Gorlice wysoko w Rankingu Rzeczpospolitej!

Gorlice wysoko w Rankingu Rzeczpospolitej! Piątek, 25 listopada 2022 Z radością informujemy, że Miasto Gorlice zajęło bardzo wysokie, 19 miejsce wśród 881 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w XVIII Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”! W zestawieniu ocenianych było blisko 2,5 tys. jednostek samorządu terytorialnego.

Młodzież z Gruzji, Niemiec i Polski o swojej przyszłości

Młodzież z Gruzji, Niemiec i Polski o swojej przyszłości Piątek, 25 listopada 2022 Od 15 do 22 listopada, uczestnicy z Hufca Pracy w Gorlicach, wraz z opiekunem, wzięli udział w trójstronnym projekcie „Normalnie i pozytywnie”, przygotowanym przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP w Krakowie. 24 młode osoby z Gruzji, Niemiec i Polski spotkały się w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Barcicach.

„Życie to teatr. Teatr to życie” – jubileuszowa wystawa grupy teatralnej Otwarte Drzwi

„Życie to teatr. Teatr to życie” – jubileuszowa wystawa grupy teatralnej Otwarte Drzwi Piątek, 25 listopada 2022 „Życie to teatr. Teatr to życie” to tytuł wystawy towarzyszącej obchodom jubileuszu 10-lecia istnienia Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi”, działającej pod auspicjami Gorlickiego Centrum Kultury.

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Piątek, 25 listopada 2022 Burmistrz Miasta Gorlice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Miasta Gorlice w zakresie turystyki, oświaty i wychowania, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, polityki społecznej, kultury, kultury fizycznej oraz Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2023 roku.

Uwaga! Może być ślisko!

Uwaga! Może być ślisko! Piątek, 25 listopada 2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla powiatu gorlickiego.

Fundacja „Wyjdź z domu” Liderem Przedsiębiorczości Społecznej!

Fundacja „Wyjdź z domu” Liderem Przedsiębiorczości Społecznej! Piątek, 25 listopada 2022 Fundacja na rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z domu” zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2022.

Awaria telefonów w Urzędzie Miejskim

Awaria telefonów w Urzędzie Miejskim Piątek, 25 listopada 2022 Ze względu na awarię sieci telefonicznej nie można dodzwonić się na telefony stacjonarne w gorlickim Ratuszu. Mieszkańcy, chcący uzyskać telefonicznie informacje z Urzędu Miejskiego w Gorlicach, proszeni są o kontakt na numer telefonu komórkowego: 509 529 579.

Punkt krytyczny – wyjątkowa konferencja

Punkt krytyczny – wyjątkowa konferencja Czwartek, 24 listopada 2022 Wczoraj, w gorlickim Sokole odbyła się konferencja pn „Punkt krytyczny – ochrona powietrza i zmiany klimatu w dobie kryzysu energetycznego”, było to pierwsze takie wydarzenie w naszym regionie.

Uwaga na intensywne opady śniegu!

Uwaga na intensywne opady śniegu! Czwartek, 24 listopada 2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego przed intensywnymi opadami śniegu.

LII Sesja Rady Miasta Gorlice - na żywo

LII Sesja Rady Miasta Gorlice - na żywo Czwartek, 24 listopada 2022 Relacja na żywo z LII Sesji Rady Miasta Gorlice.

Uwaga! Może być ślisko!

Uwaga! Może być ślisko! Środa, 23 listopada 2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla powiatu gorlickiego.

LII Sesja Rady Miasta Gorlice

LII Sesja Rady Miasta Gorlice Środa, 23 listopada 2022 24 listopada 2022 o godz. 9:00 w sali sesyjnej im. W. Biechońskiego odbędzie się LII Sesja Rady Miasta Gorlice.

Drugie miejsce w walce o nagrodę publiczności Bajdurka dla „Kamienicy”

Drugie miejsce w walce o nagrodę publiczności Bajdurka dla „Kamienicy” Środa, 23 listopada 2022 Z przyjemnością informujemy, że Dziecięca Grupa Teatralna „Być Może" z Gorlickiego Centrum Kultury, spektaklem „Kamienica” zajęła drugie miejsce w internetowym głosowaniu o Nagrodę Publiczności tegorocznej edycji BAJDURKA, zdobywając 2357 głosów! Dziękujemy wszystkim osobom, które tak wytrwale głosowały na „Być może”!

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego Wtorek, 22 listopada 2022 Dzień Pracownika Socjalnego, przypadający 21 listopada, jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych, którzy w swojej pracy udzielają wsparcia ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych.

Dawcy krwi uhonorowani!

Dawcy krwi uhonorowani! Wtorek, 22 listopada 2022 W ostatnią sobotę (19.11), podczas wyjątkowej gali w sali restauracji Stary Dworzec, spotkali się Honorowi Dawcy Krwi. Była to okazja do podziękowania wszystkim, którzy ratują ludzkie życie oddając krew oraz tym, którzy propagują ideę honorowego krwiodawstwa na terenie Ziemi Gorlickiej.