Gorlicki Wielobój Sportowy - zaległa konkurencja BOWLING

Gorlicki Wielobój Sportowy - zaległa konkurencja BOWLING Piątek, 25 września 2020 Serdecznie zapraszamy na zaległą konkurencję BOWLING w ramach Gorlickiego Wieloboju Sportowego, która odbędzie się w poniedziałek 28.09.2020 r. o godz. 17.00 w klubie bilardowym „Ósemka” przy ul. Parkowej. Wpisowe 12 zł.

Przedłużony termin naboru wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19

Przedłużony termin naboru wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 Piątek, 25 września 2020 Do 7 października 2020 r., czyli o tydzień dłużej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o wsparcie od tych rolników, których gospodarstwa zostały szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19.

Weźmy udział w akcji sprzątania cmentarzy z I wojny światowej!

Weźmy udział w akcji sprzątania cmentarzy z I wojny światowej! Piątek, 25 września 2020 Serdecznie zachęcamy zarówno miłośników historii jak i wszystkich tych, których sercu bliski jest stan lokalnych zabytków do udziału w V akcji sprzątania cmentarzy z I wojny światowej, która odbędzie się w dniach 8-11 października 2020 roku na terenie gmin

Burzowy, wietrzny i deszczowy weekend

Burzowy, wietrzny i deszczowy weekend Piątek, 25 września 2020 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego przed burzami, silnym wiatrem oraz opadami deszczu.

Pociąg retro zawita do Gorlic!

Pociąg retro zawita do Gorlic! Czwartek, 24 września 2020 Już w najbliższą niedzielę tj. 27.09.2020 na trasę dawnej kolei Transwersalnej wyjedzie zabytkowy skład wagonów sprzed 100 lat z parowozem na czele. Celem przejazdu jest promocja atrakcji turystycznych Małopolski oraz prezentacja żywych zabytków techniki. Pociąg retro wyjedzie z Nowego Sącza, przez Grybów, Stróże, Gorlice-Zagórzany dotrze do Biecza. Pociąg retro kolejny raz zawita także do Gorlic!

Poszukiwanie jesieni w przedszkolu „Chatka Misia Uszatka”

Poszukiwanie jesieni w przedszkolu „Chatka Misia Uszatka” Czwartek, 24 września 2020 W tym roku przedszkolaki z „Chatki Misia Uszatka” w Gorlicach nie mogły niestety wspólnie powitać wiosny, przygotowały się więc na spotkanie z Panią Jesienią.

NO PROMIL – NO PROBLEM - rusza kolejna edycja!

NO PROMIL – NO PROBLEM - rusza kolejna edycja! Czwartek, 24 września 2020 Ruszył nabór do XIII edycji kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska. No Promil – No Problem. Miasto Gorlice już XIII rok z rzędu, uczestniczy w działaniach tej kampanii.

Ślady nieobecnych - zobacz ślady, które zostawili po sobie Ci, których już w Gorlicach nie ma

Ślady nieobecnych - zobacz ślady, które zostawili po sobie Ci, których już w Gorlicach nie ma Czwartek, 24 września 2020 Podczas ostatnich deszczowych dni, część z Was mogła zobaczyć, jak w kilku miejscach naszego miasta na mokrej powierzchni pozostają charakterystyczne ślady butów. Zastanawiacie się dlaczego? To „ślady nieobecnych” - gorliczan, którzy żyli tu zgodnie przez wiele, wiele lat bez względu na narodowość, wyznanie i światopogląd. To symbol pamięci m.in. o Żydach i wszystkich którzy na zawsze „zniknęli” z naszego miasta.

Wykaz pomieszczeń do najmu

Wykaz pomieszczeń do najmu Czwartek, 24 września 2020 Publikujemy wykaz pomieszczeń Miejskiego Zespołu Szkół Nr 5 w Gorlicach przeznaczonych do najmu.

Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego

Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego Czwartek, 24 września 2020 Już w najbliższą niedzielę (27.09), zapraszamy na imprezę otwierającą Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Stawiska. W programie atrakcje dla najmłodszych – gry i zabawy, a także rozstrzygnięcie konkursu „Mobilne Miasto Światła”.

Gorlicki Hufiec Mistrzem Województwa OHP w lekkoatletyce!

Gorlicki Hufiec Mistrzem Województwa OHP w lekkoatletyce! Czwartek, 24 września 2020 18 września na stadionie w Nawojowej odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w lekkoatletyce, w których udział wzięła reprezentacja gorlickiego hufca składająca się z uczniów z Branżowych Szkół I Stopnia z powiatu gorlickiego. Opiekunem drużyny z Gorlic był komendant hufca Grzegorz Tumidajewicz.

Podsumowanie akcji SprzątnijMY Gorlice

Podsumowanie akcji SprzątnijMY Gorlice Środa, 23 września 2020 W miniony piątek i sobotę (18-19.09), w ramach ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, w Gorlicach odbyła się akcja „SprzątnijMY Gorlice”, której organizatorem było Miasto Gorlice. Do akcji włączyła się także firma PUK Empol - Oddział Gorlice, która zapewniła worki na śmieci oraz rękawiczki, a także zadbała o odbiór zebranych odpadów.

GKPS rozpoczyna historyczny sezon w II lidze

GKPS rozpoczyna historyczny sezon w II lidze Środa, 23 września 2020 Już w najbliższą sobotę GKPS Gorlice rozegra w Krośnie swój pierwszy historyczny mecz w II lidze. Rywalem naszej drużyny będzie zespół Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia.

Zbliża się premiera płyty Kwartetu Galicyjskiego

Zbliża się premiera płyty Kwartetu Galicyjskiego Środa, 23 września 2020 30 września o godz. 19:00 zapraszamy na koncert premierowy Kwartetu Galicyjskiego, promujący płytę pod tytułem LEGENDY. Koncert transmitowany będzie na Youtube oraz w mediach społecznościowych zespołu.

Ogłoszenie w sprawie uznania celowości realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie w sprawie uznania celowości realizacji zadania publicznego Środa, 23 września 2020 Ogłoszenie w sprawie uznania celowości realizacji zadania publicznego złożonego na podstawie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.