Rozpoczęło się głosowanie nad Budżetem Obywatelskim Miasta Gorlice 2021

Rozpoczęło się głosowanie nad Budżetem Obywatelskim Miasta Gorlice 2021 Poniedziałek, 21 września 2020 21 września rozpoczyna się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2021 rok. Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl została uruchomiona aplikacja, dzięki której gorliczanie mogą w łatwy i wygodny sposób oddać swój głos nie wychodząc z domu! Głosowanie potrwa do 4 października. Zachęcamy wszystkich gorliczan do oddawania swoich głosów!

Światło z Ziemi – poznaj oblicza światła!

Światło z Ziemi – poznaj oblicza światła! Środa, 9 września 2020 Wyjątkowy pokaz świetlny, iluminacje w parku, happening nawiązujący do zapalenia pierwszej ulicznej lampy naftowej - to atrakcje jakie czekają nas już 20 września! Nadchodzące wydarzenie "osobiście" poprowadzi… Ignacy Łukasiewicz.

Rusza 8. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice!

Rusza 8. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice! Poniedziałek, 27 lipca 2020 Chcesz, żeby w Twojej okolicy było ciekawiej lub po prostu – piękniej? Widzisz, że potrzebna jest jakaś inwestycja albo inicjatywa, która pomoże rozwiązać ważny dla mieszkańców problem? Masz pomysł na wydarzenie, które spodoba się gorliczanom? Dobrze się składa – już dziś startuje ósma edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice.

5 milionów na kolejną Strefę Aktywności Gospodarczej!

5 milionów na kolejną Strefę Aktywności Gospodarczej! Piątek, 17 lipca 2020 Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe związane z utworzeniem Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul. Zakole. Miasto Gorlice pozyskało na ten cel 5 083 671,50 złotych! Jest to kolejne działanie ukierunkowane na rozwój gospodarczy miasta.

Jednogłośnie wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Gorlic za rok 2019

Jednogłośnie wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Gorlic za rok 2019 Piątek, 3 lipca 2020 Dziś (3.07) o godzinie 15.00 rozpoczęła się XXI Sesja Rady Miasta Gorlice, której głównym punktem obrad było udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Rafała Kukli z tytułu wykonania budżetu Miasta Gorlice za rok 2019. W trakcie sesji odbyła się także  

Remont Krytej Pływalni Fala coraz bliżej!

Remont Krytej Pływalni Fala coraz bliżej! Piątek, 19 czerwca 2020 Niebawem ruszy II etap remontu Krytej Pływalni Fala. Po ponad 20 latach, budynek, dzięki zupełnej modernizacji fasady zyska nowoczesny wygląd, a wnętrze strefę rekreacji – saunarium, jacuzzi, tężnię i grotę solną! W związku z tym, że gorlicki basen doczeka się takiej rozbudowy, koszt inwestycji wyniesie nie 3,7 mln, ale 5 mln zł!

Wiertło już w ziemi!

Wiertło już w ziemi! Poniedziałek, 8 czerwca 2020 Dzięki współpracy Miasta Gorlice oraz Gminy Sękowa już niedługo dowiemy się czy prócz złóż ropy naftowej w głębi gorlickiej ziemi kryją się także wody termalne. Dziś w okolicach Orlika w Sękowej, w miejscu wskazanym w badaniach przeprowadzonych przez AGH w Krakowie, rozpoczęło się wykonanie odwiertu geotermalnego. W trakcie tej historycznej chwili obecny był także Burmistrz Miasta Gorlice Rafała Kukla.

To już pewne – mamy środki na rewitalizację GCK!

To już pewne – mamy środki na rewitalizację GCK! Czwartek, 28 maja 2020 To informacja, na którą czekało wielu z nas – prawie 8 milionów złotych zostanie przeznaczone na gruntowną rewitalizację Gorlickiego Centrum Kultury! Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, modernizację przejdzie sala widowiskowa, scena i jej elementy, powstanie sala kinowa, kawiarnia oraz pokoje gościnne dla artystów. Miasto Gorlice na to przedsięwzięcie pozyskało dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych z RPO WM!

Wkrótce ruszy odwiert geotermalny

Wkrótce ruszy odwiert geotermalny Poniedziałek, 11 maja 2020 Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch podpisała z firmą EXALO DRILLING S.A. umowę na wykonanie badawczego odwiertu, który wykaże, czy nasz region posiada odpowiednie zasoby do czerpania korzyści z wód termalnych. Podpisana umowa to efekt wspólnego projektu Gminy Sękowa i Miasta Gorlice.

Dwa gorlickie projekty z dofinasowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych!

Dwa gorlickie projekty z dofinasowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych! Piątek, 17 kwietnia 2020 Rozbudowa drogi przy ulicy Karwacjanów oraz budowa łącznika ul. Stróżowskiej z ul. Korczaka – to gorlickie projekty, które znalazły się na podstawowej liście zadań gminnych z dofinansowaniem, zatwierdzonej wczoraj przez Prezesa Rady Ministrów. Łączna kwota dofinansowania to 1 823 394 zł!