przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Małopolski Festiwal Smaku zawita do Gorlic!

Małopolski Festiwal Smaku zawita do Gorlic! Wtorek, 2 sierpnia 2022 Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, do Miasta Światła zawita Małopolski Festiwal Smaku! Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem Naturalnie! Zapraszamy od 12:00 do 20:00 na gorlicki Rynek – będzie można spróbować regionalnych przysmaków, które przygotują dla nas Koła Gospodyń Wiejskich oraz sam Andrzej Polan! A to wszystko w towarzystwie muzyki zespołów Ciupaga i One Step. Zapraszamy!

Kolejne środki z „Polskiego Ładu” trafią do Gorlic!

Kolejne środki z „Polskiego Ładu” trafią do Gorlic! Czwartek, 14 lipca 2022 Do naszego miasta trafią 2 miliony złotych na remont Miejskich Zespołów Szkół – „Jedynki” i „Szóstki”! „Modernizacja bazy edukacyjnej na terenie Miasta Gorlice” – to kolejne zadanie, które zrealizowane zostanie ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych!

Wakacyjne Skarby Małopolski wystartowały w Gorlicach

Wakacyjne Skarby Małopolski wystartowały w Gorlicach Poniedziałek, 4 lipca 2022 Radio Kraków w Mieście Światła rozpoczęło poszukiwanie Skarbów Małopolski! W piątkowej audycji z gorlickiego Rynku mogliśmy usłyszeć burmistrza Rafała Kuklę, założyciela Skansenu Naftowego „Magdalena” Kazimierza Dudka, krywulkarkę Annę Dobrowolską, Natalię Hładyk ze Zjednoczenia Łemków oraz Dariusza Surmacza z gorlickiej PSP.

Letnia trasa Radia Kraków startuje w Gorlicach

Letnia trasa Radia Kraków startuje w Gorlicach Czwartek, 30 czerwca 2022 1 lipca (piątek), w poszukiwaniu skarbów naszego regionu, do Miasta Światła zawita ekipa Radia Kraków! 

Tu powstaje kolejna strefa przemysłowa w Gorlicach!

Tu powstaje kolejna strefa przemysłowa w Gorlicach! Środa, 22 czerwca 2022 Za nami pierwsze prace związane z przygotowaniem obszaru pod strefę przemysłową przy ul. Zakole – teren został wykarczowany i częściowo zniwelowany!

Miliony dla Gorlic!

Miliony dla Gorlic! Poniedziałek, 30 maja 2022 Świetne wieści dla naszego miasta! Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, mamy dodatkowe fundusze na remont basenu odkrytego, modernizacje dróg w centrum miasta, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej) wraz z odbudową dróg na osiedlu Łysogórskim w Gorlicach (I etap) oraz modernizację Miejskich Zespołów Szkół w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami! Dziś (30.05) na gorlickim Rynku, odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której Senator Wiktor Durlak oraz Poseł na Sejm Elżbieta Zielińska przekazali dobre informacje.

Burmistrz Rafał Kukla z absolutorium i wotum zaufania

Burmistrz Rafał Kukla z absolutorium i wotum zaufania Czwartek, 26 maja 2022 Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Gorlice, radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Gorlic wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2021 rok.

O programie "Kolej Plus" w Niepołomicach

O programie Czwartek, 5 maja 2022 Dziś w Niepołomicach odbył się briefing prasowy programu „Kolej Plus”. Przypominamy, że dzięki partnerskiemu projektowi Województwa Małopolskiego, Podkarpackiego, Miasta Gorlice, Powiatu Gorlickiego oraz Gmin Łużna i Moszczenica, w ramach programu „Kolej Plus” zmodernizowane zostaną linie 108 i 110, a pociągi będą mogły ponownie zawitać do centrum Miasta Światła.

Dni Gorlic 2022 i Festiwal Światła w Rok Łukasiewicza!

Dni Gorlic 2022 i Festiwal Światła w Rok Łukasiewicza! Wtorek, 19 kwietnia 2022 Ta majówka będzie wyjątkowa! Zaproś rodzinę i znajomych do Gorlic na Dni naszego Miasta i Festiwal Światła! Przed nami pokazy laserowe i świetlne, efektowne pokazy pirotechnicze i lotnicze, relacja w Pytaniu na Śniadanie, koncerty – w tym gwiazd Maryli Rodowicz, Cleo, Another Pink Floyd oraz wiele innych atrakcji! Zobacz szczegółowy program i zarezerwuj czas w dniach 29.04 - 2.05! Takich Dni Gorlic jeszcze nie było!

Zagłosuj na gorlicki „Sokół” w plebiscycie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Zagłosuj na gorlicki „Sokół” w plebiscycie  „Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Piątek, 1 kwietnia 2022 Ruszyło głosowanie internetowe w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.", w którym udział bierze niedawno wyremontowany budynek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Gorlicach!