Kolejne kroki w sprawie wywozu nielegalnych odpadów z terenu byłej rafinerii

Kolejne kroki w sprawie wywozu nielegalnych odpadów z terenu byłej rafinerii Poniedziałek, 20 stycznia 2020 Nielegalne składowisko odpadów, znajdujące się na terenie byłej Rafinerii Glimar, jest jednym z najpoważniejszych problemów z jakim w ostatnim czasie przyszło się zmierzyć władzom Miasta Gorlice, dlatego bezustannie podejmowane są kolejne kroki w stronę jego rozwiązania.

Statuetka Dersława dla Kazimierza Dudka!

Statuetka Dersława dla Kazimierza Dudka! Środa, 8 stycznia 2020 Wczoraj, 7 stycznia w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne Samorządów Powiatu Gorlickiego i Miasta Gorlice. Na zaproszenie Starosty Gorlickiego Marii Gubały i Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli na wspólnej gali spotkali się m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych samorządów. Wśród gości nie zabrakło także Radnych Powiatu i Miasta, pracowników urzędu, przedstawicieli instytucji, organizacji oraz przedsiębiorców.

Program 28. Finału WOŚP

Program 28. Finału WOŚP Czwartek, 2 stycznia 2020 W niedzielę 12 stycznia 2020 roku już po raz 28. będziemy grać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmi: „Wiatr w żagle – Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Sylwester w Gorlicach 2019/20

Sylwester w Gorlicach 2019/20 Piątek, 20 grudnia 2019 Prezentujemy program wydarzeń odbywających się w ostatni dzień 2019 roku. Spędźmy ten czas razem i wspólnie powitajmy Nowy Rok 2020!

Zapraszamy na Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapraszamy na Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy Piątek, 6 grudnia 2019 Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Miasto Gorlice zapraszają na spotkanie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, w tym z produktami regionalnymi i tradycyjnymi podczas Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 21-22 grudnia 2019 r. na gorlickim Rynku.

Złoty Jubileusz!

Złoty Jubileusz! Piątek, 22 listopada 2019 51 par z Miasta i Gminy Gorlice świętowało wczoraj (21 listopada) Złoty Jubileusz – czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego. Wyjątkowe obchody, pełne życzeń i gratulacji odbyły się w Restauracji Stary Dworzec w Gorlicach.

Gorlice świętowały 101. rocznicę odzyskania niepodległości!

Gorlice świętowały 101. rocznicę odzyskania niepodległości! Wtorek, 12 listopada 2019 11 listopada to wyjątkowa data w historii Polski. Odzyskanie Niepodległości to dla każdego Polaka prawdziwy powód do dumy i radości. Wczoraj poprzez wspólne świętowanie mieliśmy niezwykłą okazję, aby oddać hołd twórcom i obrońcom odrodzonego Państwa Polskiego.

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Pamiętamy o tych, którzy odeszli Czwartek, 31 października 2019 Jutro rozpoczyna się listopad, czas refleksji i zadumy nad kruchością życia ludzkiego. Jest to czas, kiedy zatrzymujemy się na moment w codziennym biegu i wspominamy zmarłych, którzy zajęli w naszym sercu szczególne miejsce. W mijającym roku odeszło wiele osób, których będzie nam brakowało, bo swoim życiem i działalnością służyli lokalnej społeczności. Dziś wspominamy ich postacie.

Gorlice wysoko w Rankingu Rzeczpospolitej!

Gorlice wysoko w Rankingu Rzeczpospolitej! Piątek, 18 października 2019 Z radością informujemy, że Miasto Gorlice zajęło bardzo wysokie, 26 miejsce wśród 864 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”! W zestawieniu ocenianych było ponad 2 tys. jednostek samorządu terytorialnego!

Antosia potrzebuje naszej pomocy!

Antosia potrzebuje naszej pomocy! Czwartek, 17 października 2019 Chcesz pomóc, a przy okazji aktywnie i miło spędzić czas? Zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych i przyjdź w najbliższą niedzielę na gorlicki Rynek. Będzie można smacznie zjeść, a dzieci na pewno nie będą się nudzić.