przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Tak zmienia się gorlickie kąpielisko!

Tak zmienia się gorlickie kąpielisko! Piątek, 1 września 2023 Z dnia na dzień zmienia się krajobraz na gorlickim kąpielisku – obiekt ma już nowe ogrodzenie, na ukończeniu jest zaplecze techniczne i pokój ratownika. W trakcie jest rozbiórka starej niecki – nowa dotrze do Gorlic za dwa tygodnie. Wkrótce rozpocznie się także budowa nowego zaplecza sanitarnego i gastronomicznego.

Historia światła jakiej jeszcze nie było

Historia światła jakiej jeszcze nie było Wtorek, 18 lipca 2023 Rynek 11 to miejsce, które kojarzy większość gorliczan – duża kamienica w centrum miasta mieściła m.in. popularną składnicę harcerską i Młodzieżowy Dom Kultury. Miło nam poinformować, że Miasto Gorlice ma nowy plan na zagospodarowanie pustego budynku, a tym samym jego atrakcyjną rewitalizację – przedstawiamy koncepcję wyjątkowego centrum naukowo-historycznego: Laboratorium Światła.

Rozpoczął się remont basenu odkrytego

Rozpoczął się remont basenu odkrytego Piątek, 23 czerwca 2023 Kolejny obiekt miejski, dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym zmieni swoje oblicze i przejdzie kompleksową modernizację! Plac budowy przekazany został (początkiem tego roku) wykonawcy, który rozpoczął już pierwsze prace. W związku z tym, w nadchodzącym sezonie letnim obiekt będzie nieczynny.

Znamy program 25. Ambient Festivalu

Znamy program 25. Ambient Festivalu Środa, 31 maja 2023 Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 25. Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne Ambient Festival, które odbędą się w dniach 7-8 lipca 2023 roku.

Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Rafała Kukli

Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Rafała Kukli Czwartek, 11 maja 2023 Podczas dzisiejszej (11.05) sesji Rady Miasta Gorlice, Radni udzielili Burmistrzowi Miasta Gorlice wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2022 rok.

Gorlicki deptak wkrótce w nowej odsłonie

Gorlicki deptak wkrótce w nowej odsłonie Wtorek, 7 marca 2023 Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa ul. 3 Maja i innych dróg w centrum miasta! Gorlicki deptak, oprócz wymiany zniszczonej nawierzchni i małej architektury, przebudowy oświetlenia i instalacji podziemnych, zyska więcej zieleni!

Wymieniamy 3 307 punktów oświetleniowych!

Wymieniamy 3 307 punktów oświetleniowych! Piątek, 3 marca 2023 Trwa wymiana miejskiego oświetlenia – dzięki zastosowaniu nowoczesnych, lodowych lamp, znacznie zmniejszy się zużycie energii elektrycznej – o około 60%!

Douglas Emhoff odwiedził Gorlice

Douglas Emhoff odwiedził Gorlice Niedziela, 29 stycznia 2023 Dziś (29.01) Douglas Emhoff, mąż wiceprezydent USA Kamali Harris, złożył wizytę w Gorlicach – rodzinnym mieście swoich przodków. W Mieście Światła przywitał go burmistrz Rafał Kukla. Drugi Dżentelmen Stanów Zjednoczonych Ameryki odwiedził punkty związane z historią społeczności żydowskiej oraz miejsca pamięci.

Budżet na 2023 rok uchwalony!

Budżet na 2023 rok uchwalony! Czwartek, 22 grudnia 2022 Na dzisiejszej (22.12), LIII Sesji Rady Miasta Gorlice, Radni jednogłośnie przyjęli zaproponowany przez burmistrza budżet miasta na rok 2023, w którym planowane dochody przekroczą 154 mln zł! Na zadania inwestycyjne przeznaczymy 47 mln zł, z czego ponad 16,5 mln zł na projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych!

Za nami VIII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Za nami VIII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy Poniedziałek, 19 grudnia 2022 Za nami dwa wyjątkowe, przepełnione świąteczną atmosferą dni – w miniony weekend (17-18 grudnia), odbył się VIII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy