przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Gorlicki deptak wkrótce w nowej odsłonie

Gorlicki deptak wkrótce w nowej odsłonie Wtorek, 7 marca 2023 Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa ul. 3 Maja i innych dróg w centrum miasta! Gorlicki deptak, oprócz wymiany zniszczonej nawierzchni i małej architektury, przebudowy oświetlenia i instalacji podziemnych, zyska więcej zieleni!

Wymieniamy 3 307 punktów oświetleniowych!

Wymieniamy 3 307 punktów oświetleniowych! Piątek, 3 marca 2023 Trwa wymiana miejskiego oświetlenia – dzięki zastosowaniu nowoczesnych, lodowych lamp, znacznie zmniejszy się zużycie energii elektrycznej – o około 60%!

Douglas Emhoff odwiedził Gorlice

Douglas Emhoff odwiedził Gorlice Niedziela, 29 stycznia 2023 Dziś (29.01) Douglas Emhoff, mąż wiceprezydent USA Kamali Harris, złożył wizytę w Gorlicach – rodzinnym mieście swoich przodków. W Mieście Światła przywitał go burmistrz Rafał Kukla. Drugi Dżentelmen Stanów Zjednoczonych Ameryki odwiedził punkty związane z historią społeczności żydowskiej oraz miejsca pamięci.

31. Finał WOŚP już w niedzielę – program wydarzenia

31. Finał WOŚP już w niedzielę – program wydarzenia Poniedziałek, 23 stycznia 2023 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! Już w najbliższą niedzielę Gorlicki Sztab WOŚP zagra wspólnie z Bobową, Dominikowicami, Ropicą Polską, Szymbarkiem i Uściem Gorlickim! Zobaczcie program wydarzenia!

Budżet na 2023 rok uchwalony!

Budżet na 2023 rok uchwalony! Czwartek, 22 grudnia 2022 Na dzisiejszej (22.12), LIII Sesji Rady Miasta Gorlice, Radni jednogłośnie przyjęli zaproponowany przez burmistrza budżet miasta na rok 2023, w którym planowane dochody przekroczą 154 mln zł! Na zadania inwestycyjne przeznaczymy 47 mln zł, z czego ponad 16,5 mln zł na projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych!

Za nami VIII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Za nami VIII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy Poniedziałek, 19 grudnia 2022 Za nami dwa wyjątkowe, przepełnione świąteczną atmosferą dni – w miniony weekend (17-18 grudnia), odbył się VIII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Trwa nabór wniosków o zakup preferencyjny paliwa!

Trwa nabór wniosków o zakup preferencyjny paliwa! Środa, 9 listopada 2022 W związku z przystąpieniem Miasta Gorlice do systemu dystrybucji węgla w cenach preferencyjnych, od 8 listopada mieszkańcy mogą składać wnioski o jego zakup.

Gorliczanie wybrali zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego na 2023 rok

Gorliczanie wybrali zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego na 2023 rok Czwartek, 3 listopada 2022 Budżet Obywatelski Miasta Gorlice na 2023 rok rozstrzygnięty! Wygrał projekt przebudowy chodnika i miejsc postojowych w obrębie cmentarza komunalnego w Gorlicach. Zdobył 1051 ważnych głosów!

Punkty dystrybucji jodku potasu na terenie Miasta Gorlice

Punkty dystrybucji jodku potasu na terenie Miasta Gorlice Wtorek, 4 października 2022 Do samorządów – w tym Urzędu Miejskiego w Gorlicach – trafiły tabletki z jodkiem potasu. Działanie to ma charakter prewencyjny i zostało podjęte w związku z ewentualnością wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Niestabilna sytuacja geopolityczna zmusza do podejmowania wyprzedzających działań, dlatego Miasto wyznaczyło 9 punktów ewentualnego odbioru tabletek. Zgodnie z przekazanymi dyspozycjami, mają być one uruchomione na polecenie wojewody, w razie pojawienia się bezpośredniego zagrożenia. Mamy nadzieję, że taka sytuacja nie nastąpi, jednak koniecznym jest zapoznanie mieszkańców z wyprzedzeniem o lokalizacji punktów.

Nowe boisko już gotowe!

Nowe boisko już gotowe! Środa, 31 sierpnia 2022 Sportowcy i amatorzy aktywności fizycznej mogą już korzystać z nowoczesnego, dobrze wyposażonego i otwartego obiektu sportowego! Zakończyły się prace związane z budową boiska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.