przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Pierwsze przymiarki do muzeum na Górze Cmentarnej

Pierwsze przymiarki do muzeum na Górze Cmentarnej Niedziela, 2 maja 2021 Ostatnie dwa lata upłynęły pod dyktandem epidemii, która odebrała nam nie tylko możliwość odpoczynku i spędzania czasu do jakiego przywykliśmy, ale także świętowania ważnych dla nas dat. Również obchody rocznic Bitwy Gorlickiej ograniczone są do minimum – nie oznacza to jednak, że temat upamiętnienia tego ważnego w historii miasta wydarzenia zastał zapomniany. Dziś, w 106. rocznicę prezentujemy wstępne założenia obiektu Muzeum I Wojny Światowej na ziemiach polskich.

Na Hali OSiR rusza Punkt Szczepień Powszechnych

Na Hali OSiR rusza Punkt Szczepień Powszechnych Środa, 28 kwietnia 2021 W budynku Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Gorlicach przy ul. Sportowej 9, rusza Punkt Szczepień Powszechnych (PSP).

Prawie 7 milionów na infrastrukturę sportową – będzie zadaszenie lodowiska i kortów, remont ogrodzenia stadionu oraz nowe boisko!

Prawie 7 milionów na infrastrukturę sportową – będzie zadaszenie lodowiska i kortów, remont ogrodzenia stadionu oraz nowe boisko! Czwartek, 25 marca 2021 Dobre wieści! Złożony przez Miasto wniosek w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin został rozpatrzony pozytywnie – pozyskaliśmy środki zewnętrzne na zadaszenie lodowiska i kortów tenisowych, nowe ogrodzenie stadionu oraz nowe boisko piłkarskie!

Przy ulicy Stróżowskiej powstał Sidur Przechodniów

Przy ulicy Stróżowskiej powstał Sidur Przechodniów Środa, 17 marca 2021 Przed II wojną światową Żydzi stanowili blisko połowę mieszkańców Gorlic. Posiadali synagogi, domy modlitwy, biblioteki, stowarzyszenia, etc.

Minister Obrony Słowenii upamiętnił poległych żołnierzy

Minister Obrony Słowenii upamiętnił poległych żołnierzy Czwartek, 25 lutego 2021 W 2018 roku na Cmentarzu Wojennym nr 91 odsłonięty został pomnik żołnierzy słoweńskich poległych w latach 1914-1918. Dziś (25.02) wizytę w tym miejscu złożył minister obrony i wicepremier Republiki Słowenii Matej Tonin.

Marszałkowie Małopolski z wizytą w Gorlicach

Marszałkowie Małopolski z wizytą w Gorlicach Piątek, 12 lutego 2021 Dziś (12.02) nasze miasto odwiedzili Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Wicemarszałek Łukasz Smółka, którzy uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym ze wspólnej inicjatywy Marszałków oraz władz gmin z terenu Ziemi Gorlickiej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś oraz Radnej Województwa Małopolskiego Jadwigi Wójtowicz.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Wtorek, 2 lutego 2021 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy za nami! W niedzielę (31.01), w ramach akcji, w całej Polsce i poza nią, Fundacja Jurka Owsiaka zbierała fundusze na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

29. finał WOŚP w Gorlicach – wylicytuj, wrzuć do puszki, licytuj na Allegro gorlickiego sztabu!

29. finał WOŚP w Gorlicach – wylicytuj, wrzuć do puszki, licytuj na Allegro gorlickiego sztabu! Środa, 27 stycznia 2021 W najbliższy weekend 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ramach tegorocznej edycji na ulicach naszego miasta spotkamy wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami, dzięki transmisji obejrzymy koncert kolęd „Światło z Gorlic”, a także zajrzymy do gorlickiego studia i sztabu WOŚP, gdzie odbędą się koncerty oraz licytacje na żywo! Nie może Was zabraknąć – siema!

Zbliża się 29. finał WOŚP - zaczynamy gorlickie licytacje!

Zbliża się 29. finał WOŚP - zaczynamy gorlickie licytacje! Wtorek, 19 stycznia 2021 Nie możemy doczekać się powrotu wydarzeń kulturalnych i imprez. Niestety, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra tak hucznie jak zwykle. Na szczęście pomoc możemy nieść także online - dlatego już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w aukcjach gorlickiego sztabu!

Budżet na 2021 rok uchwalony!

Budżet na 2021 rok uchwalony! Czwartek, 17 grudnia 2020 Na dzisiejszej (17.12), XXVII Sesji Rady Miasta Gorlice, Radni przyjęli budżet miasta na rok 2021, w którym planowane dochody przekroczą rekordowe 196 mln zł! Na zadania inwestycyjne przeznaczymy ponad 38 mln zł, z czego ponad 20,7 mln zł na projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych!