Umowa na remont GCK podpisana!

Umowa na remont GCK podpisana! Piątek, 13 listopada 2020 Pod koniec maja informowaliśmy, że Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych na modernizację Gorlickiego Centrum Kultury. Co za tym idzie, w przyszłym roku rozpocznie się generalny remont GCK za prawie 8 milionów złotych! Wczoraj (12.11) w Krakowie burmistrz Rafał Kukla podpisał umowę na dofinansowanie tych prac.

Ulica Karwacjanów po generalnym remoncie!

Ulica Karwacjanów po generalnym remoncie! Wtorek, 3 listopada 2020 Zgodnie z planem zakończyły się prace na ul. Karwacjanów w Gorlicach. Odcinek ulicy wzdłuż Cmentarza Parafialnego zyskał nową nawierzchnię. Miasto Gorlice pozyskało na jej remont dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, tj. 564 371 zł.

Wspominamy tych, którzy odeszli

Wspominamy tych, którzy odeszli Piątek, 30 października 2020 Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się listopad, czas refleksji i zadumy nad kruchością życia ludzkiego. Jest to czas, kiedy zatrzymujemy się na moment w codziennym biegu i wspominamy zmarłych, którzy zajęli w naszym sercu szczególne miejsce. W mijającym roku odeszło wiele osób, których będzie nam brakowało, bo swoim życiem i działalnością służyli lokalnej społeczności i zapisały się na kartach historii naszego miasta. Dziś wspominamy ich postacie.

Cała Polska w czerwonej strefie - kolejne zasady bezpieczeństwa

Cała Polska w czerwonej strefie - kolejne zasady bezpieczeństwa Piątek, 23 października 2020 Informacja za serwisem gov.pl. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd reaguje na bieżąco i wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obecnie naszym priorytetem. Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy.

Od 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie

Od 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie Czwartek, 15 października 2020 Za gov.pl Od 17 października w całym kraju wprowadzamy nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Musimy na powrót ograniczyć kontakty społeczne – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii.

Burmistrz Rafał Kukla w „10” najlepszych włodarzy w Polsce

Burmistrz Rafał Kukla w „10” najlepszych włodarzy w Polsce Poniedziałek, 12 października 2020 Dzisiaj poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu”. Z radością informujemy, że w kategorii „najlepszy włodarz” w miastach do 100 tys. mieszkańców burmistrz Rafał Kukla zajął wysokie szóste miejsce.

Gorliczanie wybrali zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego. Będzie pięknie!

Gorliczanie wybrali zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego. Będzie pięknie! Poniedziałek, 5 października 2020 Budżet Obywatelski Miasta Gorlice na 2021 rok rozstrzygnięty! Wygrał projekt na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych przy Parku Miejskim w Gorlicach, który zakłada podświetlenie kładki pieszej prowadzącej do parku, budowę wybiegu dla psów oraz stacji naprawczych dla rowerów.

Są oferty na wywiezienie odpadów z terenów byłej rafinerii

Są oferty na wywiezienie odpadów z terenów byłej rafinerii Czwartek, 1 października 2020 Dziś (1.10) zostały otwarte oferty, w ogłoszonym przez Miasto Gorlice przetargu, na realizację zadania związanego z wywiezieniem odpadów nielegalnie składowanych na terenie byłej rafinerii. Stanęły do niego dwie firmy, oferując wynagrodzenie na poziomie odpowiednio 48 870 000,00 zł i 74 579 400,00 zł. Pierwsza z kwot mieści się w zaplanowanym na ten cel budżecie.

Rozpoczęło się głosowanie nad Budżetem Obywatelskim Miasta Gorlice 2021

Rozpoczęło się głosowanie nad Budżetem Obywatelskim Miasta Gorlice 2021 Poniedziałek, 21 września 2020 21 września rozpoczyna się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2021 rok. Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl została uruchomiona aplikacja, dzięki której gorliczanie mogą w łatwy i wygodny sposób oddać swój głos nie wychodząc z domu! Głosowanie potrwa do 4 października. Zachęcamy wszystkich gorliczan do oddawania swoich głosów!

Światło z Ziemi – poznaj oblicza światła!

Światło z Ziemi – poznaj oblicza światła! Środa, 9 września 2020 Wyjątkowy pokaz świetlny, iluminacje w parku, happening nawiązujący do zapalenia pierwszej ulicznej lampy naftowej - to atrakcje jakie czekają nas już 20 września! Nadchodzące wydarzenie "osobiście" poprowadzi… Ignacy Łukasiewicz.