przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Rusza nabór wniosków o zakup preferencyjny paliwa!

Rusza nabór wniosków o zakup preferencyjny paliwa! Środa, 9 listopada 2022 W związku z przystąpieniem Miasta Gorlice do systemu dystrybucji węgla w cenach preferencyjnych, od 8 listopada mieszkańcy mogą składać wnioski o jego zakup.

Gorliczanie wybrali zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego na 2023 rok

Gorliczanie wybrali zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego na 2023 rok Czwartek, 3 listopada 2022 Budżet Obywatelski Miasta Gorlice na 2023 rok rozstrzygnięty! Wygrał projekt przebudowy chodnika i miejsc postojowych w obrębie cmentarza komunalnego w Gorlicach. Zdobył 1051 ważnych głosów!

Punkty dystrybucji jodku potasu na terenie Miasta Gorlice

Punkty dystrybucji jodku potasu na terenie Miasta Gorlice Wtorek, 4 października 2022 Do samorządów – w tym Urzędu Miejskiego w Gorlicach – trafiły tabletki z jodkiem potasu. Działanie to ma charakter prewencyjny i zostało podjęte w związku z ewentualnością wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Niestabilna sytuacja geopolityczna zmusza do podejmowania wyprzedzających działań, dlatego Miasto wyznaczyło 9 punktów ewentualnego odbioru tabletek. Zgodnie z przekazanymi dyspozycjami, mają być one uruchomione na polecenie wojewody, w razie pojawienia się bezpośredniego zagrożenia. Mamy nadzieję, że taka sytuacja nie nastąpi, jednak koniecznym jest zapoznanie mieszkańców z wyprzedzeniem o lokalizacji punktów.

Nowe boisko już gotowe!

Nowe boisko już gotowe! Środa, 31 sierpnia 2022 Sportowcy i amatorzy aktywności fizycznej mogą już korzystać z nowoczesnego, dobrze wyposażonego i otwartego obiektu sportowego! Zakończyły się prace związane z budową boiska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W nowy rok szkolny z nowym boiskiem!

W nowy rok szkolny z nowym boiskiem! Czwartek, 1 września 2022 Rozpoczynamy nowy rok szkolny! Dziś uczniowie gorlickiej „czwórki" powrócili w szkolne mury i cieszą się już nowoczesnym, wyremontowanym boiskiem. Tuż po akademii z okazji rozpoczęcia roku, odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Ciepła woda miejska trafi do setek mieszkań!

Ciepła woda miejska trafi do setek mieszkań! Wtorek, 23 sierpnia 2022 160 mieszkań z dostępem do miejskiej ciepłej wody użytkowej. To efekt pierwszego etapu zadania, na realizację którego Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej pozyskało ponad 3,2 mln dofinansowania! Powyższe działania prowadzone przez Miasto Gorlice i MPGK, prócz poprawy komfortu mieszkańców, mają również aspekt proekologiczny, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2.

Kolejne środki z „Polskiego Ładu” trafią do Gorlic!

Kolejne środki z „Polskiego Ładu” trafią do Gorlic! Czwartek, 14 lipca 2022 Do naszego miasta trafią 2 miliony złotych na remont Miejskich Zespołów Szkół – „Jedynki” i „Szóstki”! „Modernizacja bazy edukacyjnej na terenie Miasta Gorlice” – to kolejne zadanie, które zrealizowane zostanie ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych!

Wakacyjne Skarby Małopolski wystartowały w Gorlicach

Wakacyjne Skarby Małopolski wystartowały w Gorlicach Poniedziałek, 4 lipca 2022 Radio Kraków w Mieście Światła rozpoczęło poszukiwanie Skarbów Małopolski! W piątkowej audycji z gorlickiego Rynku mogliśmy usłyszeć burmistrza Rafała Kuklę, założyciela Skansenu Naftowego „Magdalena” Kazimierza Dudka, krywulkarkę Annę Dobrowolską, Natalię Hładyk ze Zjednoczenia Łemków oraz Dariusza Surmacza z gorlickiej PSP.

Letnia trasa Radia Kraków startuje w Gorlicach

Letnia trasa Radia Kraków startuje w Gorlicach Czwartek, 30 czerwca 2022 1 lipca (piątek), w poszukiwaniu skarbów naszego regionu, do Miasta Światła zawita ekipa Radia Kraków! 

Tu powstaje kolejna strefa przemysłowa w Gorlicach!

Tu powstaje kolejna strefa przemysłowa w Gorlicach! Środa, 22 czerwca 2022 Za nami pierwsze prace związane z przygotowaniem obszaru pod strefę przemysłową przy ul. Zakole – teren został wykarczowany i częściowo zniwelowany!