Zapraszamy na Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapraszamy na Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy Piątek, 6 grudnia 2019 Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Miasto Gorlice zapraszają na spotkanie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, w tym z produktami regionalnymi i tradycyjnymi podczas Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 21-22 grudnia 2019 r. na gorlickim Rynku.

Złoty Jubileusz!

Złoty Jubileusz! Piątek, 22 listopada 2019 51 par z Miasta i Gminy Gorlice świętowało wczoraj (21 listopada) Złoty Jubileusz – czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego. Wyjątkowe obchody, pełne życzeń i gratulacji odbyły się w Restauracji Stary Dworzec w Gorlicach.

Gorlice świętowały 101. rocznicę odzyskania niepodległości!

Gorlice świętowały 101. rocznicę odzyskania niepodległości! Wtorek, 12 listopada 2019 11 listopada to wyjątkowa data w historii Polski. Odzyskanie Niepodległości to dla każdego Polaka prawdziwy powód do dumy i radości. Wczoraj poprzez wspólne świętowanie mieliśmy niezwykłą okazję, aby oddać hołd twórcom i obrońcom odrodzonego Państwa Polskiego.

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Pamiętamy o tych, którzy odeszli Czwartek, 31 października 2019 Jutro rozpoczyna się listopad, czas refleksji i zadumy nad kruchością życia ludzkiego. Jest to czas, kiedy zatrzymujemy się na moment w codziennym biegu i wspominamy zmarłych, którzy zajęli w naszym sercu szczególne miejsce. W mijającym roku odeszło wiele osób, których będzie nam brakowało, bo swoim życiem i działalnością służyli lokalnej społeczności. Dziś wspominamy ich postacie.

Gorlice wysoko w Rankingu Rzeczpospolitej!

Gorlice wysoko w Rankingu Rzeczpospolitej! Piątek, 18 października 2019 Z radością informujemy, że Miasto Gorlice zajęło bardzo wysokie, 26 miejsce wśród 864 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”! W zestawieniu ocenianych było ponad 2 tys. jednostek samorządu terytorialnego!

Antosia potrzebuje naszej pomocy!

Antosia potrzebuje naszej pomocy! Czwartek, 17 października 2019 Chcesz pomóc, a przy okazji aktywnie i miło spędzić czas? Zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych i przyjdź w najbliższą niedzielę na gorlicki Rynek. Będzie można smacznie zjeść, a dzieci na pewno nie będą się nudzić.

Gorliczanie wybrali zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego

Gorliczanie wybrali zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego Poniedziałek, 7 października 2019 W projekcie budżetu Gorlic na 2020 rok wpisana zostanie budowa pierwszego w mieście toru rowerowego singletrack. Oprócz zadania ogólnomiejskiego, ujętych zostanie także 12 projektów osiedlowych. Remonty nawierzchni ulic i chodników, siłownia plenerowa, osiedlowa strefa ciszy, modernizacja placu zabaw czy budowa wiaty śmietnikowej – to zadania, które wybrali mieszkańcy w siódmej edycji budżetu obywatelskiego Gorlic.

Rusza głosowanie nad Budżetem Obywatelskim 2020

Rusza głosowanie nad Budżetem Obywatelskim 2020 Czwartek, 19 września 2019 20 września rozpoczyna się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2020 rok. Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl została uruchomiona aplikacja, dzięki której gorliczanie mogą w łatwy i wygodny sposób oddać swój głos nie wychodząc z domu! Wszystko to dla poprawy Państwa komfortu i wygody. Głosowanie potrwa do 4 października. Zachęcamy wszystkich gorliczan do oddawania swoich głosów!

7. numer Kuriera Gorlickiego

7. numer Kuriera Gorlickiego Środa, 14 sierpnia 2019 Siódmy numer Kuriera Gorlickiego w 2019 roku, w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury!

Zgłoś swój pomysł do 7. edycji BO Miasta Gorlice!

Zgłoś swój pomysł do 7. edycji BO Miasta Gorlice! Poniedziałek, 29 lipca 2019 Jeśli masz ciekawy pomysł, dzięki któremu zmienisz swoją okolicę i sprawisz, że jego realizacja będzie służyła mieszkańcom – nie czekaj dłużej i zgłoś swoje zadanie. Od 1 do 30 sierpnia 2019 r. wszyscy gorliczanie, którzy ukończyli lub ukończą w tym roku 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2020 rok.