Dni Gorlic 2020 odwołane!

Dni Gorlic 2020 odwołane! Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 To już oficjalne – Dni Gorlic 2020 zostają odwołane – tym samym potwierdzamy wiadomość, jakiej wielu z nas od dawna się spodziewało. Decyzja ta jest oczywiście podyktowana trwającą pandemią. Obecnie szczyt zachorowań prognozuje się na połowę maja.

#BrawaDlaWas

#BrawaDlaWas Wtorek, 7 kwietnia 2020 Dziś, 7 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia! To idealna okazja, żeby okazać wdzięczność wszystkim pracownikom służby zdrowia – możemy to zrobić w wyjątkowy sposób! Dziś, o godzinie 13.00, w ramach ogólnopolskiej akcji #BrawaDlaWas Polacy w całym kraju symbolicznie podziękują służbie zdrowia minutą braw! Wyjdźmy na balkony, otwórzmy okna i nagrodźmy naszych cichych bohaterów! W ramach akcji podziękujmy nie tylko medykom, ale wszystkim, którzy dziś pracują, abyśmy my mogli bezpiecznie zostać w domach!

Ważne! Gorlickie szkoły pozostaną zamknięte do Wielkanocy

Ważne! Gorlickie szkoły pozostaną zamknięte do Wielkanocy Piątek, 20 marca 2020 Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, wszystkie Miejskie Zespoły Szkół, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte do Wielkanocy.

Ważne! Gorlickie szkoły, przedszkola, żłobki i placówki kulturalne będą zamknięte

Ważne! Gorlickie szkoły, przedszkola, żłobki i placówki kulturalne będą zamknięte Środa, 11 marca 2020 Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, wszystkie Miejskie Zespoły Szkół, przedszkola i żłobki od jutra (tj. 12.03) pozostaną niedostępne dla procesu edukacyjnego. W czwartek i piątek (12,13.03) rodzice będą mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli. Od najbliższego poniedziałku (tj. 16.03) placówki pozostaną zamknięte do 25.03.

Ćwierć miliona złotych na promocję!

Ćwierć miliona złotych na promocję! Wtorek, 3 marca 2020 Z radością informujemy, że projekt Miasta Gorlice „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko-słowackiego” uzyskał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Dzisiaj (3.03) w Starostwie Powiatowym w Jaśle, umowę na jego realizację podpisali burmistrz Rafał Kukla, skarbnik Edyta Szilder oraz wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Dawid Lasek.

Ponad 4 mln zł na wsparcie edukacji!

Ponad 4 mln zł na wsparcie edukacji! Wtorek, 18 lutego 2020 Dodatkowe zajęcia i wyjazdy edukacyjne, małe planetarium, pracownia robotyczna, doposażenie już istniejących pracowni przedmiotowych, zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, doskonalenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli - promesę na realizację tych działań dziś (18.02) odebrał Rafał Kukla Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Ziemi Gorlickiej i Burmistrz Miasta Gorlice. Całkowita wartość projektu złożonego przez ZGZG do RPO Województwa Małopolskiego to 4 370 431,81 zł, z czego dofinansowanie stanowi aż 4 151 759,81 zł!

Ponad 2 miliony złotych na powstanie Dziennego Domu Seniora w Gorlicach

Ponad  2 miliony złotych na powstanie Dziennego Domu Seniora w Gorlicach Środa, 5 lutego 2020 W lipcu zeszłego roku Miasto Gorlice złożyło wniosek w ramach RPO Małopolska 2014 – 2020, o dofinansowanie projektu Aktywny Senior, zakładającego stworzenie Dziennego Domu Seniora w naszym mieście. Miło nam poinformować, że Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał do dofinansowania gorlicki projekt, którego wartość to 2 325 807,15 zł, z czego dofinansowanie stanowi aż 2 156 511,15 zł!

Kolejne kroki w sprawie wywozu nielegalnych odpadów z terenu byłej rafinerii

Kolejne kroki w sprawie wywozu nielegalnych odpadów z terenu byłej rafinerii Poniedziałek, 20 stycznia 2020 Nielegalne składowisko odpadów, znajdujące się na terenie byłej Rafinerii Glimar, jest jednym z najpoważniejszych problemów z jakim w ostatnim czasie przyszło się zmierzyć władzom Miasta Gorlice, dlatego bezustannie podejmowane są kolejne kroki w stronę jego rozwiązania.

Statuetka Dersława dla Kazimierza Dudka!

Statuetka Dersława dla Kazimierza Dudka! Środa, 8 stycznia 2020 Wczoraj, 7 stycznia w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne Samorządów Powiatu Gorlickiego i Miasta Gorlice. Na zaproszenie Starosty Gorlickiego Marii Gubały i Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli na wspólnej gali spotkali się m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych samorządów. Wśród gości nie zabrakło także Radnych Powiatu i Miasta, pracowników urzędu, przedstawicieli instytucji, organizacji oraz przedsiębiorców.

Program 28. Finału WOŚP

Program 28. Finału WOŚP Czwartek, 2 stycznia 2020 W niedzielę 12 stycznia 2020 roku już po raz 28. będziemy grać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmi: „Wiatr w żagle – Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.