Jednogłośnie wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Gorlic za rok 2019

Jednogłośnie wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Gorlic za rok 2019 Piątek, 3 lipca 2020 Dziś (3.07) o godzinie 15.00 rozpoczęła się XXI Sesja Rady Miasta Gorlice, której głównym punktem obrad było udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Rafała Kukli z tytułu wykonania budżetu Miasta Gorlice za rok 2019. W trakcie sesji odbyła się także  

Remont Krytej Pływalni Fala coraz bliżej!

Remont Krytej Pływalni Fala coraz bliżej! Piątek, 19 czerwca 2020 Niebawem ruszy II etap remontu Krytej Pływalni Fala. Po ponad 20 latach, budynek, dzięki zupełnej modernizacji fasady zyska nowoczesny wygląd, a wnętrze strefę rekreacji – saunarium, jacuzzi, tężnię i grotę solną! W związku z tym, że gorlicki basen doczeka się takiej rozbudowy, koszt inwestycji wyniesie nie 3,7 mln, ale 5 mln zł!

Wiertło już w ziemi!

Wiertło już w ziemi! Poniedziałek, 8 czerwca 2020 Dzięki współpracy Miasta Gorlice oraz Gminy Sękowa już niedługo dowiemy się czy prócz złóż ropy naftowej w głębi gorlickiej ziemi kryją się także wody termalne. Dziś w okolicach Orlika w Sękowej, w miejscu wskazanym w badaniach przeprowadzonych przez AGH w Krakowie, rozpoczęło się wykonanie odwiertu geotermalnego. W trakcie tej historycznej chwili obecny był także Burmistrz Miasta Gorlice Rafała Kukla.

To już pewne – mamy środki na rewitalizację GCK!

To już pewne – mamy środki na rewitalizację GCK! Czwartek, 28 maja 2020 To informacja, na którą czekało wielu z nas – prawie 8 milionów złotych zostanie przeznaczone na gruntowną rewitalizację Gorlickiego Centrum Kultury! Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, modernizację przejdzie sala widowiskowa, scena i jej elementy, powstanie sala kinowa, kawiarnia oraz pokoje gościnne dla artystów. Miasto Gorlice na to przedsięwzięcie pozyskało dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych z RPO WM!

Wkrótce ruszy odwiert geotermalny

Wkrótce ruszy odwiert geotermalny Poniedziałek, 11 maja 2020 Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch podpisała z firmą EXALO DRILLING S.A. umowę na wykonanie badawczego odwiertu, który wykaże, czy nasz region posiada odpowiednie zasoby do czerpania korzyści z wód termalnych. Podpisana umowa to efekt wspólnego projektu Gminy Sękowa i Miasta Gorlice.

Dwa gorlickie projekty z dofinasowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych!

Dwa gorlickie projekty z dofinasowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych! Piątek, 17 kwietnia 2020 Rozbudowa drogi przy ulicy Karwacjanów oraz budowa łącznika ul. Stróżowskiej z ul. Korczaka – to gorlickie projekty, które znalazły się na podstawowej liście zadań gminnych z dofinansowaniem, zatwierdzonej wczoraj przez Prezesa Rady Ministrów. Łączna kwota dofinansowania to 1 823 394 zł!

Dni Gorlic 2020 odwołane!

Dni Gorlic 2020 odwołane! Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 To już oficjalne – Dni Gorlic 2020 zostają odwołane – tym samym potwierdzamy wiadomość, jakiej wielu z nas od dawna się spodziewało. Decyzja ta jest oczywiście podyktowana trwającą pandemią. Obecnie szczyt zachorowań prognozuje się na połowę maja.

#BrawaDlaWas

#BrawaDlaWas Wtorek, 7 kwietnia 2020 Dziś, 7 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia! To idealna okazja, żeby okazać wdzięczność wszystkim pracownikom służby zdrowia – możemy to zrobić w wyjątkowy sposób! Dziś, o godzinie 13.00, w ramach ogólnopolskiej akcji #BrawaDlaWas Polacy w całym kraju symbolicznie podziękują służbie zdrowia minutą braw! Wyjdźmy na balkony, otwórzmy okna i nagrodźmy naszych cichych bohaterów! W ramach akcji podziękujmy nie tylko medykom, ale wszystkim, którzy dziś pracują, abyśmy my mogli bezpiecznie zostać w domach!

Ważne! Gorlickie szkoły pozostaną zamknięte do Wielkanocy

Ważne! Gorlickie szkoły pozostaną zamknięte do Wielkanocy Piątek, 20 marca 2020 Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, wszystkie Miejskie Zespoły Szkół, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte do Wielkanocy.

Ważne! Gorlickie szkoły, przedszkola, żłobki i placówki kulturalne będą zamknięte

Ważne! Gorlickie szkoły, przedszkola, żłobki i placówki kulturalne będą zamknięte Środa, 11 marca 2020 Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, wszystkie Miejskie Zespoły Szkół, przedszkola i żłobki od jutra (tj. 12.03) pozostaną niedostępne dla procesu edukacyjnego. W czwartek i piątek (12,13.03) rodzice będą mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli. Od najbliższego poniedziałku (tj. 16.03) placówki pozostaną zamknięte do 25.03.