przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Seniorzy z Miasta Światła na krakowskich Senioraliach!

Seniorzy z Miasta Światła na krakowskich Senioraliach!

Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Manko zorganizowało w Krakowie Międzynarodowe Senioralia, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Małopolski. Integrują środowisko seniorów, a także promują aktywność i zdrowy styl życia. Do Krakowa przybyli seniorzy z całej Polski! Oczywiście nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji seniorów z Gorlic – miasta przyjaznego seniorom.

Obrady Rady Seniorów w Klubie Seniora.

Kolejne obrady Gorlickiej Rady Seniorów

Gorlicka Rada Seniorów spotkała się dzisiaj (26.05) w Klubie Seniora, aby omówić bieżące sprawy oraz plany na nadchodzące miesiące. Spotkanie otworzyła przewodnicząca GRS Maria Kuźniarska-Pęczek.

Gorlicka Rada Seniorów kończy swoją kadencję

Gorlicka Rada Seniorów kończy swoją kadencję

Wczoraj (tj. 8.02) w siedzibie Klubu Seniora spotkali się członkowie Gorlickiej Rady Seniorów (GRS). Było to ostatnie posiedzenie w tej kadencji, które tradycyjnie otworzył Przewodniczący Tadeusz Nowak. Zebranie było okazją do podsumowania dotychczasowej pracy Rady, a także wręczenia podziękowań za zaangażowanie w sprawy społeczne i politykę senioralną Miasta Gorlice, które w imieniu Burmistrza Rafała Kukli przekazał jego Zastępca Łukasz Bałajewicz, a także Przewodniczący Rady Miasta Gorlice Robert Ryndak.

Piknik pieszo-rowerowy Gorlickiej Rady Seniorów

Piknik pieszo-rowerowy Gorlickiej Rady Seniorów

Wczoraj (tj.30.09) Gorlicka Rada Seniorów uczestniczyła w pikniku pieszo-rowerowym, realizowanym w ramach projektu „Wyjdź w Karpaty”. Na starcie oraz mecie rajdu, uczestnikom towarzyszył Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

Małopolscy seniorzy odwiedzili Gorlice

Małopolscy seniorzy odwiedzili Gorlice

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna wizyta studyjna w ramach Małopolskiej Sieci Rad Seniorów. Tym razem seniorzy odwiedzili m.in. Gorlice. Wizytę zorganizowała Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych – MiLA.

Kolejne obrady Rady Seniorów

Kolejne obrady Rady Seniorów

Gorlicka Rada Seniorów spotkała się dzisiaj (9.04) w Klubie Seniora, aby omówić bieżące sprawy oraz plany na nadchodzące miesiące. Spotkanie otworzył przewodniczący GRS Tadeusz Nowak.

Święto Kobiet w Radzie Seniorów

Święto Kobiet w Radzie Seniorów

Gorlicka Rada Seniorów spotkała się dzisiaj (5.03) po raz kolejny w Klubie Seniora, aby omówić bieżące sprawy oraz plany na nadchodzące miesiące. Spotkanie otworzyli przewodniczący GRS Tadeusz Nowak oraz Burmistrz Rafał Kukla.

Spotkanie Gorlickiej Rady Seniorów w Klubie Seniora

Spotkanie Gorlickiej Rady Seniorów w Klubie Seniora

Gorlicka Rada Seniorów spotkała się wczoraj (15.01) w powstającym Klubie Seniora przy ul. 3-go Maja w Gorlicach. Spotkanie było okazją, aby zapoznać się z miejscem, w którym mieszkańcy miasta powyżej 60 roku życia będą mogli w interesujący sposób spędzić czas wolny oraz bezpłatnie skorzystać z szerokiej oferty zajęć edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjno - usprawniających.

Gorlicka Rada Seniorów w Małopolskiej Sieci

Gorlicka Rada Seniorów w Małopolskiej Sieci

W zeszłym tygodniu, w dniach 29-30 listopada, odbyła się Konferencja podsumowująca projekt "Małopolska Sieć Rad Seniorów", w której uczestniczyli także przedstawiciele Gorlickiej Rady Seniorów. Organizatorem była Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich i Marszałka Województwa Małopolskiego. Patronem medialnym całego projektu jest Głos Seniora (Stowarzyszenie MANKO).

Szkolenie dla gorlickich seniorów

Szkolenie dla gorlickich seniorów

W dniach 26-27.07.2017 r. w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyło się szkolenie dla członków Miejskiej i Gminnej Rady Seniorów w Gorlicach. Szkolenie prowadzone przez Fundację Europejskiego Instytutu Rozwoju Obywatelskiego w Nowym Sączu wpisywało się w realizację „Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.