przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Będzie zadaszenie i termomodernizacja!

Będzie zadaszenie i termomodernizacja!

Ruszają prace na gorlickim lodowisku – wkrótce metamorfozę przejdzie budynek GORTOR, a lodowisko i korty tenisowe zyskają zadaszenie. Takie zmiany pozwolą na wygodniejsze i bezpieczniejsze uprawianie sportu, także w czasie niepogody – w efekcie zminimalizujemy okres, w którym obiekt nie będzie wykorzystywany.

Ścieżki pieszo-rowerowe - materiał promocyjny

Ścieżki pieszo-rowerowe - materiał promocyjny

Zakończyła się budowa i wyznaczanie ścieżek pieszo - rowerowych w ciągu ulic Bieckiej, Solidarności, Michalusa i Chopina. Jest to pierwsza część prac, na które Miasto Gorlice pozyskało prawie milion złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

W Sokole powstaje nowy cmentarz

W Sokole powstaje nowy cmentarz

Trwają prace związane z budową cmentarza komunalnego przy ulicy Dukielskiej. Ze względu na wysoki koszt, inwestycja realizowana jest etapowo. W tym roku zlecono przygotowanie terenu poprzez wykonanie makroniwelacji, a jeszcze w ubiegłym rozpoczęły się roboty związane z przebudową infrastruktury drogowej, współfinansowane z Zarządu Dróg Wojewódzkich w trybie Inicjatyw Samorządowych.

Zmiany przy ul. Dukielskiej

Zmiany przy ul. Dukielskiej

Zakończyły się prace przy ul. Dukielskiej - były to roboty związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 993 i przygotowaniem infrastruktury, pod mający powstać w tym miejscu cmentarz. Ta część drogi stała się teraz bezpieczniejsza i wygodniejsza dla kierowców, pieszych i rowerzystów.

Ulica Łokietka w nowej odsłonie

Ulica Łokietka w nowej odsłonie

Jedna z największych miejskich inwestycji drogowych w ostatnich latach dobiegła końca. Mowa o rozbudowie ul. Łokietka, która objęła odcinek o długości 1,7 km i pochłonęła blisko 9,5 miliona złotych! Przez lata zaniedbana droga dziś jest godna swojej "królewskiej" nazwy.

Ulica Karwacjanów już po generalnym remoncie!

Ulica Karwacjanów już po generalnym remoncie!

Zgodnie z planem zakończyły się prace na ul. Karwacjanów w Gorlicach. Odcinek ulicy wzdłuż Cmentarza Parafialnego zyskał nową nawierzchnię. Miasto Gorlice pozyskało na jej remont dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, tj. 564 371 zł.