Kolejne 5 milionów złotych na wymianę urządzeń grzewczych w powiecie gorlickim

Kolejne 5 milionów złotych na wymianę urządzeń grzewczych w powiecie gorlickim Piątek, 17 maja 2019 Projekt „Ograniczenie niskiej emisji poprzez zastosowanie urządzeń grzewczych na paliwa gazowe i biomasę” uzyskał dofinansowanie w kwocie ponad 5 milionów złotych. Pieniądze trafią do 10 gmin członkowskich klastra energii „Biała – Ropa", do którego należą także Gorlice.

Spotkanie z Ekodoradcą w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia

Spotkanie z Ekodoradcą w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia Piątek, 17 maja 2019 15 maja w małej sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach odbyło się spotkanie z mieszkańcami Osiedla Zawodzie w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia - Green Week.

Listy dla Ziemi 2019

Listy dla Ziemi 2019 Wtorek, 14 maja 2019 11 kwietnia wystartowała największa akcja edukacji ekologicznej LISTY DLA ZIEMI, w której uczestniczyło ponad 130 tysięcy osób, w tym także uczniowie gorlickich Miejskich Zespołów Szkół.

Spotkanie z Ekodoradcą

Spotkanie z Ekodoradcą Poniedziałek, 13 maja 2019 Serdecznie zapraszamy mieszkańców Osiedla nr 6 na spotkanie z Ekodoradcą, które odbędzie się 15 maja o godz. 17:00 w małej sali gimnastycznej MZS nr 1 przy ul. Pięknej 9.

Tydzień Ziemi w Gorlicach - podsumowanie

Tydzień Ziemi w Gorlicach - podsumowanie Wtorek, 30 kwietnia 2019 Dzień Ziemi, przypadający 22 kwietnia, znany też jako Międzynarodowy Dzień Ziemi – to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Miasto Gorlice również włączyło się w tą międzynarodową akcje, poprzez organizację „Tygodnia Ziemi”, który w tym roku odbył się w dniach 23-26 kwietnia.

Kolejni Radni posprzątali miasto!

Kolejni Radni posprzątali miasto! Piątek, 26 kwietnia 2019 Akcja „SprzątnijMy” Gorlice nadal zrzesza wszystkich dbających o środowisko, a szczególnie o ład i porządek naszego wspólnego podwórka! Dziś do sprzątania włączyli się Radni Rady Miasta Gorlice: Przewodniczący Rady Robert Ryndak oraz Radne Lucyna Jamro, Halina Marszałek i Maria Piecuch.

Napisz list dla Ziemi!

Napisz list dla Ziemi! Wtorek, 9 kwietnia 2019 Po raz kolejny Miasto Gorlice wraz z Miejskimi Zespołami Szkół włączają się w akcję pisania „Listów dla Ziemi” – największej akcji edukacji ekologicznej w Polsce.

Akcja sprzatania miasta - podejmij wyzwanie śmieciowe!

Akcja sprzatania miasta - podejmij wyzwanie śmieciowe! Wtorek, 9 kwietnia 2019 W dniach 23 – 26 kwietnia, po raz kolejny organizowana jest akcja sprzątania miasta. Tym razem, dodatkowo włączamy się w akcję ogólnoświatową znaną jako Trash Challenge czyli „wyzwanie śmieciowe”.

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych Wtorek, 19 lutego 2019 Przypominamy, że na terenie Miasta Gorlice obowiązuje selektywna zbiórka odpadów zielonych.W związku z tym ZAKAZANE jest spalanie pozostałości roślinnych (np. ze sprzątania ogrodu) zarówno w kotłach centralnego ogrzewania, kominkach jak i na powierzchni ziemi (ogniska). Grozi to karą do 500 zł.

Punkt krytyczny. Energia odNowa - kolejne spotkanie z Ekodoradcą na UZW

Punkt krytyczny. Energia odNowa - kolejne spotkanie z Ekodoradcą na UZW Środa, 6 lutego 2019 Dziś w ramach spotkań z Ekodoradcą, Słuchacze Uniwersytetu Złotego Wieku mieli okazję obejrzeć film pt. "Punkt krytyczny - Energia odnowa” - pierwszy, polski, pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej.

Kontynuujemy inwentaryzację źródeł ciepła na terenie Gorlic

Kontynuujemy inwentaryzację źródeł ciepła na terenie Gorlic Środa, 13 lutego 2019 Wzorem roku poprzedniego, na terenie Gorlic kontynuowane jest zbieranie danych niezbędnych do aktualizacji bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce.

List do Sąsiada - rozstrzygnięcie konkursu

List do Sąsiada - rozstrzygnięcie konkursu Piątek, 8 lutego 2019 Dziś (8 lutego 2019 roku) w Urzędzie Miejskim w Gorlicach odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu „List do Sąsiada”.

Burmistrz przypomina o obowiązującej Uchwale Antysmogowej

Burmistrz przypomina o obowiązującej Uchwale Antysmogowej Wtorek, 5 lutego 2019 Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla przypomina o obowiązującej "Uchwale Antysmogowej".

Pochwal się, że ogrzewasz ekologicznie!

Pochwal się, że ogrzewasz ekologicznie! Wtorek, 5 lutego 2019 Urząd Miejski w Gorlicach zaprasza osoby, które korzystały z dofinansowania na zmianę źródła ogrzewania po odbiór bezpłatnych tabliczek informacyjnych „Tutaj ogrzewam ekologicznie”.

Jeszcze więcej zielonej energii w powiecie gorlickim

Jeszcze więcej zielonej energii w powiecie gorlickim Piątek, 1 lutego 2019 Ponad 2 tysięcy urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej zostanie zakupionych i zainstalowanych na obszarze 10 gmin członkowskich klastra energii „Biała – Ropa", do którego należą także Gorlice.

Ekodoradca na Uniwersytecie Złotego Wieku

Ekodoradca na Uniwersytecie Złotego Wieku Środa, 9 stycznia 2019 Dziś (9.01) w Domu Polsko-Słowackim wykład na temat programu priorytetowego „Czyste Powietrze” poprowadziła Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Przybyli licznie słuchacze, mogli dowiedzieć się kto i na jakich zasadach może skorzystać z programu.

Informacja o dotacjach do wymiany kotłów, docieplenia budynków i odnawialnych źródeł energii

Informacja o dotacjach do wymiany kotłów, docieplenia budynków i odnawialnych źródeł energii Środa, 2 stycznia 2019 W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi dotacji do wymiany kotłów, termomodernizacji oraz montażu OZE informujemy, że ogłoszenia o obowiązujących naborach podawać będziemy na bieżąco.

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych Wtorek, 23 października 2018 Przypominamy, że na terenie Miasta Gorlice obowiązuje selektywna zbiórka odpadów zielonych.W związku z tym ZAKAZANE jest spalanie pozostałości roślinnych (np. ze sprzątania ogrodu) zarówno w kotłach centralnego ogrzewania, kominkach jak i na powierzchni ziemi (ogniska). Grozi to karą do 500 zł.

Nowy nabór na zmianę źródła ogrzewania

Nowy nabór na zmianę źródła ogrzewania Czwartek, 11 października 2018 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że jako członek Klastra Energii Biała-Ropa przystępujemy do naboru deklaracji do nowego programu dotacji pod nazwą: Obniżenie poziomu niskiej emisji – SPR

Czyste powietrze - spotkanie w Gorlicach

Czyste powietrze - spotkanie w Gorlicach Środa, 3 października 2018 W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, a oficjalny nabór ruszył 19 września. Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.