Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych Wtorek, 19 lutego 2019 Przypominamy, że na terenie Miasta Gorlice obowiązuje selektywna zbiórka odpadów zielonych.W związku z tym ZAKAZANE jest spalanie pozostałości roślinnych (np. ze sprzątania ogrodu) zarówno w kotłach centralnego ogrzewania, kominkach jak i na powierzchni ziemi (ogniska). Grozi to karą do 500 zł.

Punkt krytyczny. Energia odNowa - kolejne spotkanie z Ekodoradcą na UZW

Punkt krytyczny. Energia odNowa - kolejne spotkanie z Ekodoradcą na UZW Środa, 6 lutego 2019 Dziś w ramach spotkań z Ekodoradcą, Słuchacze Uniwersytetu Złotego Wieku mieli okazję obejrzeć film pt. "Punkt krytyczny - Energia odnowa” - pierwszy, polski, pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej.

Kontynuujemy inwentaryzację źródeł ciepła na terenie Gorlic

Kontynuujemy inwentaryzację źródeł ciepła na terenie Gorlic Środa, 13 lutego 2019 Wzorem roku poprzedniego, na terenie Gorlic kontynuowane jest zbieranie danych niezbędnych do aktualizacji bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce.

List do Sąsiada - rozstrzygnięcie konkursu

List do Sąsiada - rozstrzygnięcie konkursu Piątek, 8 lutego 2019 Dziś (8 lutego 2019 roku) w Urzędzie Miejskim w Gorlicach odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu „List do Sąsiada”.

Burmistrz przypomina o obowiązującej Uchwale Antysmogowej

Burmistrz przypomina o obowiązującej Uchwale Antysmogowej Wtorek, 5 lutego 2019 Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla przypomina o obowiązującej "Uchwale Antysmogowej".

Pochwal się, że ogrzewasz ekologicznie!

Pochwal się, że ogrzewasz ekologicznie! Wtorek, 5 lutego 2019 Urząd Miejski w Gorlicach zaprasza osoby, które korzystały z dofinansowania na zmianę źródła ogrzewania po odbiór bezpłatnych tabliczek informacyjnych „Tutaj ogrzewam ekologicznie”.

Jeszcze więcej zielonej energii w powiecie gorlickim

Jeszcze więcej zielonej energii w powiecie gorlickim Piątek, 1 lutego 2019 Ponad 2 tysięcy urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej zostanie zakupionych i zainstalowanych na obszarze 10 gmin członkowskich klastra energii „Biała – Ropa", do którego należą także Gorlice.

Ekodoradca na Uniwersytecie Złotego Wieku

Ekodoradca na Uniwersytecie Złotego Wieku Środa, 9 stycznia 2019 Dziś (9.01) w Domu Polsko-Słowackim wykład na temat programu priorytetowego „Czyste Powietrze” poprowadziła Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Przybyli licznie słuchacze, mogli dowiedzieć się kto i na jakich zasadach może skorzystać z programu.

Informacja o dotacjach do wymiany kotłów, docieplenia budynków i odnawialnych źródeł energii

Informacja o dotacjach do wymiany kotłów, docieplenia budynków i odnawialnych źródeł energii Środa, 2 stycznia 2019 W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi dotacji do wymiany kotłów, termomodernizacji oraz montażu OZE informujemy, że ogłoszenia o obowiązujących naborach podawać będziemy na bieżąco.

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych Wtorek, 23 października 2018 Przypominamy, że na terenie Miasta Gorlice obowiązuje selektywna zbiórka odpadów zielonych.W związku z tym ZAKAZANE jest spalanie pozostałości roślinnych (np. ze sprzątania ogrodu) zarówno w kotłach centralnego ogrzewania, kominkach jak i na powierzchni ziemi (ogniska). Grozi to karą do 500 zł.

Nowy nabór na zmianę źródła ogrzewania

Nowy nabór na zmianę źródła ogrzewania Czwartek, 11 października 2018 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że jako członek Klastra Energii Biała-Ropa przystępujemy do naboru deklaracji do nowego programu dotacji pod nazwą: Obniżenie poziomu niskiej emisji – SPR

Czyste powietrze - spotkanie w Gorlicach

Czyste powietrze - spotkanie w Gorlicach Środa, 3 października 2018 W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, a oficjalny nabór ruszył 19 września. Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Przejazd rowerowy w ramach Mobility Week

Przejazd rowerowy w ramach Mobility Week Poniedziałek, 24 września 2018 W ostatni piątek (21.09.) z gorlickiego Rynku wystartował rajd rowerowy w ramach Mobility Week. Razem promowaliśmy ekologiczny transport.

Akcja krwiodawstwa w ramach Mobility Week

Akcja krwiodawstwa w ramach Mobility Week Piątek, 21 września 2018 Do 30 września trwa akcja zbiórki krwi w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję – krew zbierana jest dla ofiar wypadków samochodowych.

Program Rządowy Czyste Powietrze

Program Rządowy Czyste Powietrze Środa, 19 września 2018 W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, a oficjalny nabór rusza 19 września.

Przejazd rowerowy w ramach Mobility Week - szczegóły trasy

Przejazd rowerowy w ramach Mobility Week - szczegóły trasy Środa, 19 września 2018 Trwa Mobility Week! Już w najbliższy piątek (21.09.) o godzinie 17:30 zapraszamy Was na wspólny przejazd rowerowy – pokażmy, że istnieje alternatywa dla samochodu!

Gorlicki Mobility Week po raz drugi!

Gorlicki Mobility Week po raz drugi! Poniedziałek, 17 września 2018 Jak co roku, w dniach 16-22 września w Europie odbywa się Tydzień Zrównoważonego Transportu znany także jako Mobility Week.

Dotacja na piece - II edycja 2018

Dotacja na piece - II edycja 2018 Czwartek, 30 sierpnia 2018 W czerwcu br. pisaliśmy o nagrodzie jaką zdobyło Miasto Gorlice za działania na na rzecz ochrony powietrza i inwestycje w zakresie oszczędności energii. Dziś Burmistrz przedłożył pod głosowanie projekt, który Rada Miasta zaopiniowała pozytywnie - dzięki temu 25 tysięcy zł nagrody zostanie przeznaczone na kolejne dotacje na wymianę źródeł ogrzewania.

Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko!

Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko! Środa, 22 sierpnia 2018 Urząd Miejski w Gorlicach oraz Stowarzyszenie ideaTECH zaprasza mieszkańców, przedstawicieli małopolskich gmin, organizacji pozarządowych, a także przedsiębiorców do udziału w Warsztatach szkoleniowych pn. Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko.

Kolejne miliony na odnawialne źródła energii!

Kolejne miliony na odnawialne źródła energii! Piątek, 10 sierpnia 2018 Klaster Energii „Biała-Ropa”, którego członkiem jest Miasto Gorlice, został wybrany do pełnego dofinansowania w ramach konkursu na zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w maksymalnej kwocie 20 224 579,21 zł. Oznacza to, że projekt montażu instalacji odnawialnych źródeł energii w Gorlicach będzie realizowany.