Nowy nabór na zmianę źródła ogrzewania

Nowy nabór na zmianę źródła ogrzewania Czwartek, 11 października 2018 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że jako członek Klastra Energii Biała-Ropa przystępujemy do naboru deklaracji do nowego programu dotacji pod nazwą: Obniżenie poziomu niskiej emisji – SPR

Czyste powietrze - spotkanie w Gorlicach

Czyste powietrze - spotkanie w Gorlicach Środa, 3 października 2018 W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, a oficjalny nabór ruszył 19 września. Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Przejazd rowerowy w ramach Mobility Week

Przejazd rowerowy w ramach Mobility Week Poniedziałek, 24 września 2018 W ostatni piątek (21.09.) z gorlickiego Rynku wystartował rajd rowerowy w ramach Mobility Week. Razem promowaliśmy ekologiczny transport.

Akcja krwiodawstwa w ramach Mobility Week

Akcja krwiodawstwa w ramach Mobility Week Piątek, 21 września 2018 Do 30 września trwa akcja zbiórki krwi w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję – krew zbierana jest dla ofiar wypadków samochodowych.

Program Rządowy Czyste Powietrze

Program Rządowy Czyste Powietrze Środa, 19 września 2018 W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, a oficjalny nabór rusza 19 września.

Przejazd rowerowy w ramach Mobility Week - szczegóły trasy

Przejazd rowerowy w ramach Mobility Week - szczegóły trasy Środa, 19 września 2018 Trwa Mobility Week! Już w najbliższy piątek (21.09.) o godzinie 17:30 zapraszamy Was na wspólny przejazd rowerowy – pokażmy, że istnieje alternatywa dla samochodu!

Gorlicki Mobility Week po raz drugi!

Gorlicki Mobility Week po raz drugi! Poniedziałek, 17 września 2018 Jak co roku, w dniach 16-22 września w Europie odbywa się Tydzień Zrównoważonego Transportu znany także jako Mobility Week.

Dotacja na piece - II edycja 2018

Dotacja na piece - II edycja 2018 Czwartek, 30 sierpnia 2018 W czerwcu br. pisaliśmy o nagrodzie jaką zdobyło Miasto Gorlice za działania na na rzecz ochrony powietrza i inwestycje w zakresie oszczędności energii. Dziś Burmistrz przedłożył pod głosowanie projekt, który Rada Miasta zaopiniowała pozytywnie - dzięki temu 25 tysięcy zł nagrody zostanie przeznaczone na kolejne dotacje na wymianę źródeł ogrzewania.

Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko!

Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko! Środa, 22 sierpnia 2018 Urząd Miejski w Gorlicach oraz Stowarzyszenie ideaTECH zaprasza mieszkańców, przedstawicieli małopolskich gmin, organizacji pozarządowych, a także przedsiębiorców do udziału w Warsztatach szkoleniowych pn. Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko.

Kolejne miliony na odnawialne źródła energii!

Kolejne miliony na odnawialne źródła energii! Piątek, 10 sierpnia 2018 Klaster Energii „Biała-Ropa”, którego członkiem jest Miasto Gorlice, został wybrany do pełnego dofinansowania w ramach konkursu na zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w maksymalnej kwocie 20 224 579,21 zł. Oznacza to, że projekt montażu instalacji odnawialnych źródeł energii w Gorlicach będzie realizowany.

Oczyszczacze powietrza trafią do gorlickich przedszkoli

Oczyszczacze powietrza trafią do gorlickich przedszkoli Piątek, 20 lipca 2018 Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego prawie 1,8 tys. małopolskich przedszkoli otrzyma oczyszczacze powietrza ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Miasto Gorlice także zgłosiło się do programu, dzięki czemu wszystkie gorlickie przedszkola otrzymają wkrótce takie urządzenie.

EKOsfera 2018!

EKOsfera 2018! Środa, 30 maja 2018 Już 10 czerwca na gorlickim Rynku będzie można m.in. wymienić elektroodpady i zużyte baterie na sadzonki roślin, stare i zwykłe żarówki na żarówki LED, zobaczyć najnowsze kotły i urządzenia grzewcze oraz zasięgnąć rady gorlickiego Ekodoradcy!

Dni Otwarte w Centrum Ciepłownictwa Termotech

Dni Otwarte w Centrum Ciepłownictwa Termotech Wtorek, 17 kwietnia 2018 W dniu 13.04.2018 Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach – Kamila Pakuła – uczestniczyła w Dniu Otwartym firmy TERMOTECH z siedzibą przy ul. Dukielskiej w Gorlicach.

Ekodoradca w Miejskim Przedszkolu nr 8

Ekodoradca w Miejskim Przedszkolu nr 8 Wtorek, 17 kwietnia 2018 Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach – Kamila Pakuła w dniu 13.04.2018 uczestniczyła w spotkaniu z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 8. W ramach zajęć przedszkolaki poznały zagadnienia związane z zanieczyszczeniem powietrza. Obejrzały bajkę ekologiczną pt. „Ekologiczny Dom”, którego bohaterami są rodziny Brudasińskich i Ekomalińskich. Dzieci formułowały także bardzo trafne spostrzeżenia dotyczące jakości powietrza w zimie i w lecie.

Dni otwarte Centrum Ciepłownictwa Termotech

Dni otwarte Centrum Ciepłownictwa Termotech Środa, 4 kwietnia 2018 W piątek 13 kwietnia, odbędą się dni otwarte Centrum Ciepłownictwa Termotech. W wydarzeniu weźmie udział Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach – będzie więc możliwość konsultacji m.in. w sprawie obowiązujących wymogów w zakresie instalacji kotłów na paliwo stałe.

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców!

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców! Środa, 7 marca 2018 Rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Gorlice na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gorlic.

Akademia Pelletu - podsumowanie

Akademia Pelletu - podsumowanie Czwartek, 22 lutego 2018 We wtorek (20.02.) w Domu Polsko-Słowackim odbyło się spotkanie pod nazwą Akademia Pelletu, podczas którego można było poznać zalety pelletu drzewnego i dowiedzieć się o wszystkich aspektach inwestycji w kocioł lub piec pelletowy.

Akademia pelletu - spotkanie dotyczące wymiany źródeł ciepła

Akademia pelletu - spotkanie dotyczące wymiany źródeł ciepła Poniedziałek, 12 lutego 2018 Burmistrz Miasta Gorlice oraz EkoDoradca, zapraszają mieszkańców Gorlic i okolic na spotkanie informacyjne dotyczące wymiany źródeł ciepła, które odbędzie się 20 lutego o godz. 17:00 w Domu Polsko Słowackim.

Termowizja budynków mieszkalnych

Termowizja budynków mieszkalnych Poniedziałek, 5 lutego 2018 W dniach od 12.02.2018 do 23.02.2018 roku Ekodoradca Miasta Gorlice będzie wykonywała termowizję budynków mieszkalnych. Zainteresowanych pomiarami prosimy o kontakt z Ekodoradcą pod nr tel.18 35 51 233 wew. 233 lub osobiście w Urzędzie Miejskim, pok. 7B.

Ekologicznie na Uniwersytecie Złotego Wieku

Ekologicznie na Uniwersytecie Złotego Wieku Środa, 17 stycznia 2018 Dziś (17.01) zgromadzeni na sali Domu Polsko - Słowackiego uczestnicy Uniwersytetu Złotego Wieku, mieli okazję posłuchać prelekcji Kamili Pakuły – Ekodoradcy Urzędu Miejskiego - na temat uchwały antysmogowej.