Oczyszczacze powietrza trafią do gorlickich przedszkoli

Oczyszczacze powietrza trafią do gorlickich przedszkoli Piątek, 20 lipca 2018 Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego prawie 1,8 tys. małopolskich przedszkoli otrzyma oczyszczacze powietrza ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Miasto Gorlice także zgłosiło się do programu, dzięki czemu wszystkie gorlickie przedszkola otrzymają wkrótce takie urządzenie.

EKOsfera 2018!

EKOsfera 2018! Środa, 30 maja 2018 Już 10 czerwca na gorlickim Rynku będzie można m.in. wymienić elektroodpady i zużyte baterie na sadzonki roślin, stare i zwykłe żarówki na żarówki LED, zobaczyć najnowsze kotły i urządzenia grzewcze oraz zasięgnąć rady gorlickiego Ekodoradcy!

Dni Otwarte w Centrum Ciepłownictwa Termotech

Dni Otwarte w Centrum Ciepłownictwa Termotech Wtorek, 17 kwietnia 2018 W dniu 13.04.2018 Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach – Kamila Pakuła – uczestniczyła w Dniu Otwartym firmy TERMOTECH z siedzibą przy ul. Dukielskiej w Gorlicach.

Ekodoradca w Miejskim Przedszkolu nr 8

Ekodoradca w Miejskim Przedszkolu nr 8 Wtorek, 17 kwietnia 2018 Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach – Kamila Pakuła w dniu 13.04.2018 uczestniczyła w spotkaniu z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 8. W ramach zajęć przedszkolaki poznały zagadnienia związane z zanieczyszczeniem powietrza. Obejrzały bajkę ekologiczną pt. „Ekologiczny Dom”, którego bohaterami są rodziny Brudasińskich i Ekomalińskich. Dzieci formułowały także bardzo trafne spostrzeżenia dotyczące jakości powietrza w zimie i w lecie.

Dni otwarte Centrum Ciepłownictwa Termotech

Dni otwarte Centrum Ciepłownictwa Termotech Środa, 4 kwietnia 2018 W piątek 13 kwietnia, odbędą się dni otwarte Centrum Ciepłownictwa Termotech. W wydarzeniu weźmie udział Ekodoradca Urzędu Miejskiego w Gorlicach – będzie więc możliwość konsultacji m.in. w sprawie obowiązujących wymogów w zakresie instalacji kotłów na paliwo stałe.

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców!

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców! Środa, 7 marca 2018 Rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Gorlice na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gorlic.

Akademia Pelletu - podsumowanie

Akademia Pelletu - podsumowanie Czwartek, 22 lutego 2018 We wtorek (20.02.) w Domu Polsko-Słowackim odbyło się spotkanie pod nazwą Akademia Pelletu, podczas którego można było poznać zalety pelletu drzewnego i dowiedzieć się o wszystkich aspektach inwestycji w kocioł lub piec pelletowy.

Akademia pelletu - spotkanie dotyczące wymiany źródeł ciepła

Akademia pelletu - spotkanie dotyczące wymiany źródeł ciepła Poniedziałek, 12 lutego 2018 Burmistrz Miasta Gorlice oraz EkoDoradca, zapraszają mieszkańców Gorlic i okolic na spotkanie informacyjne dotyczące wymiany źródeł ciepła, które odbędzie się 20 lutego o godz. 17:00 w Domu Polsko Słowackim.

Termowizja budynków mieszkalnych

Termowizja budynków mieszkalnych Poniedziałek, 5 lutego 2018 W dniach od 12.02.2018 do 23.02.2018 roku Ekodoradca Miasta Gorlice będzie wykonywała termowizję budynków mieszkalnych. Zainteresowanych pomiarami prosimy o kontakt z Ekodoradcą pod nr tel.18 35 51 233 wew. 233 lub osobiście w Urzędzie Miejskim, pok. 7B.

Ekologicznie na Uniwersytecie Złotego Wieku

Ekologicznie na Uniwersytecie Złotego Wieku Środa, 17 stycznia 2018 Dziś (17.01) zgromadzeni na sali Domu Polsko - Słowackiego uczestnicy Uniwersytetu Złotego Wieku, mieli okazję posłuchać prelekcji Kamili Pakuły – Ekodoradcy Urzędu Miejskiego - na temat uchwały antysmogowej.

Ekodoradca w Miejskim Przedszkolu nr 3

Ekodoradca w Miejskim Przedszkolu nr 3 Czwartek, 25 stycznia 2018 Jak ważne jest czyste powietrze w dzisiejszych czasach nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wczoraj (24.01) Ekodoradca spotkała się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 3.

Kolejny czujnik Airly w Gorlicach

Kolejny czujnik Airly w Gorlicach Środa, 17 stycznia 2018 Przypominamy, że w naszym mieście od zeszłego roku działają czujniki Airly. Na stronie https://map.airly.eu/pl/ oraz w dedykowanych aplikacjach można na bieżąco kontrolować jakość gorlickiego powietrza. W ostatnim czasie miasto wzbogaciło się też o dodatkowy czujnik przy ul. Chopina, użyczony na rok od firmy Airly, w ramach Programu Ambasadorskiego dla Ekodoradcy.

Sprawdź stężenie pyłów PM10

Sprawdź stężenie pyłów PM10 Piątek, 15 grudnia 2017 W dniach od 15 grudnia 2017 r. do 5 stycznia 2018 r. w Gorlicach, przy wsparciu Krakowskiego Alarmu Smogowego w ramach realizacji projektu LIFE „Małopolska w zdrowej atmosferze”, prowadzone będą pomiary stężeń zanieczyszczeń pyłem zawieszonym PM10. Pyłomierz został zainstalowan

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Uchwała antysmogowa dla Małopolski Wtorek, 3 października 2017 Sezon grzewczy właściwie się rozpoczął, a mało kto wie, że od 1 lipca 2017 roku zaczęły nas obowiązywać przepisy małopolskiej uchwały antysmogowej. Nowe przepisy zakładają m.in. wprowadzenie całkowitego zakazu spalania mułów i flotów węglowych w piecach i kominkach na terenie całego województwa małopolskiego.

Pomiary powietrza w Gorlicach

Pomiary powietrza w Gorlicach Czwartek, 26 października 2017 W dniach 15.12.2017-5.01.2018 w Gorlicach będą prowadzone badania jakości powietrza. Pomiary będą wykonywane pyłomierzem wypożyczonym od Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Gorlicka EkoBajka już jest!

Gorlicka EkoBajka już jest! Środa, 22 listopada 2017 Trafiły do nas właśnie pierwsze egzemplarze „Gorlickiej EkoBajki”. Już wkrótce książeczka będzie rozdawana w miejskich szkołach i przedszkolach.

Gorlice na Global Clean Air Summit w Krakowie

Gorlice na Global Clean Air Summit w Krakowie Poniedziałek, 27 listopada 2017 Silnie zanieczyszczone powietrze to dziś nie tylko problem dużych miast takich jak Kraków czy Warszawa, ale całego kraju. Dziś w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbywa się Global Clean Air Summit - jedna z największych na świecie konferencji dotyczących problematyki zanieczyszczonego powietrza.

Wypełnij ankietę - zabierz zestaw do oszczędzania energii

Wypełnij ankietę - zabierz zestaw do oszczędzania energii Poniedziałek, 4 grudnia 2017 Do końca roku wśród dzieci i młodzieży z Miejskich Zespołów Szkół zostanie rozdana ankieta dotycząca źródeł ciepła w budynkach na terenie Miasta Gorlice. Akcja ankietyzacji w zakresie ogrzewania źródeł ciepła jest obowiązkiem każdej małopolskiej gminy, a zapis o tym można odnaleźć w Programie Ochrony Powietrza dla województwa.