Wypełnij ankietę - zabierz zestaw do oszczędzania energii

Wypełnij ankietę - zabierz zestaw do oszczędzania energii Poniedziałek, 4 grudnia 2017 Do końca roku wśród dzieci i młodzieży z Miejskich Zespołów Szkół zostanie rozdana ankieta dotycząca źródeł ciepła w budynkach na terenie Miasta Gorlice. Akcja ankietyzacji w zakresie ogrzewania źródeł ciepła jest obowiązkiem każdej małopolskiej gminy, a zapis o tym można odnaleźć w Programie Ochrony Powietrza dla województwa.

Gorlice na Global Clean Air Summit w Krakowie

Gorlice na Global Clean Air Summit w Krakowie Poniedziałek, 27 listopada 2017 Silnie zanieczyszczone powietrze to dziś nie tylko problem dużych miast takich jak Kraków czy Warszawa, ale całego kraju. Dziś w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbywa się Global Clean Air Summit - jedna z największych na świecie konferencji dotyczących problematyki zanieczyszczonego powietrza.

Gorlicka EkoBajka już jest!

Gorlicka EkoBajka już jest! Środa, 22 listopada 2017 Trafiły do nas właśnie pierwsze egzemplarze „Gorlickiej EkoBajki”. Już wkrótce książeczka będzie rozdawana w miejskich szkołach i przedszkolach.

Pomiary powietrza w Gorlicach

Pomiary powietrza w Gorlicach Czwartek, 26 października 2017 W dniach 15.12.2017-5.01.2018 w Gorlicach będą prowadzone badania jakości powietrza. Pomiary będą wykonywane pyłomierzem wypożyczonym od Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Uchwała antysmogowa dla Małopolski Wtorek, 3 października 2017 Sezon grzewczy właściwie się rozpoczął, a mało kto wie, że od 1 lipca 2017 roku zaczęły nas obowiązywać przepisy małopolskiej uchwały antysmogowej. Nowe przepisy zakładają m.in. wprowadzenie całkowitego zakazu spalania mułów i flotów węglowych w piecach i kominkach na terenie całego województwa małopolskiego.