Przedłużenie naboru wniosków na dofinansowanie na wymianę pieców z budżetu miasta

Przedłużenie naboru wniosków na dofinansowanie na wymianę pieców z budżetu miasta Środa, 12 czerwca 2019 Urząd Miejski w Gorlicach uprzejmie informuje, że przedłuża termin naboru wniosków o przyznanie dotacji osobom fizycznym na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta Gorlice.

Energetyczne Gorlice

Energetyczne Gorlice Wtorek, 11 czerwca 2019 W niedzielę świętowaliśmy razem Dzień Ochrony Środowiska i Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Na płycie Rynku można było m.in. poznać szczegóły programu Czyste Powietrze, sprawdzić swoją wiedzę w konkursie, a także zacząć oszczędzać energię z nowymi LEDowymi żarówkami - wszystko za sprawą proekologicznego wydarzenia Energetyczne Gorlice!

Młody Gorliczanin w konkursie na najpiękniejszy List dla Ziemi!

Młody Gorliczanin w konkursie na najpiękniejszy List dla Ziemi! Środa, 5 czerwca 2019 W kwietniu uczniowie gorlickich szkół pisali Listy dla Ziemi. Zwycięskie prace zostały przesłane elektronicznie na ogólnopolski konkurs Fundacji Ekologicznej ARKA, gdzie spośród setek listów z całej Polski, komisja wybrała 50 najlepszych, w tym list Szymona Nowaka z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3. Serdecznie gratulujemy!

Energetyczne Gorlice

Energetyczne Gorlice Poniedziałek, 3 czerwca 2019 Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00 na Gorlickim Rynku odbędzie się wydarzenie pod nazwą Energetyczne Gorlice. Tym razem łączymy obchody Dnia Ziemi (przypadającego na 5 czerwca) oraz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (przypadającego w tygodniu 17-21 czerwca).

ZGZG zaprasza do udziału w konkursach ekologicznych

ZGZG zaprasza do udziału w konkursach ekologicznych Środa, 22 maja 2019 Związek Gmin Ziemi Gorlickiej zaprasza do udziału w konkursach: fotograficznym dla mieszkańców "Ekologia w obiektywie" oraz w konkursie plastycznym dla uczniów "Kochasz dzieci? Nie pal śmieci!".

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców!

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców! Wtorek, 21 maja 2019 27 maja rozpoczyna się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Gorlice na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gorlic.

Kolejne 5 milionów złotych na wymianę urządzeń grzewczych w powiecie gorlickim

Kolejne 5 milionów złotych na wymianę urządzeń grzewczych w powiecie gorlickim Piątek, 17 maja 2019 Projekt „Ograniczenie niskiej emisji poprzez zastosowanie urządzeń grzewczych na paliwa gazowe i biomasę” uzyskał dofinansowanie w kwocie ponad 5 milionów złotych. Pieniądze trafią do 10 gmin członkowskich klastra energii „Biała – Ropa", do którego należą także Gorlice.

Spotkanie z Ekodoradcą w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia

Spotkanie z Ekodoradcą w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia Piątek, 17 maja 2019 15 maja w małej sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach odbyło się spotkanie z mieszkańcami Osiedla Zawodzie w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia - Green Week.

Listy dla Ziemi 2019

Listy dla Ziemi 2019 Wtorek, 14 maja 2019 11 kwietnia wystartowała największa akcja edukacji ekologicznej LISTY DLA ZIEMI, w której uczestniczyło ponad 130 tysięcy osób, w tym także uczniowie gorlickich Miejskich Zespołów Szkół.

Spotkanie z Ekodoradcą

Spotkanie z Ekodoradcą Poniedziałek, 13 maja 2019 Serdecznie zapraszamy mieszkańców Osiedla nr 6 na spotkanie z Ekodoradcą, które odbędzie się 15 maja o godz. 17:00 w małej sali gimnastycznej MZS nr 1 przy ul. Pięknej 9.

Tydzień Ziemi w Gorlicach - podsumowanie

Tydzień Ziemi w Gorlicach - podsumowanie Wtorek, 30 kwietnia 2019 Dzień Ziemi, przypadający 22 kwietnia, znany też jako Międzynarodowy Dzień Ziemi – to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Miasto Gorlice również włączyło się w tą międzynarodową akcje, poprzez organizację „Tygodnia Ziemi”, który w tym roku odbył się w dniach 23-26 kwietnia.

Kolejni Radni posprzątali miasto!

Kolejni Radni posprzątali miasto! Piątek, 26 kwietnia 2019 Akcja „SprzątnijMy” Gorlice nadal zrzesza wszystkich dbających o środowisko, a szczególnie o ład i porządek naszego wspólnego podwórka! Dziś do sprzątania włączyli się Radni Rady Miasta Gorlice: Przewodniczący Rady Robert Ryndak oraz Radne Lucyna Jamro, Halina Marszałek i Maria Piecuch.

Napisz list dla Ziemi!

Napisz list dla Ziemi! Wtorek, 9 kwietnia 2019 Po raz kolejny Miasto Gorlice wraz z Miejskimi Zespołami Szkół włączają się w akcję pisania „Listów dla Ziemi” – największej akcji edukacji ekologicznej w Polsce.

Akcja sprzatania miasta - podejmij wyzwanie śmieciowe!

Akcja sprzatania miasta - podejmij wyzwanie śmieciowe! Wtorek, 9 kwietnia 2019 W dniach 23 – 26 kwietnia, po raz kolejny organizowana jest akcja sprzątania miasta. Tym razem, dodatkowo włączamy się w akcję ogólnoświatową znaną jako Trash Challenge czyli „wyzwanie śmieciowe”.

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych Wtorek, 19 lutego 2019 Przypominamy, że na terenie Miasta Gorlice obowiązuje selektywna zbiórka odpadów zielonych.W związku z tym ZAKAZANE jest spalanie pozostałości roślinnych (np. ze sprzątania ogrodu) zarówno w kotłach centralnego ogrzewania, kominkach jak i na powierzchni ziemi (ogniska). Grozi to karą do 500 zł.

Punkt krytyczny. Energia odNowa - kolejne spotkanie z Ekodoradcą na UZW

Punkt krytyczny. Energia odNowa - kolejne spotkanie z Ekodoradcą na UZW Środa, 6 lutego 2019 Dziś w ramach spotkań z Ekodoradcą, Słuchacze Uniwersytetu Złotego Wieku mieli okazję obejrzeć film pt. "Punkt krytyczny - Energia odnowa” - pierwszy, polski, pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej.

Kontynuujemy inwentaryzację źródeł ciepła na terenie Gorlic

Kontynuujemy inwentaryzację źródeł ciepła na terenie Gorlic Środa, 13 lutego 2019 Wzorem roku poprzedniego, na terenie Gorlic kontynuowane jest zbieranie danych niezbędnych do aktualizacji bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków w Małopolsce.

List do Sąsiada - rozstrzygnięcie konkursu

List do Sąsiada - rozstrzygnięcie konkursu Piątek, 8 lutego 2019 Dziś (8 lutego 2019 roku) w Urzędzie Miejskim w Gorlicach odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu „List do Sąsiada”.

Burmistrz przypomina o obowiązującej Uchwale Antysmogowej

Burmistrz przypomina o obowiązującej Uchwale Antysmogowej Wtorek, 5 lutego 2019 Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla przypomina o obowiązującej "Uchwale Antysmogowej".

Pochwal się, że ogrzewasz ekologicznie!

Pochwal się, że ogrzewasz ekologicznie! Wtorek, 5 lutego 2019 Urząd Miejski w Gorlicach zaprasza osoby, które korzystały z dofinansowania na zmianę źródła ogrzewania po odbiór bezpłatnych tabliczek informacyjnych „Tutaj ogrzewam ekologicznie”.