Umowa na modernizację Małastowa przekazana!

Umowa na modernizację Małastowa przekazana! Piątek, 27 kwietnia 2018 Miłośnicy białego szaleństwa z Ziemi Gorlickiej już w przyszłym roku zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli rozwijać swoje narciarskie i snowboardowe pasje. W Małastowie powstanie bowiem nowoczesny kompleks rekreacyjny, który ma szansę stać się poważną konkurencją dla innych tego typu miejsc w województwie małopolskim. Wspólny projekt miasta Gorlice i gminy Sękowa na modernizację stoku narciarskiego w Małastowie uzyskał dofinansowanie w kwocie ponad 1,8 mln zł!

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Wróblewskiego – będą utrudnienia w ruchu!

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Wróblewskiego – będą utrudnienia w ruchu! Środa, 25 kwietnia 2018 7 maja rozpocznie się przebudowa ulicy Wróblewskiego! Na czas robót wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

Dofinansowanie na boisko przy szóstce przekazane!

Dofinansowanie na boisko przy szóstce przekazane! Piątek, 20 kwietnia 2018 W dniu dzisiejszym (20.04.2018) w Myślenicach odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Małopolskie boiska" oraz wręczenie związanych z realizacją tego zadania promes pomocy dla małopolskich jednostek samorządu terytorialnego. Promesę dla Miasta Gorlice, dzięki której wyremontowane zostanie boisko przy Miejskim Zespole Szkół nr 6, w imieniu Burmistrza Rafała Kukli, z rąk wicemarszałka Wojciecha Kozaka i Grzegorza Lipca z Zarządu Województwa, odebrał Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz.

Będzie ekologicznie i nowocześnie!

Będzie ekologicznie i nowocześnie! Czwartek, 19 kwietnia 2018 Nowoczesna, ekologiczna, przyjazna dla środowiska i emitująca znacznie mniej uciążliwych zapachów – taka będzie gorlicka oczyszczalnia ścieków po modernizacji. Zaplanowana na ten i przyszły rok inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Gorlicach opiewa na 7 785 000 zł brutto, z czego 4 578 000 zł pochodzi z unijnego dofinansowania.

Czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Kochanowskiego

Czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Kochanowskiego Piątek, 30 marca 2018 Od 4 kwietnia wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Kochanowskiego, która ze względu na charakter wykonywanych prac (wykonanie kanalizacji deszczowej) zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Objazd do ulicy Szpitalnej i miejscowości Sękowa zostanie poprowadzony drogą wojewódzką nr 977 (ul. Węgierska) Tarnów-Gorlice-Konieczna i ulicami Batorego i Armii Krajowej.

Uwaga! Park zamknięty!

Uwaga! Park zamknięty! Piątek, 16 marca 2018 Informujemy, że w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu inwestycji pn. Restauracja Parku Miejskiego im. Wojciecha Biechońskiego w Gorlicach, teren parku wyłączony zostanie z ruchu od środy 21.03.2018 r. Prace modernizacyjne potrwają do końca maja.

Kolejna wielka inwestycja w Gorlicach!

Kolejna wielka inwestycja w Gorlicach! Piątek, 16 marca 2018 Kolejne miliony środków zewnętrznych! Kolejne kroki do poprawy estetyki miasta! 70% oszczędności! To wynik obranych priorytetów i konsekwentnie realizowanych planów. Mowa tu o inwestycji pn. „Przebudowa odcinka magistrali ciepłowniczej w Gorlicach”, która ruszy już we wrześniu tego roku!

Zrobimy nowoczesne boisko przy „Szóstce”!

Zrobimy nowoczesne boisko przy „Szóstce”! Wtorek, 27 lutego 2018 Nowoczesne, bezpieczne, funkcjonalne i piękne - to określenia jakimi z powodzeniem będzie można nazwać boisko przy Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach. A to za sprawą efektywnego poszukiwania pieniędzy zewnętrznych, służących poprawie komfortu i poziomu życia w mieście. Kolejne pieniądze trafią do Gorlic na remont i modernizację boiska służącego dzieciom i społeczności z Osiedla Korczak.

Czy do Gorlic zawita OSA?

Czy do Gorlic zawita OSA? Czwartek, 22 lutego 2018 To pytanie jest aktualne od kilki dni, a dokładnie od 15 lutego 2018 r., kiedy to Ministerstwo Sportu i Turystyki (Departament Infrastruktury Sportowej) zamknęło nabór do „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) 2018”, do którego swój wniosek złożyło także Miasto Gorlice.

Odnowiono otoczenie kapliczki przy ul. Krętej

Odnowiono otoczenie kapliczki przy ul. Krętej Środa, 10 stycznia 2018 Jeszcze przed końcem minionego roku zakończyły się prace konserwatorsko-remontowe w otoczeniu najstarszej gorlickiej kapliczki przy ulicy Krętej.