Informacja o stanie wód na terenie Miasta Gorlice

Informacja o stanie wód na terenie Miasta Gorlice Piątek, 24 maja 2019 Ulewny deszcz od kilku dni pada na terenie całej Polski południowej. W Gorlicach rzeki i potoki przekroczyły stany ostrzegawcze, ale poziom wód maleje i prognozy na kolejne dni są optymistyczne.

Powiadomienia alarmowe dla mieszkańców

Powiadomienia alarmowe dla mieszkańców Piątek, 24 maja 2019 Związek Gmin Ziemi Gorlickiej informuje, że nieprzerwanie istnieje możliwość rejestracji w systemie informacyjnym dotyczącym poziomu wód w rzekach na punktach pomiarowych Ropa/Gorlice, Sitniczanka/Rożnowice, Moszczanka/Moszczenica dla mieszkańców gmin zrzeszonych w Związku.

Ćwiczenia systemu ostrzegania!

Ćwiczenia systemu ostrzegania! Czwartek, 23 maja 2019 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w dniach 28-30 maja 2019 r. odbędą się ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX – 19” z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczeń, 28 maja 2019 roku planowane jest użycie sygnałów alarmowych dotyczących zagrożenia z powietrza.

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie gorlickim!

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie gorlickim! Czwartek, 23 maja 2019 W związku z intensywnymi opadami deszczu, wzrostem stanu wód oraz przekroczeniem stanu ostrzegawczego wody rzeki Ropy i Białej Tarnowskiej, a także pogarszającą się sytuacją hydrometeorologiczną, Starosta Gorlicki ogłosił 23 maja br. o godz. 8.00 pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu gorlickiego.

Ćwiczenia systemu ostrzegania!

Ćwiczenia systemu ostrzegania! Wtorek, 13 listopada 2018 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w dniach 14 - 15 listopada 2018 r. odbędą się ćwiczenia pk. „RENEGADE” z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczeń nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.