Zbiórka odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych Środa, 14 marca 2018 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że 26 marca na terenie Gorlic przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a w dniach: 22-23 marca i 26-28 marca zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców!

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców! Środa, 7 marca 2018 Rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Gorlice na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gorlic.

Mamy fundusze na usunięcie azbestu

Mamy fundusze na usunięcie azbestu Piątek, 2 marca 2018 Już w najbliższym czasie, dzięki pozyskanej z Regionalnego Programu Operacyjnego dotacji, rozpoczną się prace związane z usuwanie wyrobów zawierających azbest. Całkowita wartość projektu wynosi 84 463,38 zł, natomiast dofinansowanie które trafi do Gorlic to kwota 71 793,86 zł.

Wypiękniała kamienica przy Rynku!

Wypiękniała kamienica przy Rynku! Środa, 7 lutego 2018 Zakończyły się prace związane z remontem charakterystycznej kamienicy przy północnej pierzei Rynku, która od lat wymagała modernizacji. Przedwojenny budynek, stojący u zbiegu Rynku i ul. Wróblewskiego odzyskał teraz dawny blask.

Akademia Pelletu - podsumowanie

Akademia Pelletu - podsumowanie Czwartek, 22 lutego 2018 We wtorek (20.02.) w Domu Polsko-Słowackim odbyło się spotkanie pod nazwą Akademia Pelletu, podczas którego można było poznać zalety pelletu drzewnego i dowiedzieć się o wszystkich aspektach inwestycji w kocioł lub piec pelletowy.

Informacja w sprawie liczby miejsc grzebalnych na cmentarzu komunalnym w Gorlicach

Informacja w sprawie liczby miejsc grzebalnych na cmentarzu komunalnym w Gorlicach Poniedziałek, 19 lutego 2018 Publikujemy aktualną informację dotyczącą liczby miejsc grzebalnych na gorlickim cmentarzu komunalnym.

Instalujemy 390 czujników czadu!

Instalujemy 390 czujników czadu! Poniedziałek, 12 lutego 2018 W tym miesiącu Miasto Gorlice zakupiło 390 sztuk czujników czadu nowej generacji Kidde 7DCO. Robimy to w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego zasobu komunalnego – mówi Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla. Czujniki wyposażone w sensory elektrochemiczne, gwarantują 10 – letni okres bezawaryjnej pracy! – dodaje.

Akademia pelletu - spotkanie dotyczące wymiany źródeł ciepła

Akademia pelletu - spotkanie dotyczące wymiany źródeł ciepła Poniedziałek, 12 lutego 2018 Burmistrz Miasta Gorlice oraz EkoDoradca, zapraszają mieszkańców Gorlic i okolic na spotkanie informacyjne dotyczące wymiany źródeł ciepła, które odbędzie się 20 lutego o godz. 17:00 w Domu Polsko Słowackim.

Termowizja budynków mieszkalnych

Termowizja budynków mieszkalnych Poniedziałek, 5 lutego 2018 W dniach od 12.02.2018 do 23.02.2018 roku Ekodoradca Miasta Gorlice będzie wykonywała termowizję budynków mieszkalnych. Zainteresowanych pomiarami prosimy o kontakt z Ekodoradcą pod nr tel.18 35 51 233 wew. 233 lub osobiście w Urzędzie Miejskim, pok. 7B.

Ekodoradca w Miejskim Przedszkolu nr 3

Ekodoradca w Miejskim Przedszkolu nr 3 Czwartek, 25 stycznia 2018 Jak ważne jest czyste powietrze w dzisiejszych czasach nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wczoraj (24.01) Ekodoradca spotkała się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 3.