Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elekrycznego

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elekrycznego Czwartek, 16 marca 2017 Urząd Miejski w Gorlicach przypomina, że 5 kwietnia 2017 r. na terenie Gorlic zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Pies z ulicy Granicznej

Pies z ulicy Granicznej Wtorek, 28 marca 2017 W lecznicy dla zwierząt w Gorlicach znajduje się zagubiony pies.

Pies z ulicy Wyszyńskiego

Pies z ulicy Wyszyńskiego Wtorek, 28 marca 2017 W lecznicy dla zwierząt w Gorlicach znajduje się zagubiony pies.

List Prezesa KRUS do rolników

List Prezesa KRUS do rolników Środa, 22 marca 2017 List Prezesa KRUS w sprawie bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin w gospodarstwach rolnych.

Przewodnik Przedsiębiorców korzystających ze środowiska

Przewodnik Przedsiębiorców korzystających ze środowiska Czwartek, 16 marca 2017 Na prośbę Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, w celu przypomnienia przedsiębiorcom o ciążących obowiązkach wynikających z przepisów prawa, publikujemy „Przewodnik Przedsiębiorców korzystających ze środowiska”.

Zbiórka odpadów niebezpiecznych

Zbiórka odpadów niebezpiecznych Czwartek, 16 marca 2017 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w dniach 3-7 kwietnia 2017 r. na terenie Miasta Gorlice przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elekrycznego

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elekrycznego Czwartek, 16 marca 2017 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w dniu 5 kwietnia 2017 r. na terenie Gorlic zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Jak segregować odpady

Jak segregować odpady Wtorek, 14 marca 2017 Przypominamy, że na terenie miasta w sposób selektywny zbieramy następujące rodzaje surowców wtórnych: szkło, tworzywa sztuczne (które są zbierane wraz z metalami i opakowaniami wielomateriałowymi) oraz papier i tekturę. Surowce zbieramy w kolorowych pojemnikach i workach. Worki do segregacji śmieci dostępne są bezpłatnie w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Przypomnienie o obowiązkach sprawozdawczych z zakresu środowiska

Przypomnienie o obowiązkach sprawozdawczych z zakresu środowiska Poniedziałek, 13 marca 2017 Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina.

"Chcę oddychać czystym powietrzem"

Piątek, 24 lutego 2017 22.02 w Domu Polsko – Słowackim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Chcę oddychać czystym powietrzem”. Konkurs skierowany był do uczniów gorlickich Miejskich Zespołów Szkół i stanowił kontynuację akcji edukacyjnej przeprowadzonej przez gorlickiego Ekodoradcę w listopadzie 2016 roku.