Zmiana terminu wywozu odpadów komunalnych

Zmiana terminu wywozu odpadów komunalnych Piątek, 9 listopada 2018 W związku z ustanowieniem dnia 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy, ulegają zmianie terminy wywozy odpadów komunalnych z z budynków jednorodzinnych. Odbiór odpadów zaplanowany w harmonogramie na ten dzień, odbędzie się w terminie 13 listopada br.

Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody Środa, 31 października 2018 Informujemy, że w związku z planowanym włączeniem nowego wodociągu do magistrali wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców przy ulicy Kościuszki na odcinku od Stacji Paliw Grosar do skrzyżowania z ulicą Węgierską w dniu: 6.11.2018 r. od godz. 8:00 do ok. godz. 13:00

Informacja o planowanym przedsięwzięciu

Informacja o planowanym przedsięwzięciu Poniedziałek, 29 października 2018 Na wniosek TLC Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Chopina 25N w Gorlicach zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania przez Burmistrza Miasta Gorlice decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa ocynkowni ogniowej w Gorlicach przy ul. Przemysłowej na dz. nr 465/42”.

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych

Przypominamy o zakazie spalania odpadów zielonych Wtorek, 23 października 2018 Przypominamy, że na terenie Miasta Gorlice obowiązuje selektywna zbiórka odpadów zielonych.W związku z tym ZAKAZANE jest spalanie pozostałości roślinnych (np. ze sprzątania ogrodu) zarówno w kotłach centralnego ogrzewania, kominkach jak i na powierzchni ziemi (ogniska). Grozi to karą do 500 zł.

Los ziemi w naszych rękach - przedszkole nr 8 ma już oczyszczacz powietrza

Los ziemi w naszych rękach - przedszkole nr 8 ma już oczyszczacz powietrza Poniedziałek, 15 października 2018 Dzisiaj (15.10.) w Miejskim Przedszkolu nr 8 odbyło się uroczyste podsumowanie akcji edukacyjnej, dotyczącej zanieczyszczenia i ochrony powietrza, w ramach projektu „Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Pięknieje budynek przy ul. Chopina 13

Pięknieje budynek przy ul. Chopina 13 Piątek, 12 października 2018 Wraz z początkiem sezonu grzewczego dobiega końca remont budynku przy ul. Chopina 13. Już niebawem mieszkańcy będą mogli cieszyć się w pełni odnowionym budynkiem pozbawionym strat ciepła, co bezpośrednio przełoży się na niższe rachunki za energię.

Nowy nabór na zmianę źródła ogrzewania

Nowy nabór na zmianę źródła ogrzewania Czwartek, 11 października 2018 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że jako członek Klastra Energii Biała-Ropa przystępujemy do naboru deklaracji do nowego programu dotacji pod nazwą: Obniżenie poziomu niskiej emisji – SPR

Przerwa w dostawie ciepła

Przerwa w dostawie ciepła Wtorek, 9 października 2018 Informujemy że dziś (tj. 09-10-2018 r) w związku z wystąpieniem awarii ciepłowniczej nastąpi przerwa w dostawie ciepła do godz. 14:00.

Dzieci korzystają już z najnowszych oczyszczaczy powietrza

Dzieci korzystają już z najnowszych oczyszczaczy powietrza Czwartek, 4 października 2018 Dzieci z Miejskich Przedszkoli i Miejskiego Żłobka korzystają już z najnowszych oczyszczaczy powietrza. Wczoraj (4.10) w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbyło się symboliczne przekazania oczyszczaczy powietrza połączone z akcją edukacyjną z udziałem dzieci.

Czyste powietrze - spotkanie w Gorlicach

Czyste powietrze - spotkanie w Gorlicach Środa, 3 października 2018 W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, a oficjalny nabór ruszył 19 września. Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.