W Gorlicach powstanie PSZOK!

W Gorlicach powstanie PSZOK! Piątek, 19 maja 2017 Już wkrótce w Gorlicach powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Przerwa w dostawie ciepłej wody

Przerwa w dostawie ciepłej wody Czwartek, 18 maja 2017 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że w związku z modernizacją Elektrociepłowni Gorlice Sp. z o.o., 24 maja 2017 r. (środa) w godzinach od 6.00 do 18.00 nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej.

Audytorzy rozpoczynają ocenę energetyczną budynków

Audytorzy rozpoczynają ocenę energetyczną budynków Wtorek, 16 maja 2017 Rozpoczęły się audyty energetyczne budynków, których właściciele ubiegają się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na wymianę kotłów. Dlatego mieszkańcy Gorlic mogą spodziewać się w najbliższych dniach odwiedzin specjalistów z firmy BBC Best Building Consultants, którzy przeprowadzają oceny energetyczne.

Informacja o wydaniu decyzji środowiskowej

Informacja o wydaniu decyzji środowiskowej Środa, 10 maja 2017 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji zadania pn. „Instalacja pieca próżniowego zasilanego gazem ziemnym produkcji Seco/Warwick typ CMeT12 w celu wdrożenia nowej technologii obróbki cieplno-chemicznej stali oraz budowa instalacji azotu, acetylenu, wodoru, etylenu oraz amoniaku dla potrzeb hali produkcyjnej NiUW Glinik Sp. z o.o.”.

Konkurs literacki "Gorlicka EkoBajka”

Konkurs literacki Czwartek, 27 kwietnia 2017 Z inicjatywy gorlickiego Ekodoradcy powstanie bajka ekologiczna. Akcja „Gorlickiej EkoBajki” toczyć się będzie na terenie naszego miasta. Konkurs adresowany jest do uczniów gorlickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Informacja na temat planowanej inwestycji do spalania zwłok zwierzęcych

Informacja na temat planowanej inwestycji do spalania zwłok zwierzęcych Czwartek, 27 kwietnia 2017 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że Przedsiębiorca – Lecznica Zwierząt Lek. wet. Daniel Cieśla, planuje na terenie Lecznicy Zwierząt przy ul. Kościuszki 44a realizację przedsięwzięcia polegającego na instalacji oraz eksploatacji małej spalarni, której celem będzie kremacja zwłok zwierząt domowych w piecu kremacyjnym.

Wodociąg przy ul. Węgierskiej

Wodociąg przy ul. Węgierskiej Wtorek, 11 kwietnia 2017 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Gorlicach informuje, że 10 kwietnia br. przekazano plac budowy pod zadanie "Budowa wodociągu w miejscowości Gorlice przy ul. Węgierskiej o długości 3156 mb".

W Małopolsce rusza akcja szczepienia lisów

W Małopolsce rusza akcja szczepienia lisów Piątek, 7 kwietnia 2017 Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Informacja dla hodowców drobiu!

Informacja dla hodowców drobiu! Czwartek, 6 kwietnia 2017 W związku z uchyleniem Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorlicach informuje, że z dniem dzisiejszym wchodzi w życie nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Nabór wniosków na usuwanie azbestu

Nabór wniosków na usuwanie azbestu Środa, 5 kwietnia 2017 Burmistrz Miasta Gorlice uprzejmie informuje, że prowadzony jest nabór wniosków od osób zainteresowanych usunięciem wyrobów zawierających azbest (tworzących pokrycia dachowe) oraz odpadów azbestowych przechowywanych na terenie nieruchomości (wytworzonych w wyniku wcześniejszego zdemontowania pokryć dachowych z wyrobów zawierających azbest). Nabór wniosków trwa do 14 kwietnia 2017 r.