Segregujmy zgniatając

Segregujmy zgniatając Środa, 28 czerwca 2017 Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców i właścicieli nieruchomości – segregując śmieci, pamiętajmy o tym, aby zgniatać butelki plastikowe, puszki i kartony przed wrzuceniem do pojemnika, dzięki czemu zmniejszymy objętość odpadów.

PSZOK już działa

PSZOK już działa Wtorek, 27 czerwca 2017 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że przy ul. Przemysłowej 7 w Gorlicach działa Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK) zlokalizowany na terenie PUK „EMPOL” w Gorlicach.

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców!

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców! Czwartek, 22 czerwca 2017 Rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Gorlice na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gorlic.

Informacja w sprawie realizacji przedsięwzięcia „Budowa obwodnicy Gorlic”

Informacja w sprawie realizacji przedsięwzięcia „Budowa obwodnicy Gorlic” Środa, 21 czerwca 2017 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że zostało wydane postanowienie Burmistrza Miasta Gorlice o podjęciu zawieszonego postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa obwodnicy Gorlic”, planowanego do realizacji przez Zarząd Województwa Małopolskiego reprezentowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie z siedzibą przy ul. Głowackiego 56 w Krakowie.

Pisali listy dla Ziemi

Pisali listy dla Ziemi Wtorek, 6 czerwca 2017 Uczniowie gorlickich szkół podstawowych i gimnazjów włączyli się w akcję pisania Listów dla Ziemi. W tegorocznej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA wzięło udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów z całej Polski.

Uwaga na żmije!

Uwaga na żmije! Poniedziałek, 29 maja 2017 W związku ze zgłoszeniem dotyczącym żmii zygzakowatej widzianej na terenie placu zabaw w Parku Miejskim im. W. Biechońskiego w Gorlicach, a także na ścieżce rowerowej nad rzeką Ropą, apelujemy do mieszkańców Gorlic o zachowanie czujności w miejscach, w których warunki terenowe sprzyjają bytowaniu tego gada.

Przerwa w dostawie wody przy ul.Węgierskiej

Przerwa w dostawie wody przy ul.Węgierskiej Piątek, 26 maja 2017 Informujmy, że w związku z wystąpieniem awarii wodociągu ujawnionej podczas prowadzonych prac przy remoncie ulicy Węgierskiej, nastąpi przerwa w dostawie wody.

W Gorlicach powstanie PSZOK!

W Gorlicach powstanie PSZOK! Piątek, 19 maja 2017 Już wkrótce w Gorlicach powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Przerwa w dostawie ciepłej wody

Przerwa w dostawie ciepłej wody Czwartek, 18 maja 2017 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że w związku z modernizacją Elektrociepłowni Gorlice Sp. z o.o., 24 maja 2017 r. (środa) w godzinach od 6.00 do 18.00 nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej.

Audytorzy rozpoczynają ocenę energetyczną budynków

Audytorzy rozpoczynają ocenę energetyczną budynków Wtorek, 16 maja 2017 Rozpoczęły się audyty energetyczne budynków, których właściciele ubiegają się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na wymianę kotłów. Dlatego mieszkańcy Gorlic mogą spodziewać się w najbliższych dniach odwiedzin specjalistów z firmy BBC Best Building Consultants, którzy przeprowadzają oceny energetyczne.