Z Fundacją PZU po lekcjach

Z Fundacją PZU po lekcjach Wtorek, 6 sierpnia 2019 Program wspiera nowatorskie, długofalowe projekty, które poprzez współpracę podmiotu ubiegającego się o dotację wraz ze szkołami, nauczycielami, innymi organizacjami społecznymi i środowiska lokalnego rozwijają w uczniach kreatywność, zdolności i pasje, poprawiają standardy nauczania oraz ułatwiają praktyczne zastosowanie nabytej w szkole wiedzy.

Mamy 5 milionów na przebudowę ulicy Łokietka!

Mamy 5 milionów na przebudowę ulicy Łokietka! Piątek, 26 lipca 2019 Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie na rozbudowę ul. Łokietka, w ramach II edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Otrzymana dotacja opiewa na kwotę 4 844 975,00 zł i może zostać zwiększona do 80% kosztów kwalifikowanych zadania. Całość prac obejmie odcinek drogi powyżej skrzyżowania z ulicą Pocieszka do Brzezinki oraz od Brzezinki do skrzyżowania z ulicą Węgierską - łącznie blisko 1,7 km, a według kosztorysów inwestorskich wyniesie 9 817 932,86 zł.

Posiłek w szkole i w domu - dofinansowanie dla MZS nr 6

Posiłek w szkole i w domu - dofinansowanie dla MZS nr 6 Piątek, 7 czerwca 2019 Dzięki wsparciu w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” – moduł 3, Miejski Zespół Szkół Nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej otrzyma dofinansowanie na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej.

Jednak w Gorlicach zagości OSA

Jednak w  Gorlicach zagości OSA Piątek, 24 maja 2019 Blisko rok temu informowaliśmy, że niestety OSA (Otwarta Strefa Aktywności) nie zawita do Gorlic. Dziś spieszymy do Państwa z dobrą wiadomością. W ramach uzyskanego przez miasto dofinansowania, powstanie siłownia plenerowa przy ul. Batorego. Projekt zostanie zrealizowany w roku bieżącym.

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców powiatu gorlickiego

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców powiatu gorlickiego Czwartek, 8 listopada 2018 Zapraszamy mieszkańców oraz przedstawicieli instytucji z terenu gmin: Biecz, Lipinki, Miasta Gorlice, Gminy Gorlice i Sękowa na bezpłatne konsultacje, dotyczące możliwości pozyskiwania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

Kolejny gorlicki projekt z dofinansowaniem!

Kolejny gorlicki projekt z dofinansowaniem! Środa, 10 października 2018 Jedna ze 143 Ławek Niepodległości stanie w Gorlicach! Miło nam poinformować, że kolejny gorlicki projekt uzyskał dofinansowanie! Już wkrótce, dzięki Konkursowi Ministra Obrony Narodowej, na skwerze przy Bibliotece stanie multimedialna Ławka Niepodległości.

Pomnik na Magierce doczeka się remontu !

Pomnik na Magierce doczeka się remontu ! Wtorek, 9 października 2018 Większości gorliczan nasza „mała Ojczyzna” kojarzy się z historycznymi wydarzeniami I wojny światowej i Bitwy pod Gorlicami. Niewiele jednak osób wie, że na terenie naszego miasta znajdują się miejsca upamiętniające żołnierzy oraz cywilnych mieszkańców, którzy zginęli zarówno podczas I jak i II wojny światowej.

Ponowna szansa na modernizację GCK!

Ponowna szansa na modernizację GCK! Środa, 25 lipca 2018 15.03.2018 r., Miasto Gorlice złożyło wniosek aplikacyjny pn.: „Rewitalizacja budynku Gorlickiego Centrum Kultury”, w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego, naboru wniosków o dofinansowanie projektów na potrzeby 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.4 Rewitalizacja terenów poprzemysłowych.

Pierwszy biznes - wsparcie w starcie

Pierwszy biznes - wsparcie w starcie Czwartek, 5 lipca 2018 Jeżeli jesteś absolwentem szkoły średniej lub wyższej do 48 miesięcy po ukończeniu nauki, studentem ostatniego roku studiów albo zarejestrowaną osobą bezrobotną, w ramach programu "Pierwszy biznes - wsparcie w starcie" możesz skorzystać z pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Młodzi z subregionu sądeckiego z szansą na rozwój zawodowy

Młodzi z subregionu sądeckiego z szansą na rozwój zawodowy Czwartek, 5 lipca 2018 510 młodych mieszkańców subregionu sądeckiego otrzyma pomoc, dzięki której będą mogli podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub znaleźć pracę. To wszystko w ramach projektu "Korona Sądecka dla młodych".