przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Autobusy

Rozbudowa systemu ekologicznego transportu sposobem na mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wyższy komfort podróżowania w obszarze funkcjonalnym miasta Gorlice

Miasto Gorlice jako Lider wraz z trzema gminami – partnerami: Gminą Biecz, Gminą Lipinki i Gminą Sękowa zakończyli realizację projektu nr RPMP.04.05.02-12-0399/17 pn. „Rozbudowa systemu ekologicznego transportu sposobem na mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wyższy komfort podróżowania w obszarze funkcjonalnym miasta Gorlice” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Siatka połączeń miejskich autobusów wciąż rozbudowywana!

Siatka połączeń miejskich autobusów wciąż rozbudowywana!

W związku z obserwacją funkcjonującego od października ubiegłego roku rozkładu jazdy, a także wniosków i uwag napływających ze strony mieszkańców Miasta i Wójtów okolicznych Gmin, Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. wprowadza kolejne zmiany, celem dostosowania częstotliwości i przebiegu tras do potrzeb pasażerów! Nowy, ulepszony rozkład obowiązywać będzie od 1 marca br.

Umowa na dostawę 11 autobusów podpisana!

Umowa na dostawę 11 autobusów podpisana!

Dziś o 12:00 na gorlickim Rynku odbyło się oficjalne podpisanie umowy z firmą Solaris w ramach programu ,,Rozbudowa systemu ekologicznego transportu sposobem na mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wyższy komfort podróżowania w obszarze funkcjonalnym miasta Gorlice". Dzięki niemu tabor gorlickiego MZK zasili 11 niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów. Na Rynku stanął też Solaris Urbino 10,5, który przez najbliższych 10 dni będzie wykonywał kursy na gorlickich liniach! Już wkrótce bliźniacze autobusy na stałe zawitają do Gorlic.

Aż 15 mln dotacji na nowy standard komunikacji miejskiej!

Aż 15 mln dotacji na nowy standard komunikacji miejskiej!

Mamy powody do dumy, gdyż kolejny wniosek o dofinansowanie złożony przez Miasto Gorlice, został rozpatrzony pozytywnie! Dzięki pozyskanym funduszom sfinansowany zostanie zakup 11 niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów do transportu pasażerskiego i rozbudowa infrastruktury rowerowej w okolicznych gminach.