przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Winda i pochylnia w MZS nr 3

Winda i pochylnia w MZS nr 3

Miejski Zespół Szkół nr 3 zyskał windę i nową pochylnię! To duże ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością. Miasto Gorlice sukcesywnie likwiduje bariery, zmienia i przystosowuje swoje placówki tak, by były jak najbardziej dostępne.

Jedynka bez barier!

Jedynka bez barier!

Budynek Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach w najbliższych miesiącach dostosowany zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Miasto Gorlice pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 31 499,89 zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Wczoraj (tj.13.09) w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, podpisano umowę na realizację zadania. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON Marta Mordarska, Starosta Gorlicki Maria Gubała oraz Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

„Jedynka” bardziej dostępna!

„Jedynka” bardziej dostępna!

Zakończyły się prace związane z dostosowaniem parteru budynku Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – korzystając z przerwy zimowej, zmodernizowana została toaleta oraz wymieniono drzwi do poszczególnych pomieszczeń