Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wydział - Biuro Funduszy Zewnętrznych

Obywatelski monitoring funduszy europejskich - nie przegap!

Obywatelski monitoring funduszy europejskich - nie przegap!

Do Polski już wkrótce powinno trafić ponad 76 mld. euro z budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) apeluje do organizacji w całym kraju o mobilizację oraz do włączenia się w pracę komitetów monitorujących programy finansowane z funduszy europejskich.

Wkrótce ruszy ostatni etap remontu cmentarza nr 87

Wkrótce ruszy ostatni etap remontu cmentarza nr 87

W zeszłym roku zakończył się drugi etap remontu cmentarza wojennego nr 87 – już wkrótce rozpocznie się kolejny. Jest to kontynuacja zadania, na które Miasto Gorlice pozyskało środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO

Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO

Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO to projekt szkoleniowo-doradczy realizowany przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych (OFOP) przy współpracy Fundacji Sendzimira w ramach programu „Zielony Lider” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Nowe komputery dla dzieci z rodzin popegeerowskich

Nowe komputery dla dzieci z rodzin popegeerowskich

5 zestawów komputerowych oraz 26 laptopów trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich z terenu Gorlic. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 77 500,00 zł, które stanowi 100 % kosztów kwalifikowanych. Zgodnie z projektem, którego głównym celem jest zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu, sprzęt ma ułatwić dostęp do Internetu.

Kolejne środki z „Polskiego Ładu” trafią do Gorlic!

Kolejne środki z „Polskiego Ładu” trafią do Gorlic!

Do naszego miasta trafią 2 miliony złotych na remont Miejskich Zespołów Szkół – „Jedynki” i „Szóstki”! „Modernizacja bazy edukacyjnej na terenie Miasta Gorlice” – to kolejne zadanie, które zrealizowane zostanie ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych!

Miliony dla Gorlic!

Miliony dla Gorlic!

Świetne wieści dla naszego miasta! Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, mamy dodatkowe fundusze na remont basenu odkrytego, modernizacje dróg w centrum miasta, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej) wraz z odbudową dróg na osiedlu Łysogórskim w Gorlicach (I etap) oraz modernizację Miejskich Zespołów Szkół w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami! Dziś (30.05) na gorlickim Rynku, odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której Senator Wiktor Durlak oraz Poseł na Sejm Elżbieta Zielińska przekazali dobre informacje.