Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wydział - Biuro Funduszy Zewnętrznych

Remont ul. Mickiewicza z dofinansowaniem!

Remont ul. Mickiewicza z dofinansowaniem!

Już wkrótce jezdnia w ścisłym centrum, czyli odcinki ulic Mickiewicza oraz Stróżowskiej, zostaną gruntownie zmodernizowane i zyskają nową, asfaltową nawierzchnię. Miło nam poinformować, że Miasto na ich remont pozyskało 50% środków kwalifikowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 623 301 zł. Prace obejmą fragment drogi od skrzyżowania z ulicami Krakowską i Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Blich.​

Mamy dofinansowanie na remont dwóch szkolnych stołówek

Mamy dofinansowanie na remont dwóch szkolnych stołówek

Miasto Gorlice po raz kolejny z sukcesem sięgnęło po fundusze zewnętrzne. Tym razem dofinansowanie o łącznej wartości 160 000 zł pozyskane w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” – moduł 3, trafi do 2 gorlickich szkół – MZS Nr 3 i MZS Nr 4 w Gorlicach.

Z Fundacją PZU po lekcjach

Z Fundacją PZU po lekcjach

Program wspiera nowatorskie, długofalowe projekty, które poprzez współpracę podmiotu ubiegającego się o dotację wraz ze szkołami, nauczycielami, innymi organizacjami społecznymi i środowiska lokalnego rozwijają w uczniach kreatywność, zdolności i pasje, poprawiają standardy nauczania oraz ułatwiają praktyczne zastosowanie nabytej w szkole wiedzy.

Mamy 5 milionów na przebudowę ulicy Łokietka!

Mamy 5 milionów na przebudowę ulicy Łokietka!

Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie na rozbudowę ul. Łokietka, w ramach II edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Otrzymana dotacja opiewa na kwotę 4 844 975,00 zł i może zostać zwiększona do 80% kosztów kwalifikowanych zadania. Całość prac obejmie odcinek drogi powyżej skrzyżowania z ulicą Pocieszka do Brzezinki oraz od Brzezinki do skrzyżowania z ulicą Węgierską - łącznie blisko 1,7 km, a według kosztorysów inwestorskich wyniesie 9 817 932,86 zł.

Posiłek w szkole i w domu - dofinansowanie dla MZS nr 6

Posiłek w szkole i w domu - dofinansowanie dla MZS nr 6

Dzięki wsparciu w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” – moduł 3, Miejski Zespół Szkół Nr 6 w Gorlicach im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej otrzyma dofinansowanie na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej.

Jednak w  Gorlicach zagości OSA

Jednak w Gorlicach zagości OSA

Blisko rok temu informowaliśmy, że niestety OSA (Otwarta Strefa Aktywności) nie zawita do Gorlic. Dziś spieszymy do Państwa z dobrą wiadomością. W ramach uzyskanego przez miasto dofinansowania, powstanie siłownia plenerowa przy ul. Batorego. Projekt zostanie zrealizowany w roku bieżącym.