przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Polecane strony

Treść

Polecane strony


Samorządowe:

Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Strona internetowa Starostwa Powiatowego w Gorlicach.


Turystyczne:

Portal turystyczny o Beskidzie Niskim. Kompendium wiedzy dla prawdziwego turysty.

Serwis historyczno – turystyczny o gminie Sękowa.

Strona Magurskiego Parku Narodowego i Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum w Krempnej.

Projekt „Śnieżne Trasy Przez Lasy" powstał jako wspólna inicjatywa członków Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa, właścicieli okolicznych gospodarstw agroturystycznych oraz miłośników narciarstwa śladowego z Gorlic i gminy Sękowa. W wyniku blisko 2 - letnich starań, uzgodnień z Lasami Państwowymi, Urzędem Gminy Sękowa, Starostwem Powiatowym w Gorlicach, innymi instytucjami oraz prywatnymi właścicielami gruntów, powstał projekt, w wyniku którego wytyczono i oznakowano 80 km tras do narciarstwa śladowego.

252 najcenniejsze i najciekawsze zabytkowe obiekty drewniane tworzą Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Na Szlaku znalazły się malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

Portal turystyczny poświęcony województwu małopolskiemu.

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Co roku, podczas dwóch majowych weekendów można nieodpłatnie zwiedzać kilkanaście wybranych obiektów, poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w imprezach towarzyszących.

Region gorlicko-sądecki przyciąga turystów i wczasowiczów swymi różnorodnymi atrakcjami i walorami. Portal powstał w ramach projektu „Obierz kierunek. Gorlickie-sądeckie”.


Historyczne:

Gorlice i okolice na starej pocztówce – to strona, która prezentuje bogaty zbiór starych widokówek z terenu Ziemi Gorlickiej i nie tylko. Widokówki prezentują wspaniałe widoki, których niejednokrotnie już nie ma albo wyglądają zupełnie inaczej.

Strona poświęcona galicyjskim, w tym też gorlickim cmentarzom wojennym z okresu I wojny światowej. Zawiera bogaty opis i galerię zdjęć nekropolii wojennych.

Strona poświęcona działalności Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915”.


Kulturalne:

Strona Skansenu Przemysłu Naftowego "MAGDALENA", który został utworzony na części zlikwidowanego złoża kopalni Magdalena w Gorlicach przy ulicy Lipowej. W skansenie można zapoznać się z piękną kartą historii Gorlickiego Zagłębia Przemysłu Naftowego jako dar następnym pokoleniom.

Strona internetowa Gorlickiego Centrum Kultury, która zawiera ofertę centrum kultury, jak i informacje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się w mieście.

Strona internetowa Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów i jego oddziałów, która zawiera aktualną ofertę Muzeum, jak i informacje o aktualnych wystawach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum.

Strona Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego – oddział w Gorlicach. Zawiera informacje o działalności Towarzystwa oraz ofercie Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach.

Strona internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach.

Strona internetowa Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.


Sportowe:

Strona Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Prezentuje listę obiektów podlegających pod OSiR wraz z danymi teleadresowymi. Informuje o możliwościach odpoczynku na sportowo w zależności od aktywności oraz informuje o bieżących imprezach sportowych w mieście.

Oficjalna strona Gorlickiego Klubu Piłki Siatkowej.

Oficjalna strona Gorlickiego Klubu Sportowego Glinik Gorlice.


Informacyjne:

Portal informacyjny poświęcony Gorlicom i Ziemi Gorlickiej, strona internetowa Gazety Gorlickiej.

Portal informacyjny poświęcony Gorlicom i Ziemi Gorlickiej.

Telewizja internetowa informacyjna poświęcona Gorlicom i Ziemi Gorlickiej.

Gorlicki serwis ogłoszeniowy.

Portal informacyjny poświęcony Gorlicom i Ziemi Gorlickiej.

Regionalna Telewizja Gorlicka, która nadaje swój program w sieciach kablowych.

Portal informacyjny poświęcony Gorlicom i Ziemi Gorlickiej.


Inne:

Strona internetowa Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach.


Rejestr Ewidencji Zabytków Miasta Gorlice