przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Karty Dużej Rodziny

Treść


GORLICKA DUŻA RODZINAKarta dużej rodziny - baner z logotypami.

Program „Gorlicka Duża Rodzina” jest realizowany przez Urząd Miejski w Gorlicach od początku 2012 roku. Gorlice to jedno z trzech pierwszych miast (obok Krakowa i Tarnowa) w Małopolsce oraz jedno z około trzydziestu pierwszych w kraju, które wprowadziło zniżki dla rodzin wielodzietnych. Polityka prorodzinna jest ważnym aspektem działań społecznych, a w miarę postępowania procesów starzenia się społeczeństwa, warto podejmować działania zmierzające do podnoszenia jakości życia rodzin wielodzietnych. Karta Dużej Rodziny nie powinna być traktowana jako forma pomocy społecznej dla osób uboższych, lecz jako wsparcie wartości utożsamianych z rodziną.

Posiadacze kart mogą korzystać z coraz szerszej oferty nie tylko jednostek samorządowych, ale także przedsiębiorstw prywatnych.

Za Dużą Rodzinę uznawane są rodziny, w których wychowuje się przynajmniej trójka dzieci, w wieku nawet do 24 lat (w przypadku osób uczących się). Dotychczas uczestnicy Programu mogli liczyć na zniżki cenowe przy korzystaniu z oferty przygotowanej przez miejskie instytucje kulturalne i sportowe.

Obecnie coraz częściej do akcji przystępują również właściciele lokalnych firm. W dalszym ciągu zachęcamy przedsiębiorców do udziału w Programie. Oferując zniżki na swoje produkty i usługi, mogą oni wesprzeć wielodzietne rodziny mieszkające w naszym mieście, a jednocześnie uzyskają unikalnego odbiorcę - nowego, stałego klienta. Przystąpienie do programu to także szansa na wykreowanie pozytywnego wizerunku firmy, uczestniczącej w lokalnych działaniach społecznych. Aby stać się Partnerem programu wystarczy złożyć w Urzędzie Miejskim osobiście, przesłać pocztą elektroniczną lub pocztą tradycyjną formularz akcesyjny.

Szczegółowe informacje na temat Programu można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Gorlicach w Biurze Wsparcia Rodzin. Aby uzyskać kartę Gorlickiej Dużej Rodziny należy wypełnić kwestionariusz i dostarczyć go do Urzędu.

Uczestnicy programu mogą korzystać z 50% zniżki na zakup biletów na płatne miejskie imprezy sportowo – rekreacyjne i kulturalne, z 50% zniżki na zakup biletów na miejskie obiekty sportowe – krytą pływalnię, basen otwarty, lodowisko, wyciąg narciarski w Małastowie, korty tenisowe.

UWAGA! Zniżki promocyjne proponowane przez instytucje miejskie oraz zniżki proponowane w programie Gorlicka Duża Rodzina nie sumują się. Oznacza to, że zniżka 50% odnosi się do ceny biletu normalnego.

Oferta przedsiębiorstw i instytucji uczestniczących w programie:

Dom Handlowy PEPS (ul. Biecka) – zniżki na zakupy w siedmiu stoiskach (5% zniżki w zakupie artykułów papierniczych i zabawek na stoisku Kraina Zabawek, 10% zniżki na stoisku obuwniczym Economico, 15% zniżki na stoisku Pościel B4, 5% zniżki na stoisku Upominki, 5% zniżki na stoisku LZ STYL Biżuteria, 5% zniżki na stoisku De Facto)  i specjalna promocja przy korzystania z placu zabaw (bezpłatne korzystanie z placu zabaw przez jedną godzinę przy zakupie za 6 zł w PEPS COFFEE).

Miejski Zakład Komunikacyjny (ul. Krakowska) – 3% zniżki na zakup paliwa przy transakcjach gotówkowych na stacji benzynowej.

Zakład Usług Optycznych „Optyka” Ewy i Stanisława Mężyków (ul. Kołłątaja i ul. Węgierska) – 5% zniżki na wykonanie okularów korekcyjnych, soczewki kontaktowe i płyny pielęgnacyjne.

Sklepy „Lolita” (ul. Mickiewicza i ul. Kościuszki) oraz Nicole only for Kids (ul. Mickiewicza) – 10% zniżki na ubrania dziecięce, bieliznę i stroje kąpielowe.

Elektrosprzęt Hurt i Detal (sieć sklepów ul. Wróblewskiego, Kościuszki, Stróżowska w Gorlicach i ul. Kazimierza Wielkiego w Bieczu) – 10% zniżki przy zakupie towarów w cenie od 20 do 200 zł i 5% zniżki na zakup towarów powyżej 200 zł.

Optyk - Optometrysta, Katarzyna Adamowska (ul. 3 Maja) - 10% zniżki na okulary korekcyjne, soczewki kontaktowe, płyny do soczewek kontaktowych, okulary przeciwsłoneczne, asortyment.

Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Tomasz Romaszko (ul. Mickiewicza 9) - 3% zniżki przy zawieraniu ubezpieczenia komunikacyjnego OC, 5% zniżki przy pozostałych zawieranych ubezpieczeniach.

Zespół Szkół Technicznych (ul. Michalusa 6) - bezpłatne usługi fryzjerskie świadczone przez uczniów Technikum Usług Fryzjerskich dla osób poniżej 18. roku życia; w poniedziałki i piątki w godz. 14.50 - 16.30.

Bank Spółdzielczy w Gorlicach (ul. Stróżowska 1, filia przy ulicy Bieckiej 30, oddział Banku w Łużnej, stałe punkty kasowe w Sękowej, Moszczenicy, Ropie i  Kobylance): 50% zniżki na prowadzenie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego ROR, 100% zniżki na przelewy dokonywane z ROR, 50% zniżki na prowizję jednorazową od przyznanego kredytu okazjonalnego na dowolny cel,  30% zniżki na oprocentowanie kredytu gotówkowego na cele konsumpcyjne.

Centrum Zabaw “Mały Robinson” (budynek Rondo Center przy ulicy Bieckiej 1): 10% zniżki na zabawę w Centrum Zabaw “Mały Robinson” w Gorlicach, 10% zniżki na organizację urodzin w Centrum Zabaw “Mały Robinson” w Gorlicach.

Pralnia ECO – ZOCHA (ul. Mickiewicza 22): 10% zniżki na wszystkie usługi – pranie, prasowanie, maglowanie.

Pensjonat „Ramis”, Karczma Regionalna „Gościnna Chata" oraz Stajnia „Jaśminowy Raj” z Wysowej: 5% zniżki na przejażdżki bryczką, 5% zniżki na jazdy konne, 10% zniżki na dania kuchni regionalnej. UWAGA: Prośba o wcześniejszą rezerwację: na przejazdy bryczkami (2 dni wcześniej), na jazdy konne (1 dzień wcześniej). Rezerwacje: 607 441 334 lub 507 099 847.

Firma ”AUDYT@FINANSE” z Gorlic: 15% zniżki na usługi księgowe, 10% doradztwo w zakresie wykorzystania środków UE, 10% na biznesplan.

Firma ”BOBAS” Pani Anny Padoł (ul. Piekarska): 10% zniżki na cały asortyment.

BZ Group Sp. z o.o. Rudna Mała 47, 36-060 Głogów Małopolski: 10% zniżki na wszystkie usługi dostępne na stronie internetowej www.doradcainformatyczny.pl, 10% zniżki na wszystkie usługi dostępne na stronie internetowej www.takprawnik.pl

N.Trade sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Stępińskiej 22/30: 5% zniżki na cały asortyment dostępny w sklepie internetowym Ogrodosfera pod adresem: https://ogrodosfera.pl, za wyjątkiem produktów objętych promocją. Zniżka nie obejmuje także kosztów transportu.

Artemius Kancelaria Adwokacka, ul. Nawojowska 4/205, 33-300 Nowy Sącz i ul. Łysogórska 20C, 38-300 Gorlice:

  • 15% zniżki na świadczone usługi prawne w zakresie upadłości konsumenta,
  • 15% zniżki na świadczone usługi prawne w zakresie odszkodowań,
  • 10% zniżki na świadczone usługi prawne w zakresie prawa rodzinnego i spadkowego,
  • 5% zniżki na pozostałe usługi dostępne na stronie www.artemius.pl.

F.H.U. Twój Ogród, ul. T. Kościuszki 84/1, 38-300 Gorlice:

  • 10% zniżki na towary do kwoty 500 zł (nie dotyczy maszyn),
  • 5% zniżki na towary powyżej kwoty 500 zł (nie dotyczy maszyn),
  • 5% zniżki na maszyny i urządzenia do kwoty 3000 zł,
  • 3% zniżki na maszyny i rządzenia powyżej kwoty 3000 zł.

Ogólnopolska Karta Dużej RodzinySzczegółowe informacje o Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny na www.rodzina.gov.pl/duza-rodzina.
Pliki do pobrania

Wzór wniosku o przyznanie karty

Oświadczenie o pozostawieniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub dotychczasowym rodzinnym domu dziecka

Oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej

Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej