

Zapraszamy na panel dyskusyjny „(P)O BITWIE POD GORLICAMI — WYDARZENIE KONTEKSTY PAMIĘĆ”
Miasto Gorlice i Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na dyskusję panelową „(P)O BITWIE POD GORLICAMI — WYDARZENIE KONTEKSTY PAMIĘĆ”.

Spotkanie transgraniczne w Stakčínie
9 kwietnia, w słowackim Stakčínie odbyło się kolejne, transgraniczne spotkanie w ramach projektu „GOV4PeaCE”, tym razem organizowane przez Park Połoniny – Partnera Projektu.

„GOV4PeaCE” – spotkanie warsztatowe
W czwartek, 20 marca w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się spotkanie transgraniczne w obszarze funkcjonalnym Polska-Słowacja, w ramach międzynarodowego projektu GOV4PeaCE, realizowanego przez Miasto Gorlice wraz z 11 partnerami z 6 krajów.

„GOV4PeaCE” – spotkanie warsztatowe
Już w najbliższy czwartek, 20 marca w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie warsztatowe dotyczące projektu „GOV4PeaCE” finansowanego z Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027.

Rozmowy o transgranicznym dziedzictwie I wojny światowej
W dniach 7-8 marca 2025 roku Stężnica w Gminie Baligród, stała się miejscem spotkania ekspertów, samorządowców i pasjonatów historii z Polski i Słowacji – interesariuszy projektu GOV4PEaCE .

Konferencja transnarodowa „Gov4PeaCE” w Humenné
28-30 stycznia w słowackim Humenné odbyło się spotkanie w ramach projektu GOV4PeaCE, które było okazją do kolejnych rozmów o zarządzaniu dziedzictwem I wojny światowej w Europie, a także podsumowań dotychczasowych działań w ramach projektu. Gospodarzem wydarzenia był Park Połoniny – partner projektu.

Gorlice na międzynarodowym szlaku „Walk of Peace”
Nasze miasto i najważniejsze małopolskie obiekty oraz miejsca dziedzictwa I wojny światowej, umieszczone zostały na międzynarodowym szlaku „Walk of Peace”.

„Muzea wojenne: Dziedzictwo I wojny światowej w przestrzeniach muzealnych Europy” – spotkanie panelowe w Gorlicach
W dniach 12-15 listopada 2024 r. w Gorlicach odbyło się wyjątkowe wydarzenie w ramach projektu GOV4PeaCE – pn. „Muzea wojenne: Dziedzictwo I wojny światowej w przestrzeniach muzealnych Europy”, będące działaniem pomocniczym w tworzeniu koncepcji Europejskiego Muzeum I Wojny Światowej w Gorlicach.

Spotkanie regionalne w Przemyślu
28 października w Przemyślu odbyło się spotkanie z interesariuszami projektu GOV4PeaCE z terenu Podkarpacia, zorganizowane przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, będące partnerem projektu. Podczas wydarzenia omówiony został potencjał dziedzictwa I wojny światowej i jego wpływ na rozwój regionu.

Rozmowy o zarządzaniu dziedzictwem w ramach projektu „GOV4PeaCE”
W czwartek, 17 października, w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące międzynarodowego projektu „GOV4PeaCE” realizowanego przez Miasto Gorlice i współfinansowanego z Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli gmin, instytucji oraz osoby zainteresowane ochroną i promocją dziedzictwa I wojny światowej, w szczególności w kontekście Małopolski, Podkarpacia i polsko-słowackiego pogranicza. Uczestników w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli powitał Sekretarz Miasta Daniel Janeczek.

„GOV4PeaCE” – spotkanie informacyjne
Już w najbliższy czwartek, 17.10, w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące projektu „GOV4PeaCE” finansowanego z Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027.

Pierwsze spotkanie partnerów międzynarodowego projektu „GOV4peaCE”
Za nami pierwsze spotkanie w ramach międzynarodowego projektu „GOV4peaCE”! Projekt skupiony jest na zarządzaniu dziedzictwem oraz zakłada rozszerzenie i stworzenie – na przykładzie istniejącego już na pograniczu Słowenii i Włoch – międzynarodowego produktu (szlaku turystycznego) „Walk of Peace”, opartego na historii i miejscach związanych z I wojną światową.

Kolejne kroki w kierunku Europejskiego Muzeum I Wojny Światowej! Gorlice partnerem międzynarodowego projektu „GOV4PeaCE”!
Miło nam poinformować, że Miasto Gorlice zrealizuje ważny, międzynarodowy projekt dotyczący dziedzictwa I wojny światowej! Zadanie będzie miało wydźwięk promocyjny, społeczny, a także stanie się kolejnym krokiem przybliżającym nas do budowy Europejskiego Muzeum I Wojny Światowej.