przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Burmistrz

Treść

Rafał KUKLA Burmistrz Miasta Gorlice

Fotografia Rafała Kukli.

Urodzony 02.10.1981 r. w Gorlicach. W rodzinnym mieście zakończył pierwszy etap nauki (Szkoła Podstawowa Nr 5 i І L.O. im. Marcina Kromera). W 2000 roku podjął studia na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. W grudniu 2005 roku obronił tytuł magistra inżyniera na kierunku Budownictwo w specjalności Konstrukcje Budowlano-Inżynierskie z wynikiem bardzo dobrym.

W trakcie studiów zaangażowany w pracę Samorządu Studenckiego, pełnił zaszczytną funkcję członka senatu Politechniki Krakowskiej. Na czwartym roku podjął pracę zawodową w firmie budowlanej „Arras” w Krakowie na stanowisku Inżyniera Budowy.

Po ukończeniu studiów kontynuował edukację podyplomowo na dwóch kierunkach. W 2006 roku ukończył z wyróżnieniem Pedagogiczne Studium Podyplomowe w Centrum Pedagogiki i Psychologii PK, uzyskując uprawnienia nauczyciela oraz Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy w Centrum Jakości Politechniki Krakowskiej.

W grudniu 2006 roku pozytywnie zdał egzamin państwowy uzyskując uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót budowlanych w branży konstrukcyjno – budowlanej, bez ograniczeń.

W 2007 roku powrócił do rodzinnych Gorlic i tu założył rodzinę. Od 2008 do 2014 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Mariampol”. W kadencjach 2006 – 2010 i 2010 - 2014 pełnił funkcję Radnego Rady Powiatu Gorlickiego. Od 2014 r. Burmistrz Miasta Gorlice. W 2019 r. wybrany nowym Przewodniczącym Zarządu Związku Gmin Ziemi Gorlickiej. Odznaczony – Srebrną Odznaką Honorową Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT oraz Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Prywatnie szczęśliwy małżonek i ojciec czwórki dzieci.

Godziny przyjęć stron:

Mieszkańców we wszystkich sprawach oraz w zakresie skarg i wniosków Burmistrz przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miejskiego po wcześniejszym ustaleniu terminu z pracownikiem, tel. 18 35 51 211; sekretariat@um.gorlice.pl

Do pobrania zdjęcie w dużej rozdzielczości:
Burmistrz Rafał Kukla