Konsultacje Programu ochrony powietrza

Konsultacje Programu ochrony powietrza Środa, 8 lipca 2020 Weź udział w konsultacjach projektu Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego. Zapoznaj się z treścią dokumentu i wyślij swoją opinię lub uwagi.

Energia (z) żywiołów - rozdanie nagród

Energia (z) żywiołów - rozdanie nagród Środa, 10 czerwca 2020 Dziś (10.06) w Pawilonie Historii Miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Energia (z) żywiołów”.

Konkurs Energia (z) żywiołów rozstrzygnięty!

Konkurs Energia (z) żywiołów rozstrzygnięty! Poniedziałek, 1 czerwca 2020 27 maja, w wyniku obrad komisji konkursowej wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych w konkursie plastycznym „Energia (z) żywiołów”.

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców!

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców! Poniedziałek, 4 maja 2020 5 maja rozpoczyna się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Gorlice na modernizację systemów ogrzewania lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gorlic.

Dzień Ziemi 2020 – konkurs na plakat

Dzień Ziemi 2020 – konkurs na plakat Środa, 22 kwietnia 2020 Dziś, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. W roku 2020 przypada 50 rocznica obchodów tego święta na świecie i 30 rocznica jego obchodów w Polsce. Tegorocznym hasłem jest: Działanie na rzecz klimatu. Serdecznie zachęcamy uczniów gorlickich szkół do udziału w konkursie "Energia (z) żywiołów" i wykonanie plakatu obrazującego tegoroczne hasło akcji.

Nowe zasady programu Czyste Powietrze po Świętach Wielkanocnych

Nowe zasady programu Czyste Powietrze po Świętach Wielkanocnych Czwartek, 2 kwietnia 2020 Po Świętach Wielkanocnych wejdą w życie nowe zasady programu Czyste Powietrze. Dotychczas można było skorzystać z dotacji do 90% kosztów kwalifikowanych, przy dochodach poniżej 600 zł na członka gospodarstwa domowego.

Dofinansowania oraz ulgi związane z wymianą źródeł ciepła, termomodernizacją i montażem OZE

Dofinansowania oraz ulgi związane z wymianą źródeł ciepła, termomodernizacją i montażem OZE Wtorek, 4 lutego 2020 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że istnieją możliwości dofinansowania oraz skorzystania z ulgi podatkowej na niektóre inwestycje związane z wymianą źródeł ciepła, termomodernizacją i montażem OZE.

List do Sąsiada - rozdanie nagród

List do Sąsiada - rozdanie nagród Piątek, 24 stycznia 2020 Dziś (24.01) w Pawilonie Historii Miasta Gorlice odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu „List do Sąsiada”. Konkurs został zorganizowany po raz drugi w ramach obchodów XV Dnia Czystego Powietrza, przypadającego na 14 listopada i polegał na napisaniu listu skierowanego do sąsiada, który zanieczyszcza powietrze.

Zestawy oszczędności energii wręczone

Zestawy oszczędności energii wręczone Poniedziałek, 30 grudnia 2019 W ramach realizacji projektu LIFE pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej, Miasto Gorlice przy wsparciu Gorlickiego MOPS’u wytypowało 20 rodzin potrzebujących wsparcia w oszczędności energii.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - Mobility Week

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - Mobility Week Wtorek, 1 października 2019 W dniach 16 – 22 września obchodziliśmy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - Mobility Week.

Kolejna EKOsfera za nami!

Kolejna EKOsfera za nami! Czwartek, 19 września 2019 W sobotę, 14 września, na gorlickim Rynku, już po raz trzeci odbyło się wydarzenie dla wszystkich, którym nie jest obojętne środowisko naturalne, czyli EKOsfera!

Szkolenie z zakresu efektywności energetycznej

Szkolenie z zakresu efektywności energetycznej Wtorek, 17 września 2019 13 września w Urzędzie Miejskim w Gorlicach odbyło się szkolenie z zakresu efektywności energetycznej.

Mobility Week 2019 - w poniedziałek rusza tydzień mobilności

Mobility Week 2019 - w poniedziałek rusza tydzień mobilności Czwartek, 12 września 2019 Konkurs z nagrodami, darmowa komunikacja miejska, prezentacja radiowozu policyjnego i samochodu Straży Miejskiej, możliwość odebrania modnych odblasków i akcesoriów rowerowych - to czeka nas w ramach kolejnej edycji "Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu", który w Gorlicach obchodzić będziemy już po raz trzeci. Tydzień wydarzeń opiera się o tegoroczne hasło akcji „Chodź z nami!”, czyli stawiamy na spacery - dlatego przez cały tydzień można korzystać ze specjalnej, limitowanej na ten czas oferty u Partnerów naszego wydarzenia !

EKOsfera w Gorlicach po raz trzeci!

EKOsfera w Gorlicach po raz trzeci! Poniedziałek, 9 września 2019 Ekosfera wraca na gorlicki Rynek – w najbliższą sobotę (14.09) w centrum naszego Miasta będzie można m.in. odwiedzić autobus energetyczny, zasięgnąć informacji od Doradcy Energetycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a nawet wziąć udział w ekologicznym dyktando z atrakcyjnymi nagrodami. Ponownie wymienimy też elektroodpady na rośliny oraz stare żarówki na LEDowe.

Rusza inwentaryzacja źródeł ciepła!

Rusza inwentaryzacja źródeł ciepła! Środa, 14 sierpnia 2019 Rozpoczęła się inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie Miasta Gorlice, która przeprowadzana jest w celu przygotowania odpowiedniej pomocy finansowej dla mieszkańców w zakresie dostosowania źródeł ciepła do wymogów „uchwały antysmogowej”.

Przedłużenie naboru wniosków na dofinansowanie na wymianę pieców z budżetu miasta

Przedłużenie naboru wniosków na dofinansowanie na wymianę pieców z budżetu miasta Środa, 12 czerwca 2019 Urząd Miejski w Gorlicach uprzejmie informuje, że przedłuża termin naboru wniosków o przyznanie dotacji osobom fizycznym na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta Gorlice.

Energetyczne Gorlice

Energetyczne Gorlice Wtorek, 11 czerwca 2019 W niedzielę świętowaliśmy razem Dzień Ochrony Środowiska i Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Na płycie Rynku można było m.in. poznać szczegóły programu Czyste Powietrze, sprawdzić swoją wiedzę w konkursie, a także zacząć oszczędzać energię z nowymi LEDowymi żarówkami - wszystko za sprawą proekologicznego wydarzenia Energetyczne Gorlice!

Młody Gorliczanin w konkursie na najpiękniejszy List dla Ziemi!

Młody Gorliczanin w konkursie na najpiękniejszy List dla Ziemi! Środa, 5 czerwca 2019 W kwietniu uczniowie gorlickich szkół pisali Listy dla Ziemi. Zwycięskie prace zostały przesłane elektronicznie na ogólnopolski konkurs Fundacji Ekologicznej ARKA, gdzie spośród setek listów z całej Polski, komisja wybrała 50 najlepszych, w tym list Szymona Nowaka z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3. Serdecznie gratulujemy!

Energetyczne Gorlice

Energetyczne Gorlice Poniedziałek, 3 czerwca 2019 Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00 na Gorlickim Rynku odbędzie się wydarzenie pod nazwą Energetyczne Gorlice. Tym razem łączymy obchody Dnia Ziemi (przypadającego na 5 czerwca) oraz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (przypadającego w tygodniu 17-21 czerwca).

ZGZG zaprasza do udziału w konkursach ekologicznych

ZGZG zaprasza do udziału w konkursach ekologicznych Środa, 22 maja 2019 Związek Gmin Ziemi Gorlickiej zaprasza do udziału w konkursach: fotograficznym dla mieszkańców "Ekologia w obiektywie" oraz w konkursie plastycznym dla uczniów "Kochasz dzieci? Nie pal śmieci!".