Zgłoś swój pomysł do 7. edycji BO Miasta Gorlice!

Jeśli masz ciekawy pomysł, dzięki któremu zmienisz swoją okolicę i sprawisz, że jego realizacja będzie służyła mieszkańcom – nie czekaj dłużej i zgłoś swoje zadanie. Od 1 do 30 sierpnia 2019 r. wszyscy gorliczanie, którzy ukończyli lub ukończą w tym roku 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2020 rok.

Przed nami kolejna, siódma już edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice. W tej edycji mieszkańcy Gorlic zdecydują, na co przeznaczyć 900 tys. zł, pochodzące z miejskiej kasy.  Dzięki budżetowi obywatelskiemu gorliczanie mają realny wpływ na realizację inicjatyw w swoim miejscu zamieszkania i mogą wskazać, co jest dla nich ważne. Warto więc spróbować swoich sił i zgłosić swój pomysł – istnieje spora szansa, że doczeka się realizacji. - mówi burmistrz Rafał Kukla.

Propozycje zadań do realizacji w ramach BO 2020 prosimy zgłaszać do 30 sierpnia w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach (parter). Pomysłodawca musi zebrać pod swoim projektem co najmniej 15 podpisów. Lista projektów, dopuszczonych do głosowania, zostanie ogłoszona do 19 września. Głosowanie potrwa dwa tygodnie, od 20 września do 4 października, a wyniki zostaną ogłoszone do 10 października. Głosować będzie można zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie w Pawilonie Historii Miasta Gorlice.

Podobnie jak w roku ubiegłym zgłaszać można zarówno zadania ogólnomiejskie jak i zadania osiedlowe. Wartość zadania ogólnomiejskiego nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł, a zadania osiedlowego 50 tys. zł.

Ważne terminy - nie przegap!

Nazwa działania

Termin realizacji

Zgłaszanie zadań przez mieszkańców

1 - 30 sierpnia 2019 r.

Wnioski o kalkulację kosztów

do 16 sierpnia 2019 r.

Weryfikacja wniosków

do 19 września 2019 r.

Głosowanie mieszkańców

20 września – 4 października 2019 r.

Ogłoszenie wyników głosowania

do 10 października 2019 r.

 

Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl znajduje się mapa realizacji zadań z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice. Można tutaj zobaczyć jak wiele Państwa pomysłów zostało już zrealizowanych.

Nie daj sobie odebrać możliwości wpływania na wygląd Twojej okolicy i całego miasta!

Przed złożeniem wniosku przeczytaj uważnie regulamin.

Regulamin, formularz zgłaszania zadań oraz inne niezbędne załączniki do pobrania poniżej:

Regulamin BO Miasta Gorlice
Formularz zgłoszeniowy (.pdf)
Formularz zgłoszeniowy (.doc)
Szacunkowe koszty
Umowa użyczenia (.pdf)
Umowa użyczenia (.doc)
Porozumienie (.pdf)
Porozumienie (.doc)
Karta do głosowania
Lista poparcia projektu