Ferie zimowe w Gorlicach. Nie będzie nudy!

Ferie zimowe w Gorlicach. Nie będzie nudy! Czwartek, 23 stycznia 2020 Ferie tuż tuż, pogoda dopisuje, a Miasto Gorlice nie zapomina o swoich najmłodszych mieszkańcach! Burmistrz Miasta Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach zapraszają do udziału w imprezach organizowanych w ramach akcji „Zima 2020”.

Uczniowie Miejskich Zespołów Szkół będą uczyć się o gorlickim bohaterze!

Uczniowie Miejskich Zespołów Szkół będą uczyć się o gorlickim bohaterze! Czwartek, 23 stycznia 2020 Bronisław Świeykowski, bohaterski ksiądz, który sprawował opiekę nad gorliczanami w czasie dni grozy pierwszej wojny światowej, jest symbolem naszego miasta. Już wkrótce jego pamiętnik stanie się obowiązkową lekturą w gorlickich Miejskich Zespołach Szkół. Dziś w sali obrad, podczas sesji Rady Miasta odbyło się przekazanie egzemplarzy książki Bronisława Świeykowskiego, dyrektorom gorlickich szkół miejskich.

64. rocznica śmierci ks. Bronisława Świeykowskiego

64. rocznica śmierci ks. Bronisława Świeykowskiego Czwartek, 23 stycznia 2020 26 stycznia (niedziela) zapraszamy na oficjalne obchody 64. rocznicy śmierci ks. Bronisława Świeykowskiego - bohaterskiego Burmistrza Gorlic.

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej Małopolsce!

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON  w całej Małopolsce! Środa, 22 stycznia 2020 Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.

Rusza wyciąg Małastów!

Rusza wyciąg Małastów! Środa, 22 stycznia 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach uprzejmie informuje, że w czwartek 23 stycznia 2020 r. rusza WYCIĄG NARCIARSKI. Czynny będzie w godzinach 9.00 - 20.00, od poniedziałku do niedzieli.

Gala Kickboxingu Zawodowego w Gorlicach

Gala Kickboxingu Zawodowego w Gorlicach Środa, 22 stycznia 2020 11 stycznia w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach odbyła się widowiskowa Gala Kicboxingu Zawodowego - Southbattle 4

Wernisaż wystawy „Afryka Zachodnia – zapomniane bogactwo wielokulturowości"

Wernisaż wystawy „Afryka Zachodnia – zapomniane bogactwo wielokulturowości Środa, 22 stycznia 2020 Czy w jednym kraju można spotkać aż 40 grup etnicznych a w dodatku każda z nich posługuje się własnym językiem? Odpowiedź oczywiście jest twierdząca. Tak różnorodne są wielokulturowe państwa Afryki Zachodniej. Fragment tego niematerialnego bogactwa mogliśmy poznać dzięki wystawie fotografii Suzanne Beulens, Tomasza Szugździnisa i Mariusza Pietrzyckiego, która została otwarta 21 stycznia 2020 roku w Domu Polsko-Słowackim.

Konkurs na najpiękniejsze drzewko rozstrzygnięty!

Konkurs na najpiękniejsze drzewko rozstrzygnięty! Wtorek, 21 stycznia 2020 Na przełomie grudnia i stycznia w facebookowym głosowaniu, mieszkańcy i sympatycy miasta mieli możliwość oddania głosu na swojego faworyta w konkursie na najpiękniej przystrojone drzewko na gorlickim Rynku. Dziś, Burmistrz Rafał Kukla wręczył nagrodę dla zwycięzcy, którym w tym roku został Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach, zdobywając najwięcej głosów internautów oraz uznanie komisji konkursowej!

Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody Wtorek, 21 stycznia 2020 Informujemy, że w związku z wystąpieniem awarii wodociągowej w ul. Bieckiej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców na odcinku od Forestu do Ronda.

Drogie Babcie, Drodzy Dziadkowie!

Drogie Babcie, Drodzy Dziadkowie! Wtorek, 21 stycznia 2020 Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i miłości najbliższych, nieustającej pociechy z wnucząt oraz pogody ducha każdego dnia. Życzymy wielu okazji do prawdziwego wytchnienia i odpoczynku, aby mogli Państwo cieszyć się życiem, realizować swoje plany i spełniać marzenia.