Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wydział - Biuro Informacji i Promocji

Od 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie

Od 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie

Za gov.pl Od 17 października w całym kraju wprowadzamy nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Musimy na powrót ograniczyć kontakty społeczne – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii.

Rusza rekrutacja do projektu Kierunek Kariera

Rusza rekrutacja do projektu Kierunek Kariera

Już 1 września 2020 rusza rekrutacja osób z wykształceniem policealnym lub pomaturalnym do projektu Kierunek Kariera. To szansa na nawet 85% dofinansowania (w formie bonów szkoleniowych) do różnych szkoleń i kursów.

Oddział Małopolski PFRON informuje o naborze wniosków służących walce z COVID-19

Oddział Małopolski PFRON informuje o naborze wniosków służących walce z COVID-19

Od 11 sierpnia 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o powierzenie grantów w ramach projektu pn. „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt przyczyni się do zapewnienia ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez WTZ oraz w ramach zadań zlecanych przez PFRON, jak i pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami, w sytuacji zagrożenia COVID-19.

Zawody Strzeleckie z okazji Święta Wojska Polskiego

Zawody Strzeleckie z okazji Święta Wojska Polskiego

Organizacja powiatowa Ligi Obrony Kraju oraz Miasto Gorlice serdecznie zapraszają wszystkich chętnych sympatyków strzelectwa sportowego na zawody strzeleckie z okazji „Święta Wojska Polskiego”, które odbędą się na strzelnicy LOK przy ul. Brzozowej 1A w dniu 16 sierpnia 2020 r. (niedziela) o godz. 14:00

Uwaga na burze!

Uwaga na burze!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego przed burzami. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje od dziś (11.08) od godz. 14.00 do 12.08 do godz. 00.00.

W piątek ZUS nieczynny

W piątek ZUS nieczynny

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Gorlicach informuje, że w piątek, 14.08. sale obsługi klienta w Zakładzie będą nieczynne. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej.

Uwaga na burze!

Uwaga na burze!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego przed burzami. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (10.08) od godz. 14.00 do godz. 23.00.

Akcja! Powstaje kolejny materiał filmowy o Gorlicach i okolicy!

Akcja! Powstaje kolejny materiał filmowy o Gorlicach i okolicy!

Czy pamiętacie polsko-amerykańskiego dziennikarza, który w maju odwiedził Gorlice? Materiał, który realizował w naszym mieście dla Telewizji Polskiej, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Mowa oczywiście o Ryanie Socashu, który w ramach programu Undiscovered na anglojęzycznym kanale Poland In, ukazuje piękno różnych zakątków Polski.

Festiwal Kolorów - wydarzenie odwołane

Festiwal Kolorów - wydarzenie odwołane

Wiemy, że Festiwal Kolorów jest jedną z bardziej wyczekiwanych imprez plenerowych na terenie naszego Miasta. Cieszy się także bardzo dużą popularnością, a frekwencją wyróżnia się znacząco wśród innych wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych, przyciągając do Gorlic młodzież i rodziny z dziećmi nawet z sąsiednich powiatów. Niestety, ze względu na obecne zagrożenie epidemiologiczne, jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczną edycję wydarzenia. Z decyzją tą czekaliśmy do ostatniej chwili, licząc na optymistyczny obrót spraw, jednak w tym wypadku bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu.