Nocne koncerty uliczne w Gorlicach

Nocne koncerty uliczne w Gorlicach Niedziela, 5 lipca 2020 Sobotni wieczór, za sprawą zespołu Serencza, wypełniony był kulturalnymi wrażeniami. Na gorlickich osiedlach oraz w sercu naszego Miasta, rozbrzmiały wyjątkowe, uliczne koncerty.

100. rocznica Bitwy Warszawskiej

100. rocznica Bitwy Warszawskiej Piątek, 3 lipca 2020 Od 7 lipca w Muzeum Regionalnym PTTK dostępna będzie nowa wystawa czasowa. Tym razem ekspozycja przybliży przygotowania do wojny polsko-bolszewickiej oraz do Bitwy określanej mianem „Cudu nad Wisłą”.

Konkurs fotograficzny Polska Smakuje

Konkurs fotograficzny Polska Smakuje Piątek, 3 lipca 2020 OT KOWR w Krakowie uprzejmie informuje, że rozpoczął się nabór do konkursu fotograficznego „Polska smakuje”. Celem konkursu jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych.

Uwaga na burze!

Uwaga na burze! Piątek, 3 lipca 2020 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego przed burzami. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (03.07) od godz.11.00 do godz. 22.00.

Zmarł Bogdan Gambal

Zmarł Bogdan Gambal Piątek, 3 lipca 2020 Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Bogdan Gambal, etnolog, współzałożyciel Stowarzyszenia Łemków, inicjator reaktywowania i długoletni przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Ruska Bursa w Gorlicach, współzałożyciel i redaktor naczelny pierwszego w Polsce łemkowskiego radia Lem.fm.

30 lat Interregu w obiektywie – konkurs dla beneficjentów

30 lat Interregu w obiektywie – konkurs dla beneficjentów Czwartek, 2 lipca 2020 Wspólny Sekretariat Techniczny programu Interreg Polska-Słowacja, we współpracy z Regionalnymi Punktami Kontaktowymi z Województwa Śląskiego, Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego, Kraju Preszowskiego oraz Kraju Żylińskiego, Euroregionem Tatry, Euroregionem Beskidy oraz Euroregionem Karpackim, zapraszają Państwa do udziału w konkursie fotograficznym dla beneficjentów programu, aby pokazać Wasze działania, które zostały wdrożone, oraz wyniki polsko-słowackiej współpracy. Celem jest uchwycenie istoty projektu za pomocą obrazu.

Uwaga na burze!

Uwaga na burze! Czwartek, 2 lipca 2020 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego przed burzami. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (2.07) od godz.12.00 do godz. 22.00.

Konkurs fotograficzny - Książka ukryta w kadrze

Konkurs fotograficzny - Książka ukryta w kadrze Czwartek, 2 lipca 2020 Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu gorlickiego do udziału w konkursie fotograficznym „Książka ukryta w kadrze”.

Slovak Press Photo

Slovak Press Photo Środa, 1 lipca 2020 Dla wszystkich pasjonatów fotografii mamy dobrą wiadomość, która dotarła do nas z położonej po sąsiedzku Słowacji. Do 25 sierpnia można zgłaszać prace w 9. edycji konkursu fotograficznego SLOVAK PRESS PHOTO.

Program priorytetowy „Moja woda”

Program priorytetowy „Moja woda” Środa, 1 lipca 2020 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego „Moja woda”.