#maskadlamedyka

#maskadlamedyka Wtorek, 7 kwietnia 2020 Dzisiaj każda maska, którą możemy przekazać medykom jest na wagę złota, dlatego zachęcamy gorąco do wsparcia akcji #maskadlamedyka. Poszukujemy osób i firm, które posiadają maskę Easybreath i chciałyby pomóc medykom z gorlickiego szpitala.

Program pomocowy PFRON

Program pomocowy PFRON Wtorek, 7 kwietnia 2020 Oddział Małopolski PFRON informuje o uruchomieniu realizacji programu pomocowego dla osób z niepełnosprawnościami, w związku z wystąpieniem w Polsce zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii. O wsparcie finansowe w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” mogą ubiegać się osoby indywidualne oraz samorządy.

GÓR-STAL chroni gorlickich medyków!

GÓR-STAL chroni gorlickich medyków! Wtorek, 7 kwietnia 2020 Do akcji #ochrońmygorlickichmedyków dołączyła gorlicka firma GÓR-STAL! Dziś (7.04), w imieniu Prezesa GÓR-STALu Adama Górskiego, Dyrektor produkcji Piotr Grzywa przekazał na ręce Burmistrza Rafała Kukli maseczki ochronne! Jutro firma zobowiązała się dostarczyć także 100 przyłbic. Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest!

Nie żyje Bogumił Szczerbań

Nie żyje Bogumił Szczerbań Wtorek, 7 kwietnia 2020 Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym, w wieku 77 lat zmarł Pan Bogumił Szczerbań – lekarz, Zastępca Ordynatora Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w Gorlicach w latach 1998 - 2005, Radny Rady Miasta Gorlice w latach 1994 – 1998 i 2006 - 2014.

PFR prezentuje Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców

PFR prezentuje Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców Wtorek, 7 kwietnia 2020 Wraz z wejściem w życie Tarczy Antykryzysowej Polski Fundusz Rozwoju przygotował Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców. Materiał napisany przez ekspertów Grupy PFR zawiera informacje, jak w praktyce skorzystać z rozwiązań zawartych w Tarczy Antykryzysowej, jaką pomoc oferuje dla przedsiębiorstw i samorządów Grupa PFR oraz jak prowadzić firmę w dobie pandemii i dostosować się do nowej rynkowej rzeczywistości.

Liturgia Wielkiego Tygodnia online

Liturgia Wielkiego Tygodnia online Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 Sprawdź, gdzie i o której godzinie obejrzysz lub wysłuchasz liturgii i mszy świętych podczas Wielkiego Tygodnia.

W nocy mogą wystąpić przymrozki

W nocy mogą wystąpić przymrozki Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 IMGW wydało ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego o możliwości wystąpienia przymrozków. Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -5°C, przy gruncie do -7°C. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 22.00 (6 kwietnia) do godz. 8.00 (8 kwietnia).

Pleciona kura ozdobiła gorlicki Rynek

Pleciona kura ozdobiła gorlicki Rynek Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 Na gorlickim Rynku pojawiła się piękna, pleciona kura. Ten świąteczny akcent to dzieło pracowni plastycznej działającej przy Gorlickim Centrum Kultury.

Połączmy siły i razem zwalczmy koronawirusa. Powieś plakat w swojej okolicy!

Połączmy siły i razem zwalczmy koronawirusa. Powieś plakat w swojej okolicy! Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 Co zrobić po powrocie z zagranicy? Jakie zasady obowiązują podczas kwarantanny? Jak bezpiecznie zrobić zakupy, korzystać z komunikacji publicznej i dojechać do pracy? To bardzo ważne pytania. Zależy nam, aby każda Polka i każdy Polak znali na nie odpowiedzi.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem na jednym plakacie.