Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wydział - Wydział Księgowości Finansowo-Podatkowej

Budżet na 2021 rok uchwalony!

Budżet na 2021 rok uchwalony!

Na dzisiejszej (17.12), XXVII Sesji Rady Miasta Gorlice, Radni przyjęli budżet miasta na rok 2021, w którym planowane dochody przekroczą rekordowe 196 mln zł! Na zadania inwestycyjne przeznaczymy ponad 38 mln zł, z czego ponad 20,7 mln zł na projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych!

Elektroniczny obieg faktur w UM Gorlice

Elektroniczny obieg faktur w UM Gorlice

Informujemy wszystkich mieszkańców, że Urząd Miejski w Gorlicach wdrożył elektroniczny obieg e-faktur. Faktura elektroniczna to dokument stworzony z myślą o wygodzie użytkowników, a dane i treści zawarte w elektronicznej fakturze są zawsze zgodne z wersją papierową. E-faktura to oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska, a także wygoda przechowywania.

Budżet na 2020 rok uchwalony!

Budżet na 2020 rok uchwalony!

Na wczorajszej XIV Sesji Rady Miasta Gorlice, Radni niemal jednogłośnie przyjęli budżet miasta na rok 2020, w którym planowane dochody przekroczą rekordowe 144 mln zł!  Na realizację zaplanowanych w budżecie zadań wydamy kwotę 151 ml zł, z czego wydatki na inwestycje wyniosą ponad 35,3 mln zł!

Nowe wzory informacji i deklaracji podatkowych

Nowe wzory informacji i deklaracji podatkowych

Informujemy, że ustawą z 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (Dz. U. z 2018 r. poz. 2244) wprowadzono zmiany w podatkach i opłatach lokalnych.

Podatki i opłaty lokalne w 2019 roku

Podatki i opłaty lokalne w 2019 roku

Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w roku 2019 stawki podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych oraz opłaty od posiadania psów nie ulegają zmianie i będą obowiązywały na poziomie z roku 2018.