Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Rusza 8. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice!

Rusza 8. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice!

Treść

Chcesz, żeby w Twojej okolicy było ciekawiej lub po prostu – piękniej? Widzisz, że potrzebna jest jakaś inwestycja albo inicjatywa, która pomoże rozwiązać ważny dla mieszkańców problem? Masz pomysł na wydarzenie, które spodoba się gorliczanom? Dobrze się składa – już dziś (27 lipca) startuje ósma edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice.

Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec Gorlic, który ukończył lub ukończy w tym roku 16 lat. Podobnie jak w roku ubiegłym, do dyspozycji mieszkańców jest 900 tys. złotych. Dzięki temu uda się zrealizować wiele ciekawych projektów. Na Wasze pomysły czekamy do 24 sierpnia 2020 r. 

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować o tym, na co przeznaczyć część środków z budżetu miasta. Gorliczanie mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Warto więc spróbować swoich sił! Liczymy na kolejne świetne pomysły naszych mieszkańców. - mówi burmistrz Rafał Kukla.

Propozycje zadań do realizacji w ramach BO 2021 można zgłaszać od 27 lipca do 24 sierpania 2020 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach (parter) albo przesłać na adres: Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2, 38-300 Gorlice (w przypadku przesłania formularza decyduje data wpływu do Urzędu).

Pomysłodawca musi zebrać pod swoim projektem co najmniej 15 podpisów. Lista projektów, dopuszczonych do głosowania, zostanie ogłoszona do 18 września. Głosowanie potrwa dwa tygodnie, od 21 września do 4 października, a wyniki zostaną ogłoszone do 7 października. Głosować będzie można zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie w Pawilonie Historii Miasta Gorlice.

Podobnie jak w roku ubiegłym zgłaszać można zarówno zadania ogólnomiejskie jak i zadania osiedlowe. Wartość zadania ogólnomiejskiego nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł, a zadania osiedlowego 50 tys. zł.

Ważne terminy - nie przegap!

Nazwa działania

Termin realizacji

Zgłaszanie zadań przez mieszkańców

27 lipca - 24 sierpnia 2020 r.

Wnioski o kalkulację kosztów

do 7 sierpnia 2020 r.

Weryfikacja wniosków

do 18 września 2020 r.

Głosowanie mieszkańców

21 września – 4 października 2020 r.

Ogłoszenie wyników głosowania

do 7 października 2020 r.

Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl znajduje się mapa realizacji zadań z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice. Można tutaj zobaczyć jak wiele Państwa pomysłów zostało już zrealizowanych.

Nie daj sobie odebrać możliwości wpływania na wygląd Twojej okolicy i całego miasta!

Przed złożeniem wniosku przeczytaj uważnie regulamin.

Regulamin, formularz zgłaszania zadań oraz inne niezbędne załączniki do pobrania poniżej:
Regulamin BO Miasta Gorlice
Formularz zgłoszeniowy (.pdf)
Formularz zgłoszeniowy (.doc)
Szacunkowe koszty
Umowa użyczenia (.pdf)
Umowa użyczenia (.doc)
Porozumienie (.pdf)
Porozumienie (.doc)
Karta do głosowania (.pdf)
Lista poparcia projektu (.pdf)
Lista poparcia projektu (.doc)

Tagi