Rozszerzenie strategii walki z koronawirusem

Rozszerzenie strategii walki z koronawirusem Środa, 4 listopada 2020 Informacja za serwisem gov.pl. Rozszerzenie strategii walki z koronawirusem – co się zmieni?

Cmentarze zamknięte w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada!

Cmentarze  zamknięte w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada! Piątek, 30 października 2020 Informacja za serwisem ww.gov.pl Epidemia koronawirusa przybiera na sile, dlatego zamykamy cmentarze na Wszystkich Świętych. Reagujemy na szybko zmieniającą się sytuację epidemiologiczną. Za wszelką cenę chcemy odsunąć wizję całkowitego zamknięcia gospodarki. Podejmujemy kolejne kroki w celu zmniejszenia przyrostu zachorowań. W walce z koronawirusem musimy ograniczyć mobilność społeczną i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. Seniorów prosimy, aby w tym trudnym czasie pozostali w domu.

Od 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie

Od 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie Czwartek, 15 października 2020 Za gov.pl Od 17 października w całym kraju wprowadzamy nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Musimy na powrót ograniczyć kontakty społeczne – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii.

Epidemia koronawirusa – cała Polska w żółtej strefie

Epidemia koronawirusa – cała Polska w żółtej strefie Czwartek, 8 października 2020 Informacja za gov.pl. Walka z pandemią COVID-19 trwa. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj.

Burmistrz postuluje w imieniu gorlickiej branży gastronomicznej

Burmistrz postuluje w imieniu gorlickiej branży gastronomicznej Czwartek, 21 maja 2020 Na szczeblu rządowym trwają prace nad nowymi przepisami, celem których jest wsparcie przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej. W związku z tym, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, w imieniu gorlickich przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną, wystąpił do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego z wnioskiem o rozważenie możliwości przygotowania stosownych aktów prawnych, umożliwiających zwrot opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w okresie trwania pandemii.

Trzeci etap znoszenia ograniczeń – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

Trzeci etap znoszenia ograniczeń – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji Środa, 13 maja 2020 Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!

Przebywasz na kwarantannie? Możesz zrobić test!

Przebywasz na kwarantannie? Możesz zrobić test! Środa, 13 maja 2020 Jeżeli przebywasz na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem, masz możliwość wykonania testu w 12. dniu obowiązkowej izolacji!

Rusza wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Rusza wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej Poniedziałek, 4 maja 2020 Małopolscy przedsiębiorcy, którzy ucierpieli na skutek pandemii, będą mogli ubiegać się o przyznanie bonu rekompensacyjnego w ramach Pakietu Przedsiębiorczości w obrębie Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. A konkretnie będą mogli składać wnioski o bezzwrotną dotację na utrzymanie etatów w swoich firmach. 4 maja rusza generator wniosków!

6 maja - planowane otwarcie żłobka i przedszkoli miejskich

6 maja - planowane otwarcie żłobka i przedszkoli miejskich Czwartek, 30 kwietnia 2020 W związku z wprowadzoną przez Prezesa Rady Ministrów drugą falą luzowania obostrzeń związanych z trwającą pandemią koronawirusa, Burmistrz Miasta Gorlice, z dniem 6 maja, planuje otwarcie żłobka i miejskich przedszkoli. Dla wielu rodzin zamknięcie tych jednostek, jest bardzo dużym utrudnieniem, stąd decyzja o możliwe najszybszym ich otwarciu. Jeszcze dziś ich pracownicy będą kontaktować się z rodzicami w celu ustalenia dokładnej liczby dzieci, które wrócą do placówek.

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza Środa, 29 kwietnia 2020 Informacja za serwisem gov.pl: Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec - osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?

Wsparcie dla Szpitala

Wsparcie dla Szpitala Wtorek, 28 kwietnia 2020 Cały czas trwają akcje wspierające szpitale i personel medyczny! Tym razem zachęcamy do udziału w programie "Wsparcie dla Szpitala". Wysiłkiem dwóch firm informatycznych i spółki celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu powstała ogólnopolska platforma integrująca szpitale i domy pomocy społecznej z darczyńcami indywidualnymi.

Tarcza Antykryzysowa – na jaką pomoc mogą liczyć organizacje pozarządowe?

Tarcza Antykryzysowa – na jaką pomoc mogą liczyć organizacje pozarządowe? Wtorek, 28 kwietnia 2020 Przyjęta w połowie kwietnia tzw. Tarcza Antykryzysowa 2.0 przynosi sporo ułatwień także dla organizacji pozarządowych. Część udogodnień z pierwszej wersji ustawy została rozszerzona, umożliwiając skorzystanie z pomocy większej liczbie NGO.

Znamy plan na odmrożenie sportu w Polsce

Znamy plan na odmrożenie sportu w Polsce Poniedziałek, 27 kwietnia 2020 Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym.

Szkoły pozostaną zamknięte do 24.05, znamy daty egzaminów i matur

Szkoły pozostaną zamknięte do 24.05, znamy daty egzaminów i matur Piątek, 24 kwietnia 2020 Do 24 maja pozostaną zamknięte szkoły, matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i zakończą się pod koniec czerwca. Nie będą miały części ustnej – odbędą się tylko matury pisemne – zakomunikował dzisiaj podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Akcja #ochrońmygorlickichmedyków zakończona!

Akcja #ochrońmygorlickichmedyków zakończona! Środa, 22 kwietnia 2020 W poniedziałek, 20 kwietnia, zakończyła się zbiórka #ochrońmygorlickichmedyków. Dzięki Waszym wielkim sercom, udało nam się zebrać kwotę 50 230 zł z czego 45 650 zł, to fundusze zebrane za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl, a kwota 4 580 zł wpłynęła bezpośrednio na konto Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży Sprawne Smoki!

#wspieramylokalnych – kupuj u gorlickich przedsiębiorców i dołącz do naszego challenge’u!

#wspieramylokalnych –  kupuj u gorlickich przedsiębiorców i dołącz do naszego challenge’u! Wtorek, 21 kwietnia 2020 Nastały trudne czasy - cały świat zmaga się z trwającą pandemią, nie tylko pod względem zdrowotnym, ale także gospodarczym. Przedsiębiorcy, szczególnie ci lokalni, muszą zmierzyć się z nowymi realiami. Możemy im pomóc, dokonując odpowiedzialnych wyborów - wspierajmy naszych i działajmy lokalnie!

O wsparciu dla przedsiębiorców na utrzymanie miejsc pracy

O wsparciu dla przedsiębiorców na utrzymanie miejsc pracy Piątek, 17 kwietnia 2020 Zarząd Województwa planuje uruchomienie wsparcia dla przedsiębiorców na utrzymanie generowanych w firmach etatów. Wstępne ustalenia mówią o środkach w wysokości 9 tys. zł na każdy zadeklarowany do utrzymania pełny etat.

Druhowie OHP Szalowa dla gorlickich medyków

Druhowie OHP Szalowa dla gorlickich medyków Piątek, 17 kwietnia 2020 W akcję #ochrońmygorlickichmedyków, włączyła się także Ochotnicza Straż Pożarna w Szalowej! W porozumieniu z Wójtem gminy Łużna Mariuszem Tarsą, Druhowie OHP Szalowa umożliwili gorlickim medykom nieodpłatne pranie odzieży medycznej oraz dezynfekcję, z użyciem sprzętu dostępnego w remizie. Serdecznie dziękujemy!

Wysowianka dla gorlickich medyków

Wysowianka dla gorlickich medyków Piątek, 17 kwietnia 2020 Zbiórka #ochrońmygorlickichmedyków trwa jeszcze do poniedziałku – do osiągnięcia założonej kwoty zostało już tylko niewiele ponad 4 tysiące! Do akcji włączają się także kolejni przedsiębiorcy. Dziś (17.04), Uzdrowisko Wysowa S.A. dostarczyło pod gorlicki szpital paletę wody dla personelu medycznego.

Kolejni przedsiębiorcy wspierają akcję #ochrońmygorlickichmedyków

Kolejni przedsiębiorcy wspierają akcję #ochrońmygorlickichmedyków Piątek, 10 kwietnia 2020 Zwiększa się liczba środków na zrzutkowym koncie, gdzie zbieramy fundusze na pomoc dla gorlickich medyków, a do akcji dołączają kolejni przedsiębiorcy! Dziś (17.04) dostarczyliśmy do gorlickiego szpitala 40 litrów płynu dezynfekującego przekazanego od Anny Gogoli i Piotra Boczonia, właścicieli sieci sklepów Chmurzymy.eu Vape Shop oraz Cannapoint.pl. Jeszcze przed świętami ponownie pomogli także właściciele firmy GÓR-STAL, przekazując przyłbice ochronne.