Zakupy pod kontrolą

Zakupy pod kontrolą Poniedziałek, 30 marca 2020 Zakupy są często jedynym powodem, by wyjść z domu. Jak się zachować, by przestrzegać higieny i zadbać o komfort innych osób.

Ważny komunikat SANEPIDu!

Ważny komunikat SANEPIDu! Poniedziałek, 30 marca 2020 Powiatowy Inspektor Sanitarny zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które w dniach 16 - 20 marca br. korzystały z usług NZOZ sp. z o.o. Ropa 680, o pilny kontakt telefoniczny!

Opieka zdrowotna w Gorlicach

Opieka zdrowotna w Gorlicach Poniedziałek, 30 marca 2020 W związku z obowiązującym stanem epidemii, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego, placówki świadczące opiekę zdrowotną wprowadzają nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjmowania pacjentów. Udzielają teleporad, z możliwością skorzystania z wizyty osobistej, o której konieczności zdecyduje lekarz.

Zmiany w funkcjonowaniu Dziennika Podawczego UM w Gorlicach

Zmiany w funkcjonowaniu Dziennika Podawczego UM w Gorlicach Piątek, 27 marca 2020 Do 11 kwietnia 2020 r. zawieszone zostaje funkcjonowanie Dziennika Podawczego w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach - nie będzie można osobiście składać ani pozostawiać dokumentów za potwierdzeniem odbioru.

Środki ochronne dla druhów i pracowników domów pomocy społecznej od firmy EMPOL

Środki ochronne dla druhów i pracowników domów pomocy społecznej od firmy EMPOL Środa, 25 marca 2020 Płyny do dezynfekcji, maseczki i okulary ochronne trafiły do domów pomocy społecznej i jednostek OSP z terenu Ziemi Gorlickiej. Przekazał je dzisiaj burmistrz Rafał Kukla.

Kontrola graniczna przedłużona

Kontrola graniczna przedłużona Piątek, 27 marca 2020 Decyzją Ministra SWiA przedłużono okres tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej do 13 kwietnia br. Ponadto od 27 marca obowiązkową kwarantanną zostaną również objęte osoby pracujące w kraju sąsiednim.

Wojewoda małopolski uruchamia specjalną infolinię dla Seniorów

Wojewoda małopolski uruchamia specjalną infolinię dla Seniorów Wtorek, 24 marca 2020 W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach.

Kolejne kroki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa

Kolejne kroki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa Wtorek, 24 marca 2020 W związku z informacjami przekazanymi przez Prezesa Rady Ministrów po posiedzeniu zespołu zarządzenia kryzysowego, na terenie całego kraju, wprowadzane zostają kolejne zaostrzenia, celem zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii.

Inicjatywy gorlickich przedsiębiorców w czasie epidemii

Inicjatywy gorlickich przedsiębiorców w czasie epidemii Wtorek, 24 marca 2020 Ostatnie tygodnie to ciężki okres dla wielu z nas, w tym szczególnie dla małych i średnich gorlickich przedsiębiorców. Wychodzimy z propozycją promocji Waszych usług w czasie trwającej epidemii.

Procedura kierowania osób na kwarantannę zbiorową

Procedura kierowania osób na kwarantannę zbiorową Poniedziałek, 23 marca 2020 Publikujemy procedurę kierowania osób na kwarantannę zbiorową na terenie województwa małopolskiego, przekraczających granicę RP.

Pomoc dla przedsiębiorców

Pomoc dla przedsiębiorców Piątek, 20 marca 2020 Burmistrz Miasta Gorlice podjął działania mające wesprzeć przedsiębiorców prowadzących działalność w lokalach użytkowych należących do miasta. Decyzja ta została podjęta w związku z epidemią koronawirusa COVID-19, która spowodowała spadek sprzedaży wielu towarów i zmniejszenie ilości świadczonych usług.

Ważne! Gorlickie szkoły pozostaną zamknięte do Wielkanocy

Ważne! Gorlickie szkoły pozostaną zamknięte do Wielkanocy Piątek, 20 marca 2020 Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, wszystkie Miejskie Zespoły Szkół, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte do Wielkanocy.

Potrzebna jest krew

Potrzebna jest krew Piątek, 20 marca 2020 Bardzo trudna sytuacja w stacjach krwiodawstwa. Również w Gorlicach. Apel: przyjdźcie, podzielcie się cennym darem. Nie wiadomo, kiedy i komu będzie potrzebny. To są warunki zupełnie dla nas nowe, musimy się jakoś w nich odnaleźć. Zaostrzyły się wprawdzie warunki oddawania krwi, ale każdy, kto jest zdrowy, może to zrobić.

Apel Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie

Apel Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie Czwartek, 19 marca 2020 Ostatnie decyzje władz centralnych dotyczące zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków wpłynęły na funkcjonowanie wielu placówek, w tym także aptek.

Szpital w Gorlicach ograniczna działalność do pracy w trybie ostrodyżurowym

Szpital w Gorlicach ograniczna działalność do pracy w trybie ostrodyżurowym Wtorek, 17 marca 2020 W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19 i w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, od dzisiaj (17 marca) zostaje ograniczona działalność Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach do pracy w trybie ostrodyżurowym, według poniższych zasad.

Stop korona-oszustwom!

Stop korona-oszustwom! Wtorek, 17 marca 2020 Wyjątkowa sytuacja w naszym kraju powoduje, że do „pomocy” włączają się również oszuści, dostrzegając szybki i łatwy zysk w obliczu wybuchu społecznej paniki. Ku przestrodze, przedstawimy najpopularniejsze na ten moment metody, z których korzystają liczni naciągacze.

WAŻNE! Informacja dla klientów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Gorlicach

WAŻNE! Informacja dla klientów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Gorlicach Poniedziałek, 16 marca 2020 W obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, prosimy o przychodzenie do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Gorlicach jedynie w sprawach pilnych – wymagających bezpośredniej wizyty. W innych przypadkach sprawę można załatwić mailowo, bądź telefonicznie.Z dniem 12.03.2020 r. MPGK wstrzymuje świadczenie usług laboratoryjnych w zakresie wody pitnej dla klientów indywidualnych.

Kiermasz Wielkanocny odwołany

Kiermasz Wielkanocny odwołany Piątek, 13 marca 2020 Informujemy, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odwołany zostaje Kiermasz Wielkanocny, który miał odbyć się w dniach 4-5 kwietnia.

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego Piątek, 13 marca 2020 Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, w ślad za komunikatem Starosty Gorlickiego informuje, że w uzgodnieniu z burmistrzami i wójtami powiatu gorlickiego, z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, z dniem 16.03.2020 wprowadzone zostają ograniczenia w zakresie obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nie odbędzie się wtorkowy targ na Jarmarku Pogórzańskim

Nie odbędzie się wtorkowy targ na Jarmarku Pogórzańskim Piątek, 13 marca 2020 Na prośbę właściciela, informujemy, że w związku z pandemią korona wirusa, wtorkowe targowisko na terenie Jarmarku Pogórzańskiego zostaje odwołane. O terminie wznowienia będziemy informować.