przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Nieodpłatny transport do gorlickich punktów szczepień

Nieodpłatny transport do gorlickich punktów szczepień

W związku z trwającym programem szczepień przeciwko COVID-19, osoby mające trudności w samodzielnym poruszaniu się, w tym osoby niepełnosprawne, mogą skorzystać z nieodpłatnego transportu do punktu szczepień. Chęć skorzystania z takiej formy pomocy należy zgłaszać telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30, pod nr.: 501 969 508.

Przedłużenie zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia

Przedłużenie zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia

Choć od kilku dni odnotowujemy mniejszą liczbę zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Dlatego przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia.

Nieodpłatny transport do gorlickich punktów szczepień

Nieodpłatny transport do gorlickich punktów szczepień

W związku z rozpoczęciem programu szczepień przeciwko COVID-19, osoby mające trudności w samodzielnym poruszaniu się, w tym osoby niepełnosprawne, mogą skorzystać z nieodpłatnego transportu do punktu szczepień. Chęć skorzystania z takiej formy pomocy należy zgłaszać telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30, pod nr.: 501 969 508.

Cmentarze  zamknięte w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada!

Cmentarze zamknięte w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada!

Informacja za serwisem ww.gov.pl Epidemia koronawirusa przybiera na sile, dlatego zamykamy cmentarze na Wszystkich Świętych. Reagujemy na szybko zmieniającą się sytuację epidemiologiczną. Za wszelką cenę chcemy odsunąć wizję całkowitego zamknięcia gospodarki. Podejmujemy kolejne kroki w celu zmniejszenia przyrostu zachorowań. W walce z koronawirusem musimy ograniczyć mobilność społeczną i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. Seniorów prosimy, aby w tym trudnym czasie pozostali w domu.

Od 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie

Od 17 października powiat gorlicki w czerwonej strefie

Za gov.pl Od 17 października w całym kraju wprowadzamy nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Musimy na powrót ograniczyć kontakty społeczne – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii.

Burmistrz postuluje w imieniu gorlickiej branży gastronomicznej

Burmistrz postuluje w imieniu gorlickiej branży gastronomicznej

Na szczeblu rządowym trwają prace nad nowymi przepisami, celem których jest wsparcie przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej. W związku z tym, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, w imieniu gorlickich przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną, wystąpił do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego z wnioskiem o rozważenie możliwości przygotowania stosownych aktów prawnych, umożliwiających zwrot opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w okresie trwania pandemii.

Trzeci etap znoszenia ograniczeń – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

Trzeci etap znoszenia ograniczeń – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!

6 maja - planowane otwarcie żłobka i przedszkoli miejskich

6 maja - planowane otwarcie żłobka i przedszkoli miejskich

W związku z wprowadzoną przez Prezesa Rady Ministrów drugą falą luzowania obostrzeń związanych z trwającą pandemią koronawirusa, Burmistrz Miasta Gorlice, z dniem 6 maja, planuje otwarcie żłobka i miejskich przedszkoli. Dla wielu rodzin zamknięcie tych jednostek, jest bardzo dużym utrudnieniem, stąd decyzja o możliwe najszybszym ich otwarciu. Jeszcze dziś ich pracownicy będą kontaktować się z rodzicami w celu ustalenia dokładnej liczby dzieci, które wrócą do placówek.

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

Informacja za serwisem gov.pl: Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec - osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?

Wsparcie dla Szpitala

Wsparcie dla Szpitala

Cały czas trwają akcje wspierające szpitale i personel medyczny! Tym razem zachęcamy do udziału w programie "Wsparcie dla Szpitala". Wysiłkiem dwóch firm informatycznych i spółki celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu powstała ogólnopolska platforma integrująca szpitale i domy pomocy społecznej z darczyńcami indywidualnymi.