Burmistrz postuluje w imieniu gorlickiej branży gastronomicznej

Burmistrz postuluje w imieniu gorlickiej branży gastronomicznej Czwartek, 21 maja 2020 Na szczeblu rządowym trwają prace nad nowymi przepisami, celem których jest wsparcie przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej. W związku z tym, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, w imieniu gorlickich przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną, wystąpił do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego z wnioskiem o rozważenie możliwości przygotowania stosownych aktów prawnych, umożliwiających zwrot opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w okresie trwania pandemii.

Trzeci etap znoszenia ograniczeń – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

Trzeci etap znoszenia ograniczeń – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji Środa, 13 maja 2020 Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!

Przebywasz na kwarantannie? Możesz zrobić test!

Przebywasz na kwarantannie? Możesz zrobić test! Środa, 13 maja 2020 Jeżeli przebywasz na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem, masz możliwość wykonania testu w 12. dniu obowiązkowej izolacji!

Rusza wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Rusza wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej Poniedziałek, 4 maja 2020 Małopolscy przedsiębiorcy, którzy ucierpieli na skutek pandemii, będą mogli ubiegać się o przyznanie bonu rekompensacyjnego w ramach Pakietu Przedsiębiorczości w obrębie Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. A konkretnie będą mogli składać wnioski o bezzwrotną dotację na utrzymanie etatów w swoich firmach. 4 maja rusza generator wniosków!

6 maja - planowane otwarcie żłobka i przedszkoli miejskich

6 maja - planowane otwarcie żłobka i przedszkoli miejskich Czwartek, 30 kwietnia 2020 W związku z wprowadzoną przez Prezesa Rady Ministrów drugą falą luzowania obostrzeń związanych z trwającą pandemią koronawirusa, Burmistrz Miasta Gorlice, z dniem 6 maja, planuje otwarcie żłobka i miejskich przedszkoli. Dla wielu rodzin zamknięcie tych jednostek, jest bardzo dużym utrudnieniem, stąd decyzja o możliwe najszybszym ich otwarciu. Jeszcze dziś ich pracownicy będą kontaktować się z rodzicami w celu ustalenia dokładnej liczby dzieci, które wrócą do placówek.

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza Środa, 29 kwietnia 2020 Informacja za serwisem gov.pl: Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec - osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?

Wsparcie dla Szpitala

Wsparcie dla Szpitala Wtorek, 28 kwietnia 2020 Cały czas trwają akcje wspierające szpitale i personel medyczny! Tym razem zachęcamy do udziału w programie "Wsparcie dla Szpitala". Wysiłkiem dwóch firm informatycznych i spółki celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu powstała ogólnopolska platforma integrująca szpitale i domy pomocy społecznej z darczyńcami indywidualnymi.

Tarcza Antykryzysowa – na jaką pomoc mogą liczyć organizacje pozarządowe?

Tarcza Antykryzysowa – na jaką pomoc mogą liczyć organizacje pozarządowe? Wtorek, 28 kwietnia 2020 Przyjęta w połowie kwietnia tzw. Tarcza Antykryzysowa 2.0 przynosi sporo ułatwień także dla organizacji pozarządowych. Część udogodnień z pierwszej wersji ustawy została rozszerzona, umożliwiając skorzystanie z pomocy większej liczbie NGO.

Znamy plan na odmrożenie sportu w Polsce

Znamy plan na odmrożenie sportu w Polsce Poniedziałek, 27 kwietnia 2020 Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym.

Szkoły pozostaną zamknięte do 24.05, znamy daty egzaminów i matur

Szkoły pozostaną zamknięte do 24.05, znamy daty egzaminów i matur Piątek, 24 kwietnia 2020 Do 24 maja pozostaną zamknięte szkoły, matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i zakończą się pod koniec czerwca. Nie będą miały części ustnej – odbędą się tylko matury pisemne – zakomunikował dzisiaj podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Akcja #ochrońmygorlickichmedyków zakończona!

Akcja #ochrońmygorlickichmedyków zakończona! Środa, 22 kwietnia 2020 W poniedziałek, 20 kwietnia, zakończyła się zbiórka #ochrońmygorlickichmedyków. Dzięki Waszym wielkim sercom, udało nam się zebrać kwotę 50 230 zł z czego 45 650 zł, to fundusze zebrane za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl, a kwota 4 580 zł wpłynęła bezpośrednio na konto Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży Sprawne Smoki!

#wspieramylokalnych – kupuj u gorlickich przedsiębiorców i dołącz do naszego challenge’u!

#wspieramylokalnych –  kupuj u gorlickich przedsiębiorców i dołącz do naszego challenge’u! Wtorek, 21 kwietnia 2020 Nastały trudne czasy - cały świat zmaga się z trwającą pandemią, nie tylko pod względem zdrowotnym, ale także gospodarczym. Przedsiębiorcy, szczególnie ci lokalni, muszą zmierzyć się z nowymi realiami. Możemy im pomóc, dokonując odpowiedzialnych wyborów - wspierajmy naszych i działajmy lokalnie!

O wsparciu dla przedsiębiorców na utrzymanie miejsc pracy

O wsparciu dla przedsiębiorców na utrzymanie miejsc pracy Piątek, 17 kwietnia 2020 Zarząd Województwa planuje uruchomienie wsparcia dla przedsiębiorców na utrzymanie generowanych w firmach etatów. Wstępne ustalenia mówią o środkach w wysokości 9 tys. zł na każdy zadeklarowany do utrzymania pełny etat.

Druhowie OHP Szalowa dla gorlickich medyków

Druhowie OHP Szalowa dla gorlickich medyków Piątek, 17 kwietnia 2020 W akcję #ochrońmygorlickichmedyków, włączyła się także Ochotnicza Straż Pożarna w Szalowej! W porozumieniu z Wójtem gminy Łużna Mariuszem Tarsą, Druhowie OHP Szalowa umożliwili gorlickim medykom nieodpłatne pranie odzieży medycznej oraz dezynfekcję, z użyciem sprzętu dostępnego w remizie. Serdecznie dziękujemy!

Wysowianka dla gorlickich medyków

Wysowianka dla gorlickich medyków Piątek, 17 kwietnia 2020 Zbiórka #ochrońmygorlickichmedyków trwa jeszcze do poniedziałku – do osiągnięcia założonej kwoty zostało już tylko niewiele ponad 4 tysiące! Do akcji włączają się także kolejni przedsiębiorcy. Dziś (17.04), Uzdrowisko Wysowa S.A. dostarczyło pod gorlicki szpital paletę wody dla personelu medycznego.

Kolejni przedsiębiorcy wspierają akcję #ochrońmygorlickichmedyków

Kolejni przedsiębiorcy wspierają akcję #ochrońmygorlickichmedyków Piątek, 10 kwietnia 2020 Zwiększa się liczba środków na zrzutkowym koncie, gdzie zbieramy fundusze na pomoc dla gorlickich medyków, a do akcji dołączają kolejni przedsiębiorcy! Dziś (17.04) dostarczyliśmy do gorlickiego szpitala 40 litrów płynu dezynfekującego przekazanego od Anny Gogoli i Piotra Boczonia, właścicieli sieci sklepów Chmurzymy.eu Vape Shop oraz Cannapoint.pl. Jeszcze przed świętami ponownie pomogli także właściciele firmy GÓR-STAL, przekazując przyłbice ochronne.

Gorliccy policjanci rozdadzą maseczki mieszkańcom

Gorliccy policjanci rozdadzą maseczki mieszkańcom Piątek, 17 kwietnia 2020 Wczoraj (16.04) burmistrz Rafał Kukla przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach podinsp. Doroty Tokarz 300 sztuk maseczek ochronnych.

Nowa normalność - etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Nowa normalność - etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 Czwartek, 16 kwietnia 2020 Informacja za serwisem gov.pl. Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.

Spontaniczny przejazd gorlickich przedsiębiorców

Spontaniczny przejazd gorlickich przedsiębiorców Czwartek, 16 kwietnia 2020 Przez gorlicki rynek przejechał wczoraj (15.04)  „spontaniczny przejazd gorlickich przedsiębiorców”, który w ramach ogólnopolskiej akcji miał zwrócić uwagę władz centralnych na problemy gospodarcze, jakie spowodowała epidemia COVID -19. Podczas tego mobilnego protestu, na ręce Burmistrza Rafała Kukli przekazano również postulaty lokalnych przedsiębiorców, dotyczące ulg podatkowych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że działania zbieżne ze zgłoszonymi postulatami zostały już podjęte. 

Pomoc dla przedsiębiorców oferowana przez PUP w Gorlicach

Pomoc dla przedsiębiorców oferowana przez PUP w Gorlicach Czwartek, 16 kwietnia 2020 Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach uruchomił nabór wniosków na pomoc finansową dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych! Zachęcamy do zapoznania się i korzystania z form pomocy oferowanych przez PUP.