Odbyło się szkolenie dla przewodników!

Odbyło się szkolenie dla przewodników! Poniedziałek, 22 października 2018 W miniony weekend w ramach projektu Miasta Gorlice pn. „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” w naszym mieście odbyło się szkolenie z zakresu geoturystyki dla osób działających w branży turystycznej. Pozwoli ono na stworzenie podstaw nowej oferty turystycznej ziemi gorlickiej i bardejowskiej!

Rozpoczęło się szkolenie z geoturystyki

Rozpoczęło się szkolenie z geoturystyki Piątek, 19 października 2018 W dniu dzisiejszym w Gorlicach rozpoczęło się 3-dniowe szkolenie z zakresu geoturystyki dla osób działających w branży turystycznej. W szkoleniu bierz udział 40 osób z Polski i Słowacji.

Parada w Bardejowie za nami

Parada w Bardejowie za nami Wtorek, 16 października 2018 12 października w Bardejowie odbyła się Parada z lampionami, która została połączona z uroczystym zamknięciem fontann multimedialnych. Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. występy sokolników czy koncert słowackiej grupy Freezie. Na zakończenie parady gościnnie wystąpił gorlicki Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO”.

Geologiczne atrakcje czekają na odkrycie!

Geologiczne atrakcje czekają na odkrycie! Wtorek, 9 października 2018 Zarówno Gorlice jak i Bardejów, ze względu na malownicze położenie w sercu polskich Karpat – na skraju Beskidu Niskiego, skrywają wiele geologicznych pereł, które czekają na odkrycie przez turystów. Dotarcie do nich i ich promocję ułatwi z pewnością najnowsza publikacja pt. "Geologiczne atrakcje pogranicza gorlicko-bardejowskiego".

Ponad milion osób zobaczy spot o Gorlicach!

Ponad milion osób zobaczy spot o Gorlicach! Środa, 3 października 2018 Spot reklamowy w ogólnopolskich kanałach telewizyjnych – tego jeszcze nasze miasto nie miało! Od początku tego tygodnia możecie go zobaczyć m.in. na Discovery, National Geographic, Animal Planete, Comedy Central, HGTV czy Ale Kino+! Trafiliście już na reklamę Gorlic? Piloty w dłoń!

Parada z lampionami w Bardejowie

Parada z lampionami w Bardejowie Wtorek, 2 października 2018 12 października zapraszamy do Bardejowa na Paradę z lampionami, która zostanie połączona z uroczystym zamknięciem fontann multimedialnych. W programie szereg atrakcji m.in. występy sokolników czy koncert słowackiej grupy Freezie. Na zakończenie parady gościnnie wystąpi nasz gorlicki Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO”.

Zapisz się na szkolenie z geoturystyki!

Zapisz się na szkolenie z geoturystyki! Środa, 5 września 2018 W ramach projektu Miasta Gorlice pn. „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego”, w dniach 19-21 października 2018 r. organizujemy szkolenie z zakresu geoturystyki dla osób działających w branży turystycznej.

Szkolenie z zakresu geoturystyki. Szukamy prelegentów.

Szkolenie z zakresu geoturystyki. Szukamy prelegentów. Piątek, 24 sierpnia 2018 W zawiązku z realizacją projektu „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” i organizacją w jego ramach „Szkolenia z zakresu geoturystyki obszaru pogranicza polsko-słowackiego” poszukujemy specjalistów, którzy są zainteresowani wygłoszeniem prelekcji w poniższych tematach. Forma prelekcji, zakres, data oraz jej długość podane są poniżej.

Bogactwo z Ziemi

Bogactwo z Ziemi Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 W ramach projektu Miasta Gorlice pn. „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” powstał film edukacyjno-promocyjny ukazujący największe atrakcje geoturystyczne pogranicza, rozwój przemysłu naftowego na Ziemi Gorlickiej oraz historię wydobycia wód mineralnych i działalności uzdrowiskowej Bardejowa.

Rozświetliliśmy Gorlice – tak wyglądał pierwszy Festiwal Światła!

Rozświetliliśmy Gorlice – tak wyglądał pierwszy Festiwal Światła! Poniedziałek, 30 lipca 2018 W minioną sobotę (28.07.) odbyliśmy niezwykłą podróż malowaną światłem – wszystko za sprawą FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR można było zobaczyć m.in. pokazy pirotechniczne, pokazy laserów oraz artystów władających światłem i dźwiękiem, a na zakończenie bawić się przy muzyce polsko - słowackiego duetu DJ - ów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za tak znakomitą frekwencję! Gorlice miastem światła!

Festiwal Światła w Gorlicach!

Festiwal Światła w Gorlicach! Poniedziałek, 23 lipca 2018 Już w najbliższą sobotę (28 lipca) zapraszamy w podróż malowaną światłem podczas FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR będziecie mogli zobaczyć m.in. zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny, pokaz laserów i sztucznych ogni, artystów władających światłem i dźwiękiem, mapping 3D, a całość wydarzenia dopełni niezwykle oświetlona przyroda i energetyczna muzyka! Nie może Was zabraknąć!

Umowa na realizację transgranicznego projektu podpisana!

Umowa na realizację transgranicznego projektu podpisana! Czwartek, 5 lipca 2018 Wczoraj (4.07.) w Rzeszowie odbyło się uroczyste podpisanie zatwierdzonych do realizacji projektów transgranicznych w ramach polsko-słowackiego programu Interreg na lata 2014-2020. W imieniu Miasta Gorlice umowę na realizację projektu „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” podpisali burmistrz Rafał Kukla oraz skarbnik Edyta Szilder. Projekt opiewa na kwotę blisko 240 000 zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie z programu współpracy transgranicznej, a 5% z budżetu państwa.

Zbliża się gorlicki Festiwal Światła!

Zbliża się gorlicki Festiwal Światła! Poniedziałek, 2 lipca 2018 Mamy zaszczyt zaprezentować wydarzenie jakiego jeszcze w naszym mieście i okolicy nie było! W ostatni weekend lipca (28 lipca) zapraszamy w podróż malowaną światłem podczas FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR będziecie mogli zobaczyć m.in. zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny, pokaz laserów i sztucznych ogni, artystów władających światłem i dźwiękiem, mapping 3D, a całość wydarzenia dopełni niezwykle oświetlona przyroda i energetyczna muzyka! Nie może Was zabraknąć!

240 000 zł na promocję Miasta Światła!

240 000 zł na promocję Miasta Światła! Wtorek, 24 kwietnia 2018 Z radością informujemy, że projekt Miasta Gorlice „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” uzyskał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Partnerem projektu jest Bardejów, z którym od 1999 roku łączy nas umowa partnerska.