przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zgłoś zadanie do Gminnego Programu Rewitalizacji!

Zgłoś zadanie do Gminnego Programu Rewitalizacji!

Treść

Szanowni Państwo!

Przystępujemy do kolejnego etapu prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Gorlice, dzięki któremu będzie istniała możliwość ubiegania się o pozyskanie środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Na podstawie wielu analiz i konsultacji społecznych (ankiet, spotkań otwartych z mieszkańcami), o których informowaliśmy TUTAJ, wyznaczone zostały dwa obszary Miasta Gorlice: „Centrum” i „Glinik”, które wymagają rewitalizacji oraz zdiagnozowano ich kluczowe problemy i zagrożenia.

Kolejnym etapem prac jest określenie katalogu konkretnych działań i zadań, które powinny zostać zrealizowane na wyznaczonych obszarach. Zwracamy się do Państwa – mieszkańców naszego miasta o podzielenie się opinią, co warto jeszcze zrobić na tych terenach i prosimy o wypełnienie ankiety z propozycjami zadań i projektów.

Propozycje mogą być zgłaszane zarówno przez osoby fizyczne, jak i przez organizacje pozarządowe, koła, kluby, firmy itp. Szczególnie zachęcam przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe zainteresowane uwzględnieniem swoich zadań w opracowywanym Programie Rewitalizacji do wypełniania poniższego formularza. Przedsięwzięcia można zgłaszać dla obu obszarów (Centrum i Glinik). Zgłoszenia można dokonywać wypełniając elektroniczny formularz na stronie http://deltapartner.pl/ankiety/projekty-gorlice/ do 20 grudnia 2016 roku.

Mapa obszarów zdegradowanych i rewitalizacji wraz z diagnozą jest dostępna TUTAJ.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i zachęcamy do współtworzenia programu rewitalizacji.

Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, który znajduje się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanych części gminy i uzupełnienie ich o nowe funkcje.

Program rewitalizacji to opracowany i uchwalony przez samorząd lokalny wieloletni program działań zmierzający do wyprowadzenia obszarów zdegradowanych ze stanu kryzysu oraz stworzenia warunków do ich dalszego rozwoju. Objęcie danego obszaru programem rewitalizacji stanowi podstawę wspierania go poprzez programy unijne i instrumenty krajowe lub korzystania z preferencji w innych instrumentach, programach i działaniach sektorowych. Program rewitalizacji ujmuje działania w sposób kompleksowy tak, aby nie pomijać aspektu społecznego, ekonomicznego, przestrzennego, technicznego, środowiskowego i kulturalnego związanego zarówno z danym obszarem, jak i jego otoczeniem.