przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Charytatywna dyskoteka

Charytatywna dyskoteka

Treść

4 lutego 2016 r. o godz. 16.30 w Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach odbyła się międzyszkolna dyskoteka zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta.

Młodzież bawiła się znakomicie w rytm tanecznych, karnawałowych przebojów. Dyskoteka jest organizowana cyklicznie co rok i ma na celu integrację uczniów z wszystkich gorlickich szkół gimnazjalnych. W tym roku współorganizatorem dyskoteki był MZS nr 6, natomiast w przyszłym roku zabawa planowana jest w MZS nr 1.

Podczas dyskoteki miał miejsce finał akcji charytatywnej zainicjowanej niedawno przez Młodzieżową Radę Miasta. Młodzi Radni podczas ostatniej sesji w dniu 15.01.2016 r. zdecydowali, aby przystąpić do akcji charytatywnej - pomocy w leczeniu i rehabilitacji chorego chłopca Maksia Szymańskiego. Zbiórka została przeprowadzona w Miejskich Zespołach Szkół w dniach 1-4 lutego br. Łącznie zgromadzono 2 364,91 zł, a na szczególną pochwalę zasługują uczniowie MZS nr 6, którzy zebrali 1 080 zł.

O godz. 18 na dyskotekę przybyła Pani Magdalena Szymańska - mama Maksia, która odebrała zgromadzoną kwotę pieniędzy dziękując Młodzieżowej Radzie Miasta za pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji dla syna. Podziękowania wszystkim złożyła również wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gorlice Mariola Migdar - opiekunka Młodzieżowej Rady Miasta.

Maksymilian Szymański urodził się jako zdrowe dziecko. W wieku 10 miesięcy połknął odłamek plastikowej zabawki. Podczas transportu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego doszło do zatrzymania akcji serca i dużego niedotlenienia mózgu. Spowodowało to, że w mózgu doszło do nieodwracalnych zmian. Maksiu od 8 lat jest dzieckiem niepełnosprawnym. Ma porażenie spastyczne czterokończynowe, nie chodzi, nie mówi. Chłopiec karmiony jest za pomocą PEGa tzn. otrzymuje pokarm płynny wprowadzony bezpośrednio do żołądka. Przeszedł dwie bardzo poważne operacje - resekcje stawów biodrowych, które wiązały się z zagrożeniem życia. Maksiu podlega stałej kontroli w kontroli w poradni neurologicznej, ortopedycznej, logopedycznej oraz ciągłej rehabilitacji, która w jego przypadku jest niezbędna w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki niej można zaobserwować coraz większe zdolności chłopca w komunikacji z otoczeniem.

Tagi