przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
10. FESTIWAL MUZYKI

10. FESTIWAL MUZYKI "EMANACJE"- Koncert MŁODZIEŻOWEJ AKADEMICKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ „SLABOZHANSKY”

DATA I GODZINA
Piątek, 12 sierpnia 2022
godz. 18:00  -  19:00
BILETY
szczegóły w opisie
LOKALIZACJA
Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku

Treść

Zapraszamy na koncert w piątek 12 sierpnia 2022 roku o godz. 18:00 do Ośrodka Konferencyjno - Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku.

Rezerwacja: przeniesienie na penderecki-center.pl

Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna to inicjatywa utworzona wokół szkół i konserwatoriów w Charkowie. Jest profesjonalnym zespołem, stanowiącym od lat ścieżkę kariery utalentowanych ukraińskich muzyków. Tworzą go muzycy pochodzący z całego kraju, dla których MASO stało się inspiracją do tworzenia życia muzycznego w Ukrainie. 

Programy kameralne towarzyszą orkiestrze w czasie całej rezydencji w Polsce. Po raz pierwszy zaprezentowali je w zabytkowej auli bytomskiej szkoły muzycznej im. F. Chopina, gdzie zaproszeni zostali z inicjatywy dyrygenta pierwszego koncertu MASO w Polsce – Jurka Dybała. Występ w ramach Festiwalu EMANACJE będzie kontynuacją serii koncertów kameralnych wykonywanych m.in. w Zakopanem czy Lublinie. 
Kameraliści Orkiestry „Slabozhansky” wystąpią w pięknych i tradycyjnych dla Festiwalu lokalizacjach, dając koncerty na Zamku w Nowym Wiśniczu oraz w Ośrodku Konferencyjno – Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku.W repertuarze kameralistów znajdą się kwartety i kwintety W.A. Mozarta, K.M. Webera czy B. Lyatoshynsky'iego. 
 
Rezydencja MASO w Lusławicach stanowi dla zespołu z pogrążonego w wojnie Charkowa ważną możliwość kontynuowania aktywności artystycznej. W ramach cyklu „Solidarni z Ukrainą” odbyły się koncerty symfoniczne w Krakowie, Nowym Sączu, Katowicach oraz w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. W Lusławicach orkiestra zacieśniła więzi z zaprzyjaźnionymi solistami – skrzypaczką Elizabeth Pitcairn oraz pianistą Juanem Carlosem Fernándezem-Nieto, a także dyrygentem i skrzypkiem Giuseppe Mengolim. 
 
Artyści:
Vladyslav Petryk - klarnet
Kateryna Stetsenko - skrzypce
Petro Levchenko - skrzypce
Nadiia Berezovska - skrzypceTetiana Zhuk - altówka
Glib Tolmachov - wiolonczela
Program
Karol Maria Weber - Kwintet klarnetowy B-dur op.34 
Jörg Widmann - Fantazja na klarnet solo
Borys Lyatoshynsky - Kwartet smyczkowy nr 4, Op.43 
Giora Feidman -  "Let's be Happy” na klarnet i kwartet smyczkowy  

więcej informacji oraz program znajdują się TUTAJ.