
„Polaniarze” w dawnym kinie Legenda
Treść
27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W ramach tegorocznych obchodów serdecznie zapraszamy na spektakl „Polaniarze”, w wykonaniu Studia Sztuki Bogusława Słupczyńskiego. 3 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 odbędzie się świętowanie dorocznego Dnia Teatru w historycznej przestrzeni Gorlickiego Centrum Kultury – dawnego kina „Legenda”.
O spektaklu:
„Polaniarze” to rezultat wieloletniej pracy Bogusława Słupczyńskiego nad zagadnieniem polaniarstwa w Beskidach, obecności tam grupy społecznej zajmującej się swoistą i ciężką formą agrokultury górskiej.
Polaniarskie życie to dla twórców spektaklu pretekst do opowieści o Polsce XX wieku, o roli mężczyzny, o prawdziwej pracy i beznadziejności ludzkich usiłowań, o trudnej historii, która staje się życiowym fatum. Ale przede wszystkim jest to opowieść o miłości, czasami chropawej i brudnej, ale na pewno prawdziwej.
Praca Studia Sztuki jest kontynuacją nieistniejącego Teatru CST z Cieszyna, a w swoim stylu wykonawczym pełna jest ruchowej, sytuacyjnej dynamiki, symboliki, mocnego, bezkompromisowego tekstu i głęboko ludzkiego wyrazu.
W spektaklu udział biorą:
Emil – Krzysztof Cis
Kukuruźnik – Tomasz Majorek
Szymon – Bogusław Słupczyński
Scenariusz i reżyseria: Bogusław Słupczyński
Przed spektaklem – wprowadzenie do zagadnień kulturowych i historycznych polaniarstwa – Natalia Kałuża
- Dla widzów od 16 roku życia
- Godz. 18.00
- Czas trwania: 90 minut
- Bilety: 40 zł przedsprzedaż
- 50 zł w dniu spektaklu
Bezpośredni link do biletów TUTAJ.
WAŻNE!!!
W związku z decyzją rządu o zmianie zasad uczestnictwa w wydarzeniach, od 1.03.2022 zostają zniesione limity miejsc na widowni, a tym samym nie są już wymagane oświadczenia.
Nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta oraz nos podczas pobytu na terenie Gorlickiego Centrum Kultury. Prosimy o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych. Osoby, których stan ogólny wskazywałby na infekcje (katar, kaszel, trudności w oddychaniu, wysoka temperatura ciała), nie będą wpuszczane do budynku.
Dbajmy o siebie nawzajem.
Źródło: Gorlickie Centrum Kultury