przewiń do góry
Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Let’s speak English

Let’s speak English

Treść

Logotypy - od lewej: Fundusze Europejskie dla Małopolski, flaga Rzeczypospolitej Polsiej, flaga Unii Europejskiej, logo Małopolski
Tytuł projektu

Let’s speak English – program wdrażania dwujęzyczności w Gorlicach

Działanie 6.9 Wsparcie wychowania przedszkolnego, typ C Dwujęzyczny maluch,  Program „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027”.

Krótki opis projektu

Projekt zakłada wdrożenie programu wychowania w dwujęzyczności w dwóch oddziałach w Miejskim Przedszkolu nr 8 działającym w strukturze Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach w okresie VII 2025 - VIII 2028 r.

Projektem w roku szkolnym 2025/2026 zostaną objęte dzieci wieku 3 i 4 lat (w ramach dwóch oddziałów), tak aby od jak najmłodszych lat miały one rzeczywisty i bieżący kontakt zarówno z językiem polskim jak i angielskim, które będą kontynuować wsparcie w kolejnych 2 latach. Docelowo zakładamy, że w całym 3-letnim okresie trwania projektu min 50 dzieci skorzysta z udziału w oferowanych zajęciach.

Wychowawcy wraz z kadrą zarządzającą zostaną przeszkoleni z zakresu skutecznego wdrażania dwujęzyczności poprzez udział w dedykowanych szkoleniach.  Do prowadzenia zajęć wspierających nauczanie w dwóch językach planuje się zakup dostępu do materiałów i platformy edukacyjnej zarówno dla nauczycieli jak i dla rodziców do codziennej pracy z dzieckiem w domu, a także zakup materiałów edukacyjnych, dydaktycznych oraz sprzętu IT i mebli do sal zajęć dla przedszkolaków.

W ramach projektu zakłada się także realizację zajęć dodatkowych - umuzykalniających oraz ruchowo-tanecznych, które pozwolą dzieciom na naukę i posługiwanie się dwoma językami w trakcie innych, zespołowych aktywności.  

W celu zapewnienia pełnej dostępności budynku przedszkola do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami, planuje się zakup tyflomap, pętli indukcyjnej, oznaczeń Brajla na drzwi, krzesła ewakuacyjnego oraz montaż pól uwagi.

Planowane efekty:

1. liczba dzieci objętych wsparciem - 50 os (28M, 22K),

2. Liczba nauczycieli korzystających ze szkoleń - 4 os,

3. Liczba zrealizowanych dodatkowych godzin zajęć umuzykalniających - 240 h

4. Liczba zrealizowanych dodatkowych godzin zajęć ruchowo-tanecznych - 240 h.

Całkowita wartość projektu wynosi - 180.566,50 zł., w tym dofinansowanie 162.506,50 zł (90%) ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Foto: Pixaby