
Małopolski Tydzień Kariery 2016
Treść
Bilans Kariery, warsztaty Design Thinking, porady jak zostać auditorem, indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym – to tylko wybrane elementy bogatej oferty w ramach trwającego Małopolskiego Tygodnia Kariery.
Przez cały tydzień w ramach 8. Małopolskiego Tygodnia Kariery 2016, który w tym roku organizowany jest pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery” mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać łącznie z 215 wydarzeń. Dla uczestników przygotowano warsztaty podnoszące efektywność pracy, dni otwarte, konwersacje językowe, szkolenia z animacji czasu wolnego oraz warsztaty efektywnego szukania pracy. Nie zabraknie również oferty online, konkursów, prezentacji multimedialnych i quizów.
W tym roku w organizację wydarzenia oprócz Wojewódzkiego Urzędu Pracy włączyły się także powiatowe urzędy pracy, instytucje szkoleniowe, organizacje pozarządowe, ochotnicze hufce pracy, szkoły, biura karier, uczelnie, centra kultury, urzędy miast i gmin. Łącznie prawie 60 partnerów z całej Małopolski.
Zachęcamy do śledzenia serwisu Małopolski Pociąg do Kariery, w którym ukaże się specjalny cykl artykułów i wywiadów dotyczacych MTK. Szczegółowy harmonogram Małopolskiego Tygodnia Kariery 2016 na poszczególne dni jest już dostępny na stronie www.pociagdokariery.pl.
O wydarzeniach będzie również można znaleźć informację na profilu Małopolskiego Pociągu do Kariery w serwisie Facebook.
Na niektóre z wydarzeń obowiązują zapisy lub konieczne jest pobranie specjalnego biletu on-line, dlatego warto już dziś sprawdzić, jak wygląda pełna oferta Małopolskiego Tygodnia Kariery.
Ogólnopolski Tydzień Kariery
Ogólnopolski Tydzień Kariery zainicjowało Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Tegorocznej, 8. już edycji, przyświeca hasło „Bądź autorem swojej kariery”.
Wydarzenie ma na celu szerokie promowanie i wzmacnianie świadomości w obszarze poradnictwa całożyciowego, dlatego Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie co roku włącza się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, starając się pokazać korzyści, jakie płyną z korzystania z usług poradnictwa zawodowego, upowszechniając konieczność stałego rozwoju tak zawodowego, jak i osobistego.
Według badania Bilans Kapitału Ludzkiego z 2014 roku tylko 6% pracujących Polaków korzysta z usług doradcy zawodowego [Raport „Kształcenie po szkole”, s. 63]. Z kolei według badania „Doradztwo edukacyjno-zawodowe w Małopolsce: diagnoza stanu i perspektywy”, wykonanego przez Małopolskie Obserwatorium Rynku Pracy i Edukacji w 2012 roku powodem niewielkiej liczby Małopolan korzystających z usług doradców zawodowych jest „brak odpowiedniej wiedzy u potencjalnych odbiorców, niedostateczna promocja usług, a czasem negatywny wizerunek tych podmiotów w społeczeństwie.
Źródło: www.malopolska.pl