Konkurs „Cudowna moc bukietów”

Instytut Dziedzictwa ogłasza XII edycję konkursu „Cudowna moc bukietów”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, konkurs odbędzie się w formie internetowej.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Bukiety oceniane będą w dwóch kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny oraz Mały Bukiet - konkurs dla dzieci. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Małopolski do botanicznej i ekologicznej wycieczki, podczas której powstaną bukiety.

Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2020 r. o godzinie 15.30 w czasie transmisji na żywo na platformie YouTube oraz Facebook, więcej informacji na stronie www.cudownamocbukietow.pl.

Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół i kwiatów. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca. Ten piękny polski zwyczaj niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach, a nie na sklepowych półkach. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. To także ważne święto dla Kościoła Katolickiego i jego tradycji.

Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIA

Źródło: www.instytutdziedzictwa.pl

 

Tagi