Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Byliśmy pierwsi - początki przemysłu naftowego, czyli gorlicka Historia bez Cenzury!

Byliśmy pierwsi - początki przemysłu naftowego, czyli gorlicka Historia bez Cenzury!

Treść

To już dziś! Kręcony w naszym mieście odcinek Historii bez Cenzury pt. Byliśmy pierwsi - początki przemysłu naftowego jest już dostępny na platformie YouTube! Zachęcamy do oglądania i udostępniania!

Dziś Wojtek Drewniak na swoim kanale opowiada, gdzie naprawdę narodził się światowy przemysł naftowy. Przybliża postać Ignacego Łukasiewicza, jego działalność w naszym mieście i zaprasza do serca polskich Karpat, nie tylko po historię, ale też zdrowie i obłędne widoki!

W trakcie kręcenia materiału w Gorlicach, youtuber odwiedził Muzeum PTTK im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Skansen Przemysłu Naftowego MAGDALENA i wieżę zegarową gorlickiego Ratusza.

Aby zwiększyć zasięg oraz umożliwić skorzystanie z produkcji osobom niesłyszącym, do filmu zostały dodane napisy w języku polskim, słowackim i angielskim.

Film zrealizowany w ramach projektu „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.