Konieczna rozbudowa stacji tlenowej w gorlickim szpitalu

Według najnowszych wytycznych dotyczących skutecznego leczenia pacjentów zarażonych COVID-19, konieczne jest zwiększenie wydajności instalacji tlenowej w gorlickim szpitalu.

Dla zobrazowania – obecnie przepływ w koncentratorze tlenu wynosi 4 l/min, przy leczeniu respiratorowym ok. – 5 l/min. W leczeniu przypadków COVID-19, przepływ powinien wynosić od 15 do nawet 30 litrów na minutę. Tym samym, aby zapewnić odpowiednią sprawność instalacji konieczna jest jej przebudowa, polegająca m. in. na wymianie parownika i budowie kolejnego zbiornika. Koszt takiej inwestycji dla gorlickiego szpitala to ok. 70 tys. złotych.

Burmistrz Gorlic Rafał Kukla i Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski, jako członkowie Zarządu Związku Gmin Ziemi Gorlickiej, zwracają się z prośbą do przedsiębiorców z powiatu gorlickiego o pomoc w sfinansowaniu tej inwestycji.

Przebudowa instalacji tlenowej ma charakter zapobiegawczy – jej celem jest zapewnienie odpowiedniego leczenia na wypadek konieczności hospitalizowania osób zakażonych nowym koronawirusem w gorlickiej placówce.

Kontakt z Urzędem Miejskim w Gorlicach:

tel. 18 35 51 272
um@um.gorlice.pl

Tagi