Dni Gorlic 2020 odwołane!

To już oficjalne – Dni Gorlic 2020 zostają odwołane – tym samym potwierdzamy wiadomość, jakiej wielu z nas od dawna się spodziewało. Decyzja ta jest oczywiście podyktowana trwającą pandemią. Obecnie szczyt zachorowań prognozuje się na połowę maja.

Ta trudna sytuacja wymaga od nas odpowiedzialności i zdyscyplinowania. W obecnych warunkach, kiedy liczba zarażonych wciąż wzrasta, trudno przewidzieć, czy przeniesienie wydarzenia na inny termin będzie możliwe. Musimy skupić się przede wszystkim na przetrwaniu trwającej epidemii i zminimalizowaniu jej skutków, zarówno dla zdrowia, jak i gospodarki.

Odwołane zostają także imprezy towarzyszące: III Klasyczna Gorlicka Majówka, III Międzynarodowy Półmaraton "Bitwa pod Gorlicami" Gorlice - Łużna oraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami w Sękowej.

Czas trwania epidemii zależy także od nas. Stosujmy się do obowiązujących zakazów i zaleceń, dbajmy o siebie i innych. Bądźmy społecznie odpowiedzialni, żebyśmy mogli niebawem ponownie razem świętować ważne dla Miasta daty!