Gorliczanie oddają krew!

Gorliczanie odpowiedzieli na apel gorlickiej stacji krwiodawstwa! Dziś rano wielu chętnych pojawiło się w szpitalnych drzwiach, by oddać krew – wśród z nich znalazł się także Zastępca Burmistrza Łukasz Bałajewicz. Do akcji przyłączają się także przedsiębiorcy – od jutra, każdy kto odda krew będzie mógł zjeść darmowy obiad z Dark Pubu!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa przypomina:

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

- dowód osobisty, legitymację studencką,
- paszport, prawo jazdy,
- dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Po oddaniu krwi, każdy otrzyma kupon na darmowy obiad z Dark Pubu. Będzie go można wykorzystać przy zamówieniu na wynos, z dowozem lub gdy lokal zostanie ponownie otwarty dla gości.

Przypominamy, że stacja rejestruje chętnych w skróconych godzinach, od 7 do 11.

Tagi