Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pokolorowaliśmy Gorlice!

Pokolorowaliśmy Gorlice!

Treść

Wczorajsza Eksplozja Kolorów i koncert Mateusza Mijala przyciągnęły tłumy gorliczan na stadion OSiR. Wszyscy bawili się świetnie, a kolejne wyrzuty kolorów sprawiały, że stadion pokrywał się rozmaitymi barwami. Dziękujemy wszystkim za tak liczną frekwencję i wspaniale spędzony czas!

Piknik rozpoczął się tuż po godzinie 16.00, po zakończeniu imprezy biegowej w gorlickim Parku. Już pół godziny wcześniej można było poznać kierunek, w którym kierują się tłumy gorliczan z całego miasta. Na stadionie OSiR na przybyłych czekało bogate zaplecze gastronomiczne – można było zjeść potrawy z grilla, przekąsić proziaka, spróbować lodów, a nawet zjeść pizzę z pieca opalanego drewnem.  Na przeciwko sceny rozlokowane zostało niepozorne stanowisko, w którym można było zakupić kolory i przygotować się na dalszą część imprezy. Tuż po 16, gdy zaczął grać DJ, jeszcze nikt nie spodziewał się tego, co będzie działo się podczas pierwszego wyrzutu kolorów.

O godzinie 17.00 stadion dosłownie eksplodował kolorami! Pierwszy wyrzut miał taką moc, że kolorowy proszek przez jeszcze kilka minut unosił się w powietrzu, a jedyne co można było dostrzec to coraz bardziej kolorowe osoby wychodzące z kłębów dymu z uśmiechem na ustach. „To najlepsza impreza w Gorlicach!” - dało się słyszeć w tłumie.

DJ Dan przez cały czas zachęcał wszystkich do zabawy. Wydawało się, że nic nie może pokonać siły pierwszej eksplozji i radości uczestników. Druga eksplozja mimo wszystko okazała się jeszcze bardziej kolorowa i jeszcze głośniejsza od pierwszej. Frekwencja na imprezie przeszła najśmielsze oczekiwania wszystkich obecnych – zarówno nas jako organizatorów jak i osoby odpowiedzialne za dystrybucję kolorów. Do tego stopnia, że na 15 minut przed ostatnim wyrzutem zabrakło kolorowego proszku!

„Mieliśmy dużo więcej kolorów, niż bierzemy do miast podobnej wielkości! To co tu się działo przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Tyle kolorów nie sprzedajemy nawet w tak dużych miastach jak Toruń!” – mówił pan Darek odpowiedzialny za dystrybucję. Mimo wszystko ostatnia eksplozja była równie udana co dwie poprzednie.

Nagrodę główną w facebookowym konkursie, w którym należało udostępnić wydarzenie i napisać komentarz wylosował Marcin Hajduk. Nagroda została ufundowana przez Urząd Miejski w Gorlicach.

Tuż po 19.00 na scenę wszedł Mateusz Mijal przywitany gromkimi brawami i okrzykami zgromadzonej publiczności. Młody wokalista dał świetny koncert, który przyciągnął tłumy. Po koncercie Mateusz Mijal jeszcze przez pół godziny rozdawał autografy i robił sobie zdjęcia z gorlicką publicznością.

Całą zabawę uświetnił zespół Oscar, który dał świetny koncert i ponownie zachęcił ludzi do zabawy.

Eksplozja Kolorów została zorganizowana na wniosek młodzieży Powiatu Gorlickiego i Małgorzaty Kurcab, która zebrała 131 podpisów pod swoim pomysłem. Pojawił się on 20 czerwca, a nam udało się go zrealizować w niespełna dwa miesiące! To świetny przykład na to jaki wpływ mają mieszkańcy Gorlic na to co dzieje się w mieście. Nie bójcie się wychodzić ze swoimi pomysłami. Zachęcamy do przesyłania ich do Urzędu Miejskiego, a kto wie może akurat Twoją inicjatywę postaramy się zrealizować.

Jest nam niezmiernie miło, że impreza okazała się tak dużym sukcesem. Najbardziej cieszymy się z faktu, że gorliczanie dobrze się bawili i przyszli tak licznie! Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy, gdyż wspaniała gorlicka publiczność motywuje nas do działania!

Na Eksplozji Kolorów zobaczymy się najprawdopodobniej ponownie w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Polub nas na Facebook Strefa TV Gorlice