Pani Janina z Gorlic skończyła 100 lat!

Pani Janina Dziadzio z Gorlic ma dziś szczególną okazję do świętowania, obchodzi setne urodziny! Jubileuszowa uroczystość odbyła się w gronie rodziny oraz władz samorządowych.

Był oczywiście urodzinowy tort, kwiaty oraz serdeczne życzenia. Zebrani goście odśpiewali także „200 lat”. Pomyślności, spokoju oraz wielu lat życia w dobrym zdrowiu i radości Dostojnej Jubilatce życzyli Burmistrz Rafał Kukla, Przewodniczący Rady Miasta Robert Ryndak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gorlicach Małgorzata Tenerowicz oraz Kierownik Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gorlicach Konrad Mosoń. Nie zabrakło także wielu serdecznych życzeń ze strony rodziny.

Burmistrz Rafał Kukla odczytał podczas uroczystości listy skierowane do Jubilatki przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Wojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika.

Nasza Jubilatka jest pierwszą gorliczanką, która w tym roku kończy 100 lat. Janina Dziadzio urodziła się 28 stycznia 1920 roku w Ropicy Polskiej, niedługo po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Do Gorlic przeprowadziła się z rodziną w połowie lat siedemdziesiątych. Wychowała trzech synów, a dzisiaj jest szczęśliwą babcią ośmiorga wnuków, ma też 19 prawnuków i czterech praprawnuków. Mimo wieku na karku, nadal chętnie szyje. Drobne przeróbki – to wciąż jej domena. Lubi być także na bieżąco z wydarzeniami w kraju i na świecie, więc czyta prasę. Mimo trudnej młodości – miała zaledwie dwadzieścia lat, gdy została wywieziona na przymusowe roboty do Rzeszy, gdzie pracowała w fabryce amunicji, a później w kuchni w wielkim gospodarstwie rolnym – jest w niej wiele serdeczności, ciepła i przyjaźni w stosunku do ludzi.

Pani Janinie bardzo serdecznie gratulujemy pięknego Jubileuszu, życzymy zadowolenia z każdego nowego dnia, przeżycia w szczęściu i zdrowi wielu pięknych lat oraz wiele dobroci i życzliwości od najbliższych, sąsiadów i znajomych.

200 lat Pani Janino!