175 tys. zł dla WOŚP - padł kolejny rekord podczas gorlickiego finału Orkiestry

174.901,04 zł! – to kwota jaką do tej pory zebrał gorlicki sztab WOŚP, a liczenie trwa nadal - padł więc kolejny rekord! Podobnie jak w zeszłym roku, Gorlice zagrały z Bobową, Ropicą Polską i Szymbarkiem. Hasło tegorocznego finału to „Wiatr w żagle – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomaganie i zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia i obejrzenia galerii zdjęć!


Tradycyjnie już Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartowała rajdem turystycznym. Od godz. 10:00 można było zobaczyć Gorlicki Kręciołek - zorganizowany przez miłośników motoryzacji, pokaz odbył się pomiędzy lodowiskiem i stadionem. Każdy chętny mógł usiąść na fotelu pasażera w sporotowym samochodzie, zobaczyć pokaz grupy motocyklowej, a nawet... wyścigi kosiarek!

W tym roku siedziba Gorlickiego Sztabu mieściła się w Miejskim Zespole Szkół nr 1, gdzie na sali gimnastycznej można było wziąć udział w wielkoorkiestrowym maratonie fitness.

Można było też m.in. zbadać swój wzrok, cholesterol, cukier, ciśnienie i zasięgnąć bezpłatnych konsultacji ortopedycznych.

O godz. 9:30 i 10:30 na lodowisku odbyła się orkiestrowa ślizgawka.

Punktualnie o godz. 10:00 na krytej pływalni „Fala” rozpoczęły się zawody pływackie, zaś na balkonie hali sportowej można było spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej.

O godz. 14:00 spod hali sportowej wystartowała "Orkiestrowa Piątka", zorganizowana przez Gorlicką Grupę Biegową.

Artystyczną część tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły występy grup tanecznych Młodzieżowego Domu Kultury, Gorlickiego Centrum Kultury oraz Studia Tańca “DESTINO”.

Na scenie w hali sportowej zaprezentowali się też podopieczni pracowni muzycznych GCK i MDK.

Zgromadzeni mogli wysłuchać koncertów grupy Rush oraz Trick Beck.

Tradycyjnie o godz. 20:00 odbyło się światełko do nieba.

W przerwach pomiędzy wydarzeniami i po światełku do nieba trwała licytacja WOŚP-owych gadżetów oraz podarunków od sponsorów.  Wśród nich trafiło się kilka naprawdę nietuzinkowych aukcji.    

Podobnie jak w zeszłym roku wylicytować można było m.in. dzień z burmistrzem Rafałem Kuklą, który ostatecznie osiągnął kwotę 360 zł! Koszulka z podpisem Rafała Sonika osiągnęła cenę 220 zł! Za 830 złotych zaś zlicytowana została gitara z autografami grupy KAT.

 

Tagi