Program 28. Finału WOŚP

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku już po raz 28. będziemy grać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmi: „Wiatr w żagle – Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” – krótko mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Organizatorem gorlickiego Finału WOŚP jest Gorlicki Sztab WOŚP przy współpracy Urzędu Miejskiego w Gorlicach, instytucji i przedsiębiorstw z całego regionu oraz ludzi dobrej woli. Podczas Wielkiego Finału pieniądze do puszek zbierać będzie 140 wolontariuszy. Jak co roku, także i w 28. Finale radośnie zagrają z nami: Bobowa, Szymbark, Ropica Polska. W tegorocznej edycji dołączy do nas także Ropa.

Gorlicki Finał WOŚP odbędzie się na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Od godziny 15.00 odbywać się będą występy taneczne i muzyczne podopiecznych pracowni tematycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Gorlickiego Centrum Kultury oraz Studia Tańca „Destino”. Na finał czekają nas dwa koncerty zespołów muzycznych, licytacje oraz „Światełko do Nieba”.

W dniu Finału na ludzi dobrego serca czekać będzie wiele atrakcji między innymi: Gorlicki Kręciołek, Orkiestrowa Ślizgawka, zawody pływackie, rajd pieszy, bieg wielkoorkiestrowy, fitness.

Siedzibą sztabu, a także miejscem, gdzie będą mogli posilić się wolontariusze będzie Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach. W siedzibie Sztabu będą także przeprowadzane konsultacje medyczne: ortopedyczne, w zakresie poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego itp.

Szczegółowe informacje na temat Finału i jego programu znajdą Państwo również na Facebooku Gorlickiego Centrum Kultury, Urzędu Miejskiego w Gorlicach, Facebooku Gorlickiego Sztabu WOŚP oraz na słupach ogłoszeniowych.


28.FINAŁ WOŚP, GORLICE 12 stycznia 2020 roku
GORLICKI SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
ZAGRA WSPÓLNIE Z BOBOWĄ, ROPĄ, ROPICĄ POLSKĄ i SZYMBARKIEM


W programie:
9:00 WIELKOORKIESTROWY RAJD TURYSTYCZNY
Trasa piesza (ok. 15 km): Gorlice – Bielanka – Miejska Góra – Szymbark – Gorlice (Oddział PTTK w Gorlicach). Zbiórka uczestników na żółtej kładce pieszej na Ropie przy ul. Kościuszki
10:00–15:00 GORLICKI KRĘCIOŁEK ORKIESTROWY zorganizowany przez miłośników motoryzacji (plac między lodowiskiem a stadionem)
Od 10:00 GORĄCA MICHA WOŚP (ciepłe posiłki w obrębie hali OSiR)

MIEJSKI ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 (SIEDZIBA SZTABU)
9:00 – 13:00 BADANIE POZIOMU CUKRU, CHOLESTEROLU I CIŚNIENIA TĘTNICZEGO
10:00 – 14:00 BEZPŁATNE KONSULTACJE ORTOPEDYCZNE – dr n. med. Grzegorz Tomasik
BADANIA PROFILAKTYCZNE DLA DZIECI ZAGROŻONYCH WADAMI STÓP I POSTAWY
10:00 – 14:00 BEZPŁATNA ANALIZA SKŁADU MASY CIAŁA ORAZ KONSULTACJE DIETETYCZNE
10:00 – 14:00 PREZENTACJE PRODUKTÓW REHABILITACYJNYCH DLA DZIECI I DOROSŁYCH
PREZENTACJE PRODUKTÓW KOMPRESYJNYCH z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia
10:00 – 14:00 „ABY KAŻDY DOBRZE WIDZIAŁ”bezpłatne badanie wzroku i profesjonalna konsultacja po badaniu.
10:00 – 13:00 WIELKOORKIESTROWY MARATON FITNESS (sala gimnastyczna MZS nr 1, prosimy zabrać obuwie sportowe)

GORLICKI SPORTOWY PROGRAM WOŚP
9.00 i 10.30 ORKIESTROWA ŚLIZGAWKA; lodowisko OSiR
10.00 ZAWODY PŁYWACKIE WOŚP; kryta pływalnia „FALA”
14.00 „ORKIESTROWA PIĄTKA” – trening biegowy; start hala OSiR (trzy okrążenia w Parku Miejskim) – Gorlicka Grupa Biegowa
10.00 – 12.00 ZAWODY Z BRONI PNEUMATYCZNEJ dla dzieci, młodzieży klas szkoły podstawowej i średniej oraz strzelanie rekreacyjne dla opiekunów i dorosłych (balkon hali sportowej OSiR)

KONCERTY NA ŻYWOi WYDARZENIA NA HALI OSiR – 12 stycznia 2020 r., godz. 15:00 – 20:00

  • WYSTĘPY GRUP TANECZNYCH: Gorlickiego Centrum Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, Studia Tańca “DESTINO”
  • DMUCHAŃCE I BAJKOWE ANIMACJE DLA DZIECI (15:00-20:00)
  • WYSTĘPY PODOPIECZNYCH PRACOWNI MUZYCZNEJ GCK (na żywo)
  • RUSH – koncert na żywo
  • TRICK BECK – koncert na żywo
  • !!!!LICYTACJE WOŚP!!!!
  • 20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Wtorek, 14 stycznia 2020 !!!
17:15 VII Wielkoorkiestrowy Turniej Brydża Sportowego (w nowej, tymczasowej siedzibie w Gorlicach, ul. Mickiewicza 2 (Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” /Gniazdo Gorlice/ Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników brydża, amatorów, młodzież).

Uwaga!!! Informacje na temat wydarzeń odbywających się w Ropie, Ropicy Polskiej i Szymbarku znajdują się na oddzielnych plakatach.

Serdecznie zapraszamy do grania w Gorlickim Wielkim Finale WOŚP! SIEMA!