Za nami Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy

Miniony weekend, mimo iście wiosennej pogody, upłynął w Gorlicach wyjątkowo świątecznie i nastrojowo. Podczas Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, nie zabrakło atrakcji, a nasz Rynek ponownie wypełnił się stoiskami i zapachem świątecznych potraw!

W sobotę najmłodsi gorliczanie mogli spotkać się ze św. Mikołajem i jego świtą. Na wszystkich odwiedzających czekały gry, zabawy i słodka niespodzianka!

W sobotę Jarmark odwiedzili Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Poseł na Sejm Barbara Bartuś.
O godz. 14.00 rozpoczęło się wyjątkowe widowisko, prezentujące obrzędy bożonarodzeniowe pt. „Z Kozą po kolędzie” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Beskidy z Dominikowic.

Żywa szopka stanowiła nie lada atrakcję w niedzielę! Można było podejść, pogłaskać zwierzaki, a nawet zrobić sobie selfie z kucykiem.

W samo południe rozpoczęło się starcie trzech drużyn -  Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Urzędu Miejskiego Gorlicach - bezkrwawy pojedynek, bo w przygotowaniu potrawy świątecznej - lepieniu pierogów - wygrała drużyna Małopolski – serdecznie gratulujemy!

Tradycyjnie już, o 14:00 rozpoczęła się gorlicka Wigilia. Wydarzenie, zainicjowana kilka lat temu przez Iwonę Budziak, od lat cieszy się ogromnym powodzeniem i jednoczy wszystkich gorliczan. Wigilia rozpoczeła się modlitwą odmówioną przez Proboszcza Bazyliki Mniejszej Narodzenia NMP w Gorlicach Stanisława Ruszela, a życzenia gorliczanom złożyli - Radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała oraz w imieniu wszystkich kół łowieckich Robert Czech, prezes Koła łowieckiego "Szarak".

W trakcie Wigilii na gorlickim Rynku, harcerze z Hufca ZHP Gorlice, przynieśli też niezwykły dar – Betlejemskie Światełko Pokoju, które przekazali burmistrzowi!

Wyjątkowym widowiskiem stały się „Jasełka na wysokości”, czyli pokazy artystów na szczudłach! Scena Kalejdoskop Krakowski Teatr Uliczny, zaprezentował w ciekawy sposób zwyczaje świąteczne.

Całości wydarzenia towarzyszyły akcja świąteczna organizowana przez Województwo Małopolskie pod hasłem „Dobro jest w Małopolsce”, kwesta na rzecz Maksymiliana Szpyrki, oraz odbywające się w Pawilonie Historii Miasta, warsztaty zdobienia świątecznych pierniczków.

Podczas kwesty zebrano w sumie 20 tys zł! Do akcji, bezinteresownie włączyło się wiele osób w tym m.in. Jan Matuła z zespołem "Całuśni" - serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom!

Organizatorami Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego byli Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Miasto Gorlice.

Galerie zdjęć:

1
2

Tagi