Zapraszamy na Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy

Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Miasto Gorlice zapraszają na spotkanie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, w tym z produktami regionalnymi i tradycyjnymi podczas Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 21-22 grudnia 2019 r. na gorlickim Rynku.

W grudniowy weekend nasz Rynek kolejny raz zapełni się stoiskami handlowymi, kolorowymi światełkami, a w powietrzu unosić będzie się zapach piernika i choinki. Nie zabraknie produktów tradycyjnych z sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska, degustacji oraz oferty dla najmłodszych. Wyjątkowym widowiskiem będą  „Jasełka na wysokości” czyli pokazy artystów na szczudłach, a to jedynie część z niezwykłych atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy!

Sobota – 21.12.2019

W sobotę w godzinach 11:00-13:00 zapraszamy wszystkich – tych młodszych i starszych – na spotkanie ze św. Mikołajem i jego świtą. Na wszystkich odwiedzających czekać będą gry, zabawy i słodka niespodzianka!

Wszystkich miłośników tradycji i folkloru zapraszamy o godz. 14.00 na wyjątkowe widowisko prezentujące obrzędy bożonarodzeniowe pt. „Z Kozą po kolędzie” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Beskidy z Dominikowic.

Niedziela – 22.12.2019

Od godziny 10.00 zapraszamy do żywej szopki, a o godz. 12:00 rozpocznie się Turniej gotowania świątecznej potrawy połączony z degustacją. W szranki staną 3 drużyny: Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Urzędu Miejskiego Gorlicach.

Tradycyjnie o godzinie 14.00 zapraszamy na Wigilię na gorlickim Rynku, zainicjowaną kilka lat temu przez Panią Iwonę Budziak. Wspólnie odmówimy modlitwę, złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem.

W tym roku, wyjątkową atrakcją Jarmarku będą „Jasełka na wysokości”, czyli występ artystów na szczudłach, nawiązujący do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, zakończony pokazem pirotechnicznym. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć ten niezwykły spektakl, ubarwiony wspaniałą muzyką i efektownymi kostiumami, zapraszamy na gorlicki Rynek o godz. 14.40 i 17.00.

Wydarzeniu towarzyszy akcja świąteczna organizowana przez Województwo Małopolskie pod hasłem „Dobro jest w Małopolsce” oraz kwesta na rzecz Maksymiliana Szpyrki.

Co będzie można kupić na Gorlickim Jarmarku?

  • Produkty z Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska
  • Tradycyjne i regionalne produkty spożywcze: wypieki świąteczne, ciasta i ciasteczka, pierniki, chleb domowy, prozioki, miody, sery, wędliny i kiełbasę wiejską, zioła i przyprawy, herbatę, garmażerkę: pierogi, uszka.
  • Ozdoby i rękodzieło artystyczne: choinki sztuczne, ozdoby choinkowe, stroiki bożonarodzeniowe, światełka, zabawki, aniołki, wianki, ceramika artystyczna, biżuteria, wyroby z drewna, świece ręcznie rzeźbione, ozdoby szydełkowe i wiele innych.
     

Stoiska będą otwarte od soboty (21 grudnia) do niedzieli (22 grudnia) w godz. 10.00 -  18.00.

Przez dwa dni trwania jarmarku w Pawlionie Historii Miasta będą trwały bezpłatne warsztaty świąteczne dla dzieci, przygotowane przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich gorliczan i gości naszego Miasta! Spędźmy razem ten szczególny, radosny czas!

By być na bieżąco, dołącz do WYDARZENIA na facebooku!