Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
II miejsce MZS 1 Gorlice w finale Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w Koszykówce

Treść

28 listopada w Tarnowie odbył się wojewódzki finał trójek koszykarskich dla rocznika 2006. Gorlice reprezentowali koszykarze z MZS nr 1, na co dzień trenujący w klubie MKS GORLICE. Po znakomitej grze zajęli 2 miejsce, ulegając w finale Wieliczce 10:12. W całym turnieju wygrali 6 z 8 rozegranych pojedynków. Serdecznie gratulujemy!

Jest to nowa konkurencja, która została wprowadzona przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy do rywalizacji między szkołami. Drużyna składa się z 4 zawodników (3 zawodników na boisku i 1 zmiennik). Mecze rozgrywane są na boisku z jednym koszem (wysokość 2,60m - Igrzyska Dzieci, 3,05m - Igrzyska Młodzieży). Za każdy celny rzut z pola wewnątrz łuku przyznaje się 1 pkt, z pola za łukiem 2 pkt, z rzutu osobistego 1 pkt.

W  Igrzyskach Młodzieży w Tarnowie uczestniczyło 12 reprezentacji szkół.