Zapraszamy na X Maraton Pisania Listów

W piątek 13 grudnia 2019 r., już po raz dziesiąty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach odbędzie się Maraton Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International.

W godzinach pomiędzy 8.30 a 14.00 w bibliotece szkolnej liceum, każda chętna osoba będzie mogła napisać list w sprawie młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

Maraton Pisania Listów organizowany jest co roku w okolicy Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, a zasięgiem obejmuje cały świat. Celem działania jest mobilizowanie ludzi na całym świecie do walki o przestrzeganie Praw Człowieka. W czasie Maratonów, ich uczestnicy działają w obronie więźniów politycznych oraz ludzi prześladowanych za swoje poglądy czy działania. Akcja polega na wysyłaniu listów z całego świata do osób, które są sprawcami prześladowań lub mogą zmienić los pokrzywdzonych. Ma być to głos przeciw naruszaniu godności ludzkiej, sygnalizujący, że miliony ludzi na świecie ma świadomość nieprzestrzegania Praw Człowieka i nie zgadza się na takie postępowanie.

W roku ubiegłym w Gorlicach uczestnicy napisali 990 listów. Maraton odbył się  w 854 miejscach w Polsce i przyniósł efekt w postaci 308 974 listów.

Mamy ogromną nadzieję, że tegoroczny Maraton znowu odniesie sukces i miliony osób, w tym mieszkańcy Gorlic, przyłączą się do tej największej globalnej akcji w obronie praw człowieka.

Tagi