Gorlice świętowały 101. rocznicę odzyskania niepodległości!

11 listopada to wyjątkowa data w historii Polski. Odzyskanie Niepodległości to dla każdego Polaka prawdziwy powód do dumy i radości. Wczoraj poprzez wspólne świętowanie mieliśmy niezwykłą okazję, aby oddać hołd twórcom i obrońcom odrodzonego Państwa Polskiego.

Świętowanie tej wyjątkowej daty, rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w  Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach. Przed nabożeństwem zgromadzeni wysłuchali programu słowno – muzycznego przygotowanego przez młodzież z MZS nr 6.

Po wspólnej modlitwie nastąpił przemarsz pod Pomnik Niepodległości.

Zgromadzeni goście wysłuchali okolicznościowego przemówienia Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli oraz wspólnie odśpiewali hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu". Uroczystości zostały zakończone złożeniem wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem.

Następnie zgromadzeni udali się na ul. Rydarowskiej, gdzie odbyło się odsłonięcie nowopowstałego muralu „Niepodległe Gorlice” oraz krótkie spotkanie z artystami, których wizja znalazła się na murze.

Kolejnym punktem wspólnego świętowania była Patriotyczna Biesiada w Gorlickim Centrum Kultury, która od lat idealnie wpisuje się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Galerie zdjęć z wydarzenia: