Gorlice wysoko w Rankingu Rzeczpospolitej!

Z radością informujemy, że Miasto Gorlice zajęło bardzo wysokie, 26 miejsce wśród 864 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”! W zestawieniu ocenianych było ponad 2 tys. jednostek samorządu terytorialnego!

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w kraju! Obejmuje on wszystkie polskie gminy i miasta (z wyłączeniem stolicy) i pozwala wyłonić te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek.

W tegorocznej edycji klasyfikacji poddane zostały działania samorządów za 2018 rok. W roku wcześniejszym, kiedy pod uwagę brane były dane z 2017 roku, Gorlice w rankingu uplasowały się  na 201. pozycji, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesu! Tak duży skok świadczy o coraz dynamiczniejszym rozwoju miasta oraz o fakcie, że obrane cele są skutecznie realizowane!

Niezmiernie cieszę się z bardzo dobrej pozycji, jaką uzyskał nasz samorząd w Rankingu RP. Od kiedy piastuję urząd burmistrza, staram się systematycznie realizować cele, które założyłem sobie na początku i nie zwalniać tempa!  Potwierdzeniem tego jest wysokie miejsce Gorlic w klasyfikacji, co daje mi także powód do osobistej satysfakcji. – mówi Burmistrz Rafa Kukla.

Ze szczegółowymi wynikami rankingu można zapoznać się TUTAJ.