150 000 zł na świąteczną iluminację Gorlic?

9 września rusza głosowanie w IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 30 września, każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, może oddać głos na dowolne zadanie ze swojego subregionu.

Mieszkańcy Ziemi Gorlickiej mogą zagłosować między innymi na zadanie „Gorlice w blasku świątecznych świateł!”. Dzięki Państwa głosom możemy zdobyć 150 tys. złotych na świąteczną iluminację ul. Stawiska i Stróżowskiej.

Tak, jak Ignacy Łukasiewicz rozświetlił w 1854 roku Gorlice pierwszą na świecie uliczną lampą naftową, tak my dziś, na pamiątkę tego wydarzenia, chcemy rozświetlić miasto. W okresie świąteczno-noworocznym jedna z głównych arterii naszego miasta, zostanie oświetlona piękną iluminacją, nawiązującą do kształtu lampy naftowej. Uliczna dekoracja z pewnością nada wyjątkowego bożonarodzeniowego klimatu i pomoże w dalszym kreowaniu wizerunku Gorlic jako Miasta Światła, a regionu jako kolebki światowego przemysłu naftowego.

Zadanie zakłada montaż iluminacji świątecznej na kilkudziesięciu słupach oświetleniowych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 977 w Gorlicach, na odcinku: ul. Stawiska i fragment ul. Stróżowskiej. Uliczna oprawa oświetleniowa w bezpośredni sposób będzie nawiązywać do kształtu lampy naftowej, która nierozerwalnie związana jest z Gorlicami. Zależy nam, aby jedna z najbardziej ruchliwych i reprezentatywnych dróg w mieście stała się charakterystycznym elementem Gorlic, przypominającym mieszkańcom oraz turystom o ważnym wydarzeniu z 1854 roku. To właśnie wtedy w Gorlicach, za sprawą Ignacego Łukasiewicza, na skrzyżowaniu ruchliwych traktów handlowych zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa. W tym roku przypada 165. rocznica tego wydarzenia!

Jak głosować?
• przez wrzucenie karty do urny w Pawilonie Historii Miasta Gorlice (gorlicki Rynek) - karty do głosowania są dostępne w Pawilonie Historii Miasta
• przez Internet, pod linkiem -> TUTAJ
• za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Pamiętaj, że możesz głosować tylko raz. Kolejne głosowanie spowoduje unieważnienie wszystkich Twoich głosów.

Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce.

Inne projekty z naszego Subregionu, na które można oddać swój głos:

  • MAŁOPOLSKA KOCHA SIATKÓWKĘ - wsparcie szkółek siatkarskich i klubów sportowych z subregionu sądeckiego : LKS Bobowa, Podkarpacie Bobowa, GKPS Gorlice, Ekstrim Gorlice, Góral Muszyna, MUKS Ogniwo Piwniczna, MUKS Poprad Stary Sącz, SKPS Dunajec Nowy Sącz, STS Sandecja Nowy Sącz, UKS Dwójka Krynica, UKS Jedynka Biecz, Iskry Grybów, GSKS Laskowa, MKS Limanowa.
  • Modernizacja 3 przejść dla pieszych w ciągu DW 977 w Gminie Łużna.
  • Zakup defibrylatorów do budynków użyteczności publicznej w obrębie powiatu gorlickiego.

Karta do głosowania
Lista zadań z dopuszczonych do głosowania

Więcej informacji: www.bo.malopolska.pl

Tagi