XXI Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski

Gorlice od 1999 roku - czyli od samego początku - znajdują się na trasie  Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski.

Kolarze przyjmowani są w naszym mieście przez Burmistrza Miasta oraz Stowarzyszenie Gorlicki Klub Abstynenta Egida.
Na trasie Rajdu znajdują się m. in. miejscowości: Domaradz, Odrzykoń i Dębowiec. Po dniu przerwy w Dynowie, od razu mocny akcent - 108 km po niezłych górkach do Gorlic.

Mimo intensywnej jazdy był też czas na zwiedzanie. W Lutczy odwiedzili  zabytkowy kościół drewniany z II połowy XV wieku, a w Odrzykoniu – ruiny  Zamku  Kamieniec. Gotycka budowla z XIV wieku rozbudowana została w stylu renesansowym w XVI wieku. W XIX wieku właścicielem zamku był hrabia Aleksander Fredro.

Do Gorlic dotarli  po prawie 9-godzinnej jeździe. Po przywitaniu na Rynku i wspólnym obiedzie udali  się do siedziby klubu, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne.

Opowieściom nie było końca. Wypowiedzi uczestników spotkania przeplatane były ujmującymi piosenkami abstynenckimi wykonywanymi przez Grażynkę i Janka. Na nocleg udali się do Szkoły Podstawowej nr 6 - jak co roku życzliwie przyjmowani przez Pana Dyr. Sławomira Kowalskiego.  W sobotę  rano wyjechali z Gorlic do Rytra z przystankiem u przyjaciół w Grybowie z  Klubu  Abstynenta Stara Plebania.

Prezes Klubu Jan Taboł

Tagi