XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin

Tradycyjnie już w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. w naszym mieście organizowane będą masowe imprezy rekreacyjno – sportowe w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i jubileuszowego XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

„Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Naczelnym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców od przedszkolaka do seniora, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu systematycznie, a także zwiększenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin.

Od kilku lat liczba imprez, a także liczba ich uczestników plasuje miasto Gorlice na czołowych miejscach. W roku 2018 zajęliśmy I miejsce w województwie oraz II miejsce w kraju w kategorii miast od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców. Jest to przede wszystkim zasługa organizatorów wydarzeń w przedszkolach, szkołach, organizacjach sportowych, instytucjach i zakładach pracy, a także Zarządów Osiedli. Koordynacją turnieju zajmuje się Dział Organizacji Imprez OSiR Gorlice.

Kalendarz planowanych wydarzeń
Zgłoszenie Miasta Gorlice


Podsumowanie Tygodnia Sportu

Sprawozdanie z XXV STMiG - Miasto Gorlice 2019
TEST COOPERA - MIASTO GORLICE

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mocno zaangażowali się w przeprowadzenie imprez sportowo-rekreacyjno-turystycznych. Dzięki Wam mogliśmy w tygodniu sportu zwiększyć swoją aktywność, aby zadbać o swój stan zdrowia jak i również kondycję fizyczną i duchową. Zapraszamy za rok.

Tagi