Dni Gorlic 2019 – tak świętowaliśmy!

Ależ to były dni! Mnóstwo atrakcji czekało na wszystkich gorliczan i odwiedzających nasze miasto, a koncerty Natalii Szroeder i Kamila Bednarka przyciągnęły tłumy! To były dni #naMAXXXa!

W sobotę, 4 maja, rozpoczęliśmy świętowanie imienin miasta Międzynarodowymi Zawodami Ico Crossminton Stars.

O godzinie 10:00 na Cmentarzu nr 91 odbyły się uroczyste obchody 104. rocznicy Bitwy pod Gorlicami, następnie na gorlickim Rynku widowiskową musztrę paradną wykonała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się na polach w Sękowej rekonstrukcja wielkiej Bitwy pod Gorlicami, która ponownie przyciągnęła tłumy, chętni mogli zobaczyć także transmisję na żywo na gorlickim Rynku.

Pod wieczór Rynek zaczął wypełniać się po brzegi – wszystko za sprawą gwiazd wieczoru! Porywający koncert dała Natalia Szroeder, a przed nią zagrała Lanberry.

Na hali OSiR natomiast dzień zakończył się sportowo i kolorowo - o 19.00 odbyła się Międzynarodowa V Blackmintonowa Bitwa pod Gorlicami.

Drugi dzień Dni Gorlic, 5 maja, rozpoczęła II Klasyczna Gorlicka Majówka, czyli zlot fanów zabytkowych samochodów z całego kraju! Parking pod halą OSiR zgromadził ok. 70 ekip!

O godzinie 15.00 na Rynku rozpoczął się 4. Przegląd Twórczości Gorlickiej Młodzieży. Konkurs miał formę krótkiej prezentacji scenicznej, w czasie którego swoje talenty mieli szansę zaprezentować uczniowie szkół z terenu miasta Gorlice i powiatu gorlickiego.

W niedzielny wieczór odbyły się kolejne świetne koncerty! Po godzinie 18.00 na scenie wystąpił rodzimy zespół Sons of Lion, a gościnnie w utworze Miasto Światła mogliśmy usłyszeć i zobaczyć Burmistrza Rafała Kuklę, który zagrał na gitarze!

O 19:00 koncert dał Michał Szczygieł - finalista programu The Voice of Poland.

Na zakończenie Dni Gorlic wystąpił długo oczekiwany Kamil Bednarek - niezwykle energetyczny koncert Gwiazdy Dni Gorlic naładował mnóstwem pozytywnych emocji!

Podczas tegorocznych Dni Gorlic na wszystkich gości czekało mnóstwo atrakcji – gry, zabawy, konkursy, wesołe miasteczko oraz naprawdę szeroka oferta gastronomiczna.

Galerie zdjęć z wydarzeń: