Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Niepodległościowe pyszności z piernika!

Niepodległościowe pyszności z piernika!

Treść

W piątek po południu oraz w sobotę (9-10.11.2018 r.) odbyły się rodzinne warsztaty zdobienia pierników w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na stołach dominowały biało - czerwone barwy i patriotyczne motywy, a w powietrzu unosił się przyjemny zapach cynamonu, miodu i goździków.

Licznie zgromadzonych uczestników warsztatów przywitał Prezes Fundacji „Wyjdź z domu” Pan Stanisław Gurba oraz Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

Zanim uczestnicy przystąpili do dekorowania, z tematyką związaną z pierniczkami, zgromadzonych zaznajomiła prowadząca warsztaty Pani Agnieszka Czocher - właścicielka pracowni „Najmniejsza cukiernia świata”.

Zarówno dzieci jaki ich opiekunowie pod czujnym okiem instruktorki dekorowali wcześniej już przygotowane na tę okazję pierniczki w patriotycznych kształtach  min. flagi, godła.

Biały i czerwony lukier, kolorowe posypki i nietuzinkowe wzory dominowały na stołach.

W ramach warsztatów przeprowadzono również krótki quiz wiedzy o Polsce - o najważniejszych wydarzeniach, symbolach i postaciach, które w sposób szczególny zapisały się w historii naszego kraju.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały dyplom uczestnictwa oraz zabrały do domu własnoręcznie ozdobione pierniczki.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu pn. „Piernikowe obchody Niepodległości”  dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.  Patronem projektu była Fundacja „Wyjdź z domu”.

Galeria zdjęć poniżej:

GALERIA