Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Kolejny rekordowy finał WOŚP w Gorlicach!

Kolejny rekordowy finał WOŚP w Gorlicach!

Treść

105 963,72 zł – to kwota jaką w tym roku, pomimo siarczystego mrozu zebrał gorlicki sztab WOŚP - tym samym padł kolejny rekord! W tym roku Gorlice zagrały z Szymbarkiem, Bobową i Ropicą Polską, a pieniądze zbierane były dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w pomaganie i zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia i obejrzenia galerii zdjęć.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartowała tuż po godz. 8:00 rajdem turystycznym. Już o godz. 9:00 można było zobaczyć Gorlicki Kręciołek - zorganizowany przez miłośników motoryzacji, pokaz odbył się pomiędzy lodowiskiem i stadionem, a pod halą OSiR spróbować swoich sił w jeździe samochodem z talerzem Stewarda.

W tym czasie na hali OSiR trwały badania podczas których można było sprawdzić m.in. poziom cukru, cholesterolu, ciśnienie tętnicze, poddać się badaniom ortopedycznym, a także zbadać wady postawy.

O godz. 9:00 i 11:00 na lodowisku odbyła się orkiestrowa ślizgawka. O godz. 10:00 na krytej pływalni „Fala” rozpoczęły się zawody pływackie, a o 12:00 na hali OSiR można było wziąć udział w zawodach w strzelaniu z broni pneumatycznej. W gorlickim parku chętni mogli włączy się w Wielkoorkiestrowe bieganie oraz przeżyć eskimoską przygodę z psami Husky!

O 14:30 wspólnym kolędowaniem z grupą Belfersingers,  rozpoczęły się Orkiestrowe koncerty. Już godzinę później radykalnie zmieniliśmy klimat na imponujący stonerowy hałas podczas występu zespołu Los Pastwa.

O godz.16:00 na hali zaczął się mecz charytatywny siatkówki pomiędzy drużynami Omega Ropa – Urząd Miejski w Gorlicach, który zakończył się zwycięstwem drużyny samorządowców.
O 17:00 na Wielkoorkiestrowej scenie wystąpił młody zespół Hooch, a tuż po meczu siatkówki na hali OSiR, w zupełnej ciemności, odbył się hipnotyzujący spektakl Teatru Eksperymentalnego ERGO.

Wielkoorkiestrowe koncerty zakończyły się występami młodego wokalisty i multiinstrumentalisty Grzegorza Lewka oraz blues rockowej grupy Billy Goats.

W przerwach pomiędzy wydarzeniami i tuż przed światełkiem do nieba można było wylicytować ciekawe przedmioty z których całkowity dochód został przekazany na wyrównania szans w leczeniu noworodków. Do licytacji zachęcał tegoroczny szef sztabu - Maciej Zimowski oraz prowadzący wydarzenie Anna Konopka i Grzegorz Halko. Zgromadzonym gorliczanom za obecność i wielkie serce podziękowali Starosta Karol Górski, a w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli, jego Zastępca - Łukasz Bałajewicz.

26. finał WOŚP zakończył się tradycyjnym już światełkiem do nieba, które przyciągnęło tłumy gorliczan.

Łącznie zebrano 105,963,72 zł, 10,55 Euro, 5 dolarów USA. W tym Gorlice 66 073,8 zł Bobowa 28 258,66 zł, Ropica Polska 6 288,34 zł, Szymbark 5 342,92 zł.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za włączenie się w charytatywną akcję i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnych w poniższych linkach:
WOŚP 2018 - rano
WOŚP 2018 - popołudnie i wieczór